Chůvička Sencor SBM 1600

13.5.10 08:20

Chůvička Sencor SBM 1600

Ahojda, nemámte některá tuto chůvičku http://chuvicky.heureka.cz/…or-sbm-1600/ , četla jsem na ní celkem dobré recenze. Pokud jí někdo máte, napište mi klady i zápory. Ještě mám vyhlídnutou http://www.heureka.cz/?… ta je taky dle recenzí vychvalovaná a tak se rozhoduji, ta druhá je tedy dražší. Díky moc.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Mot
21.6.11 06:20

Chůvička nám funguje vcelku dobře. Pokud jde o klady a zápory, nemáme srovnání s jinou, ale nevím, jaké jiné funkce bychom od podobného zařízení mohli chtít. Rohodně bych jí však vytknul dvě nevýhody, o kterých se píše i v jiných diskusích: problém s napájením a špatná viditelnost displeje (indikačních diod) na denním světle. Přesto si myslím, že za ty peníze to není špatná volba. Každému bych ale doporučil do rodičovské jednotky koupit nové akumulátory (viz dále).Problém s napájením ze začátku téměř znemožňoval používání chůvičky: Dětská jednotka nefungovala, pokud byla zasunuta v napájecí kolébce. Podle servisního technika je tato závada poměrně časta. Navíc výdrž chůvičky na plně nabitý akumulátor byla pouze 15-30 minut. Po servisní „opravě“ a výměně akumulátorů se stejná závada objevovala (ne sice trval, ale dost často stále). Vše jsme nakonec vyřešli sami tím, že jsme koupili jiné NiMh akumulátory (oba dohromady za necelých 100,– Kč: chůvička od té doby funguje bezvadně a na nabité akumulátory vydrží 6-8 hodin! Celý problém je tedy zřejmě dán tím, že výrobce se snažil ušetřit doslova pár korun a s chůvičkou dodává téměř nefunkční akumlátory - dělá si tím fakt zbytečnou ostudu :-).
Další nepříjemností je viditelnost idikátorů, které jsou zakryty elegantním černým sklem. Idikátory jsou vidět pouze při nižším osvětlení - tedy uvnitř budov. Venku na denním světle nejsou viditelné , ani když je pod mrakem, a na slunci je nezle najít, ani když si dám chůičku těsně před oči. Zdá se to jako banalita - ale není, protože venku téměř nelze ani zjistit, jestli je chůvička vůbec zapnutá. Chystám se to vyřešti tím, že ten krásný kryt displeje odstraním…

  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama