Užívám Fromilid 500 a mám nevolnosti

402
24.3.21 13:44

Fromilid 500 a nevolnost

Ahoj,

zatím jsem měla druhou dávku Fromilidu 500 a musím říct, že je mi z toho pěkně zle. Pocity na zvracení, nepříjemný pocit pod jazykem… přetrvává to zatím 6 hodin od užití.

Nevíte, jak si pomoci? Mám ho na Helicobactera…

Jsem alergická na penicilin, proto toto atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8896
24.3.21 14:05

Z mé osobní zkušenosti jedině přežít. Já měla Klacid/Fromilid (to samé, jen jiný název) třikrát za život a pokaždé mě totálně odrovnal, fakt jsem celou dobu braní ležela a bylo mi blbě od žaludku. A cca od druhého dne hrozná hořká pachuť, co nešla ničím přebít. Ale vždy pomohly (třeba na zánět dutin, co mi hrozil punkcí) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
24.3.21 14:18
@mesiah píše:
Ahoj,

zatím jsem měla druhou dávku Fromilidu 500 a musím říct, že je mi z toho pěkně zle. Pocity na zvracení, nepříjemný pocit pod jazykem… přetrvává to zatím 6 hodin od užití.

Nevíte, jak si pomoci? Mám ho na Helicobactera…

Jsem alergická na penicilin, proto toto atb.

Mně vždycky říkají v lékárně, že je mám brát po jídle. A je fakt, že to pomáhá. Ale ta pachuť, jak píše @Aliik, je hrozná a nejde se jí zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
24.3.21 15:57

@Aliik To mě moc neuklidnilo, potřebuju fungovat kolem dětí a ne jen ležet :lol: A za jak dlouho ta pachuť potom zmizí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
24.3.21 16:03

@Hrozina Já je právě beru s jídlem a kvůli té pachuti pořád přes den musím něco uzobávat :zed: není nějaká náhrada bez pachuti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
24.3.21 17:54
@mesiah píše:
@Hrozina Já je právě beru s jídlem a kvůli té pachuti pořád přes den musím něco uzobávat :zed: není nějaká náhrada bez pachuti?

Asi ne. :( Prostě vydržet. Ony ale fakt zaberou, tak to vždycky nějak dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8896
24.3.21 17:56

Já preferuji Klacid před Fromilidem, protože ten mi méně dráždil žaludek, ale doplácelo se na něj přes 400Kč (MUDr se mě tenkrát ptal, proč nechci ekvivalent bez doplatku, ale já na žaludek dost trpím). Pachuť je bohužel po obou stejná a u mě i únava, prostě mě to vždy dost zmohlo (polehávala jsem) :nevim: A o ekvivalentu bez pachuti nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat