Chudokrevnost v těhotenství

637
19.9.12 10:01

chudokrevnost v těhotenství

Ahoj, je tady někdy kdo také trpí chudokrevností? A ja se vám to projevuje? Je pravda ža chudokrevnost může způsobit předčasný porod? A jaké vitamíny (železo používáte)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20713
19.9.12 10:06

Ke konci těhotenství se krevní obraz zhorší spoustě těhotných.. Já taky dostala železo, od mojí doktorky a pak už na kontrolách v porodnici.. Pokaždé to byl jiný název i úplně jiný tabletky - názvy už nevím :oops: Každopádně po 13 dnech přenášení mi porod museli vyvolat, takže asi tak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
19.9.12 10:07

Ahoj, já jsem chudokrevná a prý je to dost blbý. Zjistili mi to v 10.tt. Beru na to Tardyferon Fol. Jediný problém je, že mi způsobuje tak jednou za týden průjem. O předčasném porodu nevím, podle mě jsem byla chudokrevná i s dvěma předchozími a narodili se po termínu oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2998
19.9.12 10:07

@Jana.49 Mně zjistili hraniční chudokrevnost z KO asi někdy kolem 30 tt a brala jsem Aktiferrin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
19.9.12 10:10

Ja jsem taky chudokrevna, brala jsem zelezo v obou tehotenstvich, ale bohuzel take uz nevim, jak se to jmenovalo. A predcasne porody mi nehrozily, takze to asi pravda nebude. 1. tehot. jsem prenasela, 2. tehot. par dni po TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
19.9.12 10:10
@Katuskka píše:
@Jana.49 Mně zjistili hraniční chudokrevnost z KO asi někdy kolem 30 tt a brala jsem Aktiferrin

Já měla to samé, aktiferrin ve 30 tt, předčasně jsem teda nerodila, až týden po termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
19.9.12 10:12

Já měla hraniční hodnoty hemoglobinu (116) a doktor mi pořád chtěl dávat železo a já ho odmítala a snažila jsem se ho doplňovat přirozeně - hodně tmavého masa a vitamínu C.Od začátku do konce těhotenství mi hemoglobin dokonce i trochu stoupnul. Takže mi to přijde efektivnější než pojídání tablet. Předčasně jsem porodila, ale určitě to nebylo železem.

Jinak z přírodních produktů na podporu krvetvorby doporučuju Floradix od Saloos, který se může i v těhotenství a při kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
19.9.12 10:18

Ja byla taky chudokrevna a mela jsem planovanou CS takze jsem musela brat zelezo asi mesic pred porodem. Projevuje se to hlavne unavou. Ale ta je v tehotenstvi a taky po tehotenstvi normalni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.9.12 10:20

Byla jsem chudokrevná v obou těhotenstvích, hodnoty hemoglobínu kolem 90. Brala jsem prášky, rodila jsem ve 39+6tt a 38+4tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
19.9.12 10:32

Byla jsem chudokrevná při prvním těhotenství. Dostala jsem tabletky, moc jsem je nebarala (já vůbec na prášku dost dlabu, nejsem schopná je brát pravidelně :oops: - to jen HA) a rodila jsem na termín :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
19.9.12 10:32

Chdokrevnost je u těhotných poměrně častý jev, já to takhle měla u 2 těhotenství, zjištěno ve 30.tt a užívala jsem Aktiferrin ;) Děti jsem přenášela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
19.9.12 10:42

Ahoj taky jsem chudokrevná, beru Tardyferon, ale blbý je že způsobuje zácpu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
19.9.12 11:08
@babynka píše:
Ahoj taky jsem chudokrevná, beru Tardyferon, ale blbý je že způsobuje zácpu :(

Mně způsobuje průjem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
19.9.12 11:17

Já jsem ještě zatím železo nedostala. doktorka mi ho předepíče až půjdu na další prohlídku a to je za 3 týdny.. pořád bych spala, doufám že mi vitamíny od únavy trochu pomůžou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3069
19.9.12 11:26

Pokud vím tak chudokrevnost nemá na předčasný porod žádný vliv. Jestli máš v KO nízký hemoglobin, tak dostaneš železo, které užíváš i několik týdnů po porodu. Jde o to aby si při porodu nevykrvácela.
Já užívala aktiferin a po porodu Feratab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama