Chyby v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.04.18 15:04
Chyby v práci

Ahoj všem. Potřebuju se vypsat a zeptat se na názor, nemám moc kde, tak zkouším tady a podobné téma jsem nenašla. Brzy končím v práci, kde jsem 3 roky, ale poslední dobou začínám mít strašně nepříjemnej pocit, že se po mě najdou nějaké chyby. Sice o žádné konkrétní nevím, ale ruku do ohně bych za sebe nedala a hlavně poslední dobou toho mám opravu hodně (na což jsem upozorňovala několikrát, ale asi ne dostatečně důrazně) a tím pádem si i myslím, že se mohla nějaká chyba pravděpodobněji stát. Nepracuji naštěstí nikde, kde moje chyba může někoho stát život, ale stejně jsem z toho čím dál víc vyčerpaná a nešťastná a v hlavě mi kolují různé katastrofické scénáře o soudech s bývalým zaměstnavatelem, atp. Vlastně ani žádnou radu nepotřebuji, snad jen nějakou zkušenost? Našly se po Vás někdy chyby? Můžou mě zavřít? :roll: 8o :zed: (chybou nění myšlená žádná zpronevěra a zlý úmysl. Spíš chyba v produktu - třeba z nepozornosti, který firma nabízí)…

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 3983 příspěvků 26.04.18 15:12

Máš pojistku na blbost? Neudělals žádnou chybu úmyslně či z dokazatelné nedbalosti. Pak to chce klid a doporučil bych i písemné upozornění nadřízených, že jsou na tebe kladeny příliš velké nároky a že v důsledku přetížení hrozí, že se můžeš neúmyslně dopustit chyby. Pokud tedy fak myslíš, že bys mohla něco vyvést.

Ou
Závislačka 4197 příspěvků 26.04.18 15:12

Naučte se zvládat svoje úzkosti a pochybnosti o sobě samotné. Tohle je čistě ve vaší hlavě a když se tomu nenaučíte čelit, tak vás to postupně sežere. Protože v nové práci se hned začnete bát, že to nezvládnete a pokazíte a vyhodí vás.

tohle je hodně praktická knížka, co s tím jde dělat.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Lalelale
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 26.04.18 15:18
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Potřebuju se vypsat a zeptat se na názor, nemám moc kde, tak zkouším tady a podobné téma jsem nenašla. Brzy končím v práci, kde jsem 3 roky, ale poslední dobou začínám mít strašně nepříjemnej pocit, že se po mě najdou nějaké chyby. Sice o žádné konkrétní nevím, ale ruku do ohně bych za sebe nedala a hlavně poslední dobou toho mám opravu hodně (na což jsem upozorňovala několikrát, ale asi ne dostatečně důrazně) a tím pádem si i myslím, že se mohla nějaká chyba pravděpodobněji stát. Nepracuji naštěstí nikde, kde moje chyba může někoho stát život, ale stejně jsem z toho čím dál víc vyčerpaná a nešťastná a v hlavě mi kolují různé katastrofické scénáře o soudech s bývalým zaměstnavatelem, atp. Vlastně ani žádnou radu nepotřebuji, snad jen nějakou zkušenost? Našly se po Vás někdy chyby? Můžou mě zavřít? :roll: 8o :zed: (chybou nění myšlená žádná zpronevěra a zlý úmysl. Spíš chyba v produktu - třeba z nepozornosti, který firma nabízí)…
:mrgreen: nezlob se, tohle mě pobavilo. Prý zavřít. Máš hmotnou odpovědnost nebo jinak ošetřenou smlouvu? Pokud ne, zaměstnavatel ti nemůže nic. Upřímně, zažila jsem, že lidé ve výpovědní lhůtě například maily rovnou mazali, protože už jim bylo všechno jedno, a zaměstnavatel jim nemohl nic, maximálně si zanadával, co tam Marie po sobě nechala za bordel ještě půl roku potom, co tam Marie dávno nebyla :D

Agnesk
Povídálka 42 příspěvků 26.04.18 15:25
@Lalelale píše: :mrgreen: nezlob se, tohle mě pobavilo. Prý zavřít. Máš hmotnou odpovědnost nebo jinak ošetřenou smlouvu? Pokud ne, zaměstnavatel ti nemůže nic. Upřímně, zažila jsem, že lidé ve výpovědní lhůtě například maily rovnou mazali, protože už jim bylo všechno jedno, a zaměstnavatel jim nemohl nic, maximálně si zanadával, co tam Marie po sobě nechala za bordel ještě půl roku potom, co tam Marie dávno nebyla :D

Vůbec se nezlobím, ba naopak, trochu se mi ulevilo, díky. Nemám to ve smlouvě ošetřený nijak, tedy je tam samozřejmě větička, že budu provádět práci svědomitě, a že nebudu vynášet interní informace.. Pokud nemyslíš tohle. No jsem z toho teď fakt na prášky, mám hroznej strach…

Lalelale
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 26.04.18 15:34

@Agnesk tak to buď opravdu v klidu, zprostředkovaně vím, jak se třeba řešila zpronevěra ze strany zaměstnance, a bylo to o nervy úplně pro všechny. Zaměstnavatel by musel být blázen a finančně by prodělal kalhoty, aby tě tahal po soudech kvůli já nevím zapomenuté faktuře. Žádný soud by mu nedal za pravdu. To je první zaměstnání? Hele třeba kamarádka dala výpověď docela ve zlém a po půl roce jí volal tehdejší šéf, že nemůžou něco najít v archivu. Ona ho odpálkovala s tím, že už tam nepracuje a že si to mají najít sami, jak to asi má na dálku vědět. Nemohl jí nic. V den, kdy tam skončíš, pro tebe skončí veškeré spojení s tím zaměstnáním, a už pro tebe bude jen jako položka v CV. Buď v klidu ;) jen si pořeš papírování jako podepsaná výpověď atd.

Saarka_O
Kecalka 346 příspěvků 26.04.18 16:01

@Agnesk nezazila jsem, že by kdokoliv sháněl dodatečně bývalého zaměstnance…pokud to byl vylozene lempl, tak jsme si spíš oddechli, že už je pryc. Pokud jsi nezproneverila peníze, nekradla benzin z firemních aut a další úmyslné poškození zaměstnavatele, tak se fakt nemáš čeho bát. Navíc i Ty máš nad sebou nějakého nadřízeného, který za chod oddeleni a za Tebe odpovida, takže za sebou zavři dveře, oni si nějak poradí a těš se s úsměvem na novou životní etapu :palec: Spíš, podle toho, co popisujes, budou vzpomínat ve stylu: „Tu Máňu jsme neměli nechat odejít, ted se v tom placame…“

Agnesk
Povídálka 42 příspěvků 26.04.18 16:07
@Saarka_O píše:
@Agnesk nezazila jsem, že by kdokoliv sháněl dodatečně bývalého zaměstnance…pokud to byl vylozene lempl, tak jsme si spíš oddechli, že už je pryc. Pokud jsi nezproneverila peníze, nekradla benzin z firemních aut a další úmyslné poškození zaměstnavatele, tak se fakt nemáš čeho bát. Navíc i Ty máš nad sebou nějakého nadřízeného, který za chod oddeleni a za Tebe odpovida, takže za sebou zavři dveře, oni si nějak poradí a těš se s úsměvem na novou životní etapu :palec: Spíš, podle toho, co popisujes, budou vzpomínat ve stylu: „Tu Máňu jsme neměli nechat odejít, ted se v tom placame…“

Děkuji moc za útěchu :). Nad sebou mám právě už jen majitele firmy. Ale snad to bude tak, jak říkáš. Žádný úmysl to nikdy nebyl, tak mě snad nikdo po soudech tahat nebude :D

Paola21
Závislačka 3219 příspěvků 26.04.18 19:11

Jestli to nebude chyba za XXX tisíc, tak se na to zaměstnavatel vykašle na nějaké soudy. Buď v klidu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama