Chůva,asistent ve školce

13.5.17 20:00

Chůva,asistent ve školce

Holky, uvažuji, že bych si udělala kurz chuvy, ale nejprv bych chtěla mit prislibene misto a pak delat kurz. Nevite kde bych nasla, kde momentálně potřebuji chuvy, je nejaka stranka? Nebo kde hledat? A ještě jedna otázka, jak je to platove? Diky moc☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22876
13.5.17 20:14

Obejdi školky v okolí a zeptej se. Že by byl někde seznam pochybuju, max na stránkách ÚP. A platově nepočítej s žádnou super mzdou. Počítám, že to bude podobné jako ve škole, částečný úvazek a nižší skupina než učitelé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
13.5.17 20:14

Ahoj, a nemyslis spis kurz asistent pedagoga? Chuvy nejspis do skolky neberou… od toho tam jsou snad ucitelky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.17 20:17

@Minnie32 nevim odkud jsi, ale moje chuva u nas ma plny uvazek a skoro 27tis mesicne - a neustale se mi ji snazi nekdo pretahnout a preplatit. praha. za spolehlivou chuvu jsou lidi ochotni platit zlatem, tech co jednou prijdou a dvakrat ne je vsude plno.
prosim o respektovani anonymu z duvodu platu chuvy ktera sem tez chodi

• Nahlásit
  • Citovat
22876
13.5.17 20:18
@hihi22 píše:
Ahoj, a nemyslis spis kurz asistent pedagoga? Chuvy nejspis do skolky neberou… od toho tam jsou snad ucitelky…

Jak berou dvouleťáky, ta berou i chůvy. Je to novinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26285
13.5.17 20:20

@hihi22 teď nově budou ve školkách chůvy, aby se staraly o dvouleté děti, které se budou muset od určité doby do školky přijímat. Měly by jim věnovat větší péči - přebalování a další, aby to nemusely dělat učitelky a nebylo to na úkor otatních dětí. Bude to v případě, že bude ve třídě více dvouletých prcků.

@Minnie32 obešla bych školky v okolí a poptala se přímo tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17257
13.5.17 20:23
@Anonymní píše:
@Minnie32 nevim odkud jsi, ale moje chuva u nas ma plny uvazek a skoro 27tis mesicne - a neustale se mi ji snazi nekdo pretahnout a preplatit. praha. za spolehlivou chuvu jsou lidi ochotni platit zlatem, tech co jednou prijdou a dvakrat ne je vsude plno.
prosim o respektovani anonymu z duvodu platu chuvy ktera sem tez chodi

ale to asi není chůva ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28893
13.5.17 20:23

Chuvy se maji masivněji uplatnit kolem roku 2019,2020,kdy budou do školky běžně přijímány i dvouleté děti, aby nemuseli snižovat počet dětí na třídu. Maji napomáhat malinkym detem s jídlem, hygienou a oblekanim, zabavit je, aby se ucitelka mohla věnovat starším dětem. Zatím je chuva ve školce výjimkou. Uz jsou nekde otevirany kurzy, ale dej si pozor, jsou dva druhy kurzů na chuvy, bud do předškolního zařízení nebo taková, která může hlídat v dětském koutku příp. vytvářet dětské skupiny. Je nutné mít ten do předškolního zařízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47819
13.5.17 20:56
@hihi22 píše:

Berou i chuvy, tam kde je hodne 2r. deti mi bylo receno.
Ale treba na chuvu staci pry kvalifikace zdr. sestra, ze uz to je kvalifikace.
@Minnie32 Ja zacla delat teda ve skole asistenta, ale na zaklade, ze jsem donesla, ze jsem student pedagogiky a ze jsem prihlasena, tak uz zkousku v pedagogice nejakou mam a i na kurz asistenta jsem prihlasena. To potvrzeni o studiu, jak skoly, tak kurzu si reditelka zalozila. Protoze co cert nechtel zrovna v prubehu se nam nahlasila sk. inspekce, takze tim byla skola kryta, inspekci to stacilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
13.5.17 22:01

Jenom jestli nebude vadit dotaz..kde se da udelat kurz na chuvu do skolky? Nejake stranky nahodou nemate? Zajimalo by me to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47819
13.5.17 22:05

@BaraNem
Ty mas nejbliz Kromeriz, stredni pedagogicka skola dela kurzy. Nejsem si jista jestli neni neco i ve Zline :think:. Hledej stredni pedagogicka skola Kromeriz na netu (jsem na mobilu). A je to pod modrym tusim dalsi vzdelavani nebo vzdelavani pro splneni kvalifikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
13.5.17 22:13

@Kelsey
Dekuji. Omrknu to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
13.5.17 22:37

Fiha… To jsou novinky:) Diky za informace:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3408
14.5.17 08:03

Ahoj, mám to také v plánu. Našla jsem stránky http://kurzy.domestica.cz/…vy/index.php
Je to ten "správný " kurz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 09:19

@Klára Ahoj,no to bude asi on, ale pro mě docela daleko. Musím vypátrat něco bližšího :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama