Návrat do práce po MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 11:35
Návrat do práce po MD

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s návratem do zaměstnání po skončení MD, tedy po 28 týdnech od nástupu na MD? Je potřeba neco hlásit na ČSSZ nebo jinam? Na internetu jsem se dočetla, že je potřeba o tom informovat zaměstnavatele, což jsem udělala, domluvili jsme se i na datu nástupu. Není ale potřeba tuto informaci nahlásit i někde jinde?

Reakce:

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 26.04.18 11:40

@Nikkka4 No myslím, že bys měla požádat o rodičák ne?? A jinak zdravotní by ti asi měl platit stát, když budeš pobírat rodičák. Sociální se myslím platit nemusí.

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 11:43

@P4ja A ten rodičák se žádá kde? Nemám s tim bohužel žádné zkušenosti a na netu jsem nic nenašla… moc děkuji za info.

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 26.04.18 11:49

@Nikkka4 Ale kecy…https://w­ww.babyonline­.cz/tehotenstvi/ro­dicovska-dovolena

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 11:57

@P4ja Díky, asi jsem jen špatně hledala… všude se píše jen to, jak postupovat pri navratu po tech trech letech, ale kdyz chce jit člověk makat driv, dozvi se jen neuzitecne info. Nenapadlo me to hledat pres nejaky rodicovsky prispevek, protoze ten me popravde moc nezajimal :lol:

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 26.04.18 12:00

@Nikkka4 Tak to máš fajn, když chces nechat 220 tis. ležet na ulici. Málokdy si takovej luxus může dovolit.

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 12:03

@P4ja Tak ve srovnani s tim, co si clovek vydela behem te doby v zamestnani, je to nic…

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 26.04.18 12:07

@Nikkka4 Jasný, tak pro mě je důležitější být doma s dítětem. Ale každý má jiné priority.

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 12:13

@P4ja Neni to jen o prioritach, ale i moznostech :) ale to uz je mimo tema. Každopádně diky za nasměrováni na ten formular.

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 26.04.18 12:16

@Nikkka4 JAsný…tady jsou ještě info, pokud budeš pracovat a žádat o rodičovský příspěvek. Zeptala bych se, jak to je přesněji ve tvé situaci. https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 12:31

@P4ja Moc dekuj, mrknu na to. :palec:

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 19 inzerátů 26.04.18 17:20

@Nikkka4 Pokud budeš chtít žádat o rodičovský příspěvek, můžeš si o něj požádat i při současném návratu do zaměstnání. Jediné omezení je, že nesmíš mít dítě mladší 2 let v kolektivním zařízení (jesle, dětská skupina apod.) na víc než 46h měsíčně. Čili pokud máš pro dítě chůvu, hlídá babička apod., tak si můžeš zažádat o rodičovský příspěvek, nastoupit do práce a je to. Pokud bude dítě v kolektivním zařízení na víc než těch 46h/měsíc, na rodičovský příspěvek nemáš nárok. O rodičovský příspěvek se žádá na Úřadu práce, potřebuješ k tomu jen vypsat příslušný formulář a dodat potvrzení ze sociálky o tom, jaký jsi měla vyměřovací základ pro mateřskou.
Pokud o RP žádat nechceš/nemůžeš, tak po mateřské normálně nastoupíš do zaměstnání a tím to pro tebe hasne, nemusíš nikde nic hlásit. Sociálku už zajímat nebudeš - nejsi na mateřské, úřad práce taky ne - nežádáš o RP, pojišťovnu taky zajímat nebudeš - pojistné se ti automaticky bude odvádět z platu.

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 26.04.18 17:49

Já teda také budu pracovat stále, takže si normálně zažádám o rodičovský příspěvek + budu pracovat. Zaměstnavatele jen nebudu žádat o rodičovskou dovolenou. Dítě si budu hlídat při práci. Pokud to tak nějak máš také v plánu, tak proč zahazovat 220 tisíc?

Nikkka4
Povídálka 14 příspěvků 26.04.18 19:42

Hlídat bude babička, protože to měla v práci poslední dobou fakt těžké a já mám naopak vysněnou práci, navíc skvěle placenou. Na ten RP tedy nárok máme, takže požádám :) aspoň o to můžu babičce navýšit „mzdu“ za hlídání :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >