Chudokrevnost a večerní únava

Anonymní
25.3.21 17:57

chudokrevnost a večerní únava

Raději anonym..
Díky velmi silné menstruaci jsem dlouhodobě chudokrevná. Mám málo železa. Poslední dobou se mi stává, že celý den jsem ok a k večeru na mě padne fakt únava, cítím i krk…jak kdybych měla být nemocná, ale vyspím se z toho, večer mi je i zima. Může tohle způsobovat chudokrevnost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30977
25.3.21 18:03
@Anonymní píše:
Raději anonym..
Díky velmi silné menstruaci jsem dlouhodobě chudokrevná. Mám málo železa. Poslední dobou se mi stává, že celý den jsem ok a k večeru na mě padne fakt únava, cítím i krk…jak kdybych měla být nemocná, ale vyspím se z toho, večer mi je i zima. Může tohle způsobovat chudokrevnost?

Chudokrevnost stoprocentně způsobuje bolesti v krku a jazyku a zimomřivost. Nevím pochopitelně, jestli zrovna ty tvoje.
Já po menstruaci obvykle nemůžu večer polknout, jazyk brní, je hladký, než zase železo dosypu. Každoměsíční problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 18:08
@Bábrdl píše:
Chudokrevnost stoprocentně způsobuje bolesti v krku a jazyku a zimomřivost. Nevím pochopitelně, jestli zrovna ty tvoje.
Já po menstruaci obvykle nemůžu večer polknout, jazyk brní, je hladký, než zase železo dosypu. Každoměsíční problém.

A mohu se zeptat…cim ho doplnujes? me se to nedari…po kazdem zelezu mi je bud blbe nebo mam strevni potize…

• Citovat
  • Nahlásit
30977
25.3.21 18:18
@Anonymní píše:
A mohu se zeptat…cim ho doplnujes? me se to nedari…po kazdem zelezu mi je bud blbe nebo mam strevni potize…

Mně taky. To se nedá nic dělat :? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8895
25.3.21 19:12

Jediné železo, které mi nezničí zažívání je hemové železo (je to nějak naštěpené): https://www.benu.cz/…o-60-tobolek?…
Trpím na chudekrevnost asi 20 let a už rok beru tohle a fakt super, ani nevím, že ho beru (jako že mě nebolí žaludek ani mi neovlivní střeva) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:12

Ahoj já to měla taky. Brala jsem maltofer kapky, neb velké tabletky jsem měla problém polknout a způsobovaly mi střevní problémy.
Nicméně problém vyřešila až antikoncepce. Mám tělísko s hormonem a klid.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:56
@Aliik píše:
Jediné železo, které mi nezničí zažívání je hemové železo (je to nějak naštěpené): https://www.benu.cz/…o-60-tobolek?…
Trpím na chudekrevnost asi 20 let a už rok beru tohle a fakt super, ani nevím, že ho beru (jako že mě nebolí žaludek ani mi neovlivní střeva) ;)

Dekujuuuu :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:58
@Anonymní píše:
Ahoj já to měla taky. Brala jsem maltofer kapky, neb velké tabletky jsem měla problém polknout a způsobovaly mi střevní problémy.
Nicméně problém vyřešila až antikoncepce. Mám tělísko s hormonem a klid.
@Aliik píše:
Trpím na chudekrevnost asi 20 let a už rok beru tohle a fakt super, ani nevím, že ho beru (jako že mě nebolí žaludek ani mi neovlivní střeva) ;)

Odkaz nelze otevrit…prosim o nazev…dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
7557
25.3.21 20:11

Na doplnění železa je i melasa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8895
26.3.21 11:20

Omlouvám se, jmenuje se to hemové železo Healer Hem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat