Cigára a deprese..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Artep132
Povídálka 22 příspěvků 29.07.18 12:35
cigára a deprese..

Ahoj lidi, dneska je to přesně měsíc, co nekouřím..jupí, ano i ne..Problém je v tom, že mám šílené stavy úzkosti, depky, je mi blbě od žaludku apod. Sekla jsem s tím ze dne na den a žádné podpůrné prostředky jsem k tomu nepotřebovala..a dle toho to i vypadá, navíc to vypadá, že se nám bude zavírat obchod v OC a i když si hledám jinou práci, moc mi to k tomu nepřidá..jsem taková roztěkaná, chodím do práce s velkou nechutí, beru horčík, ted jsem si koupila i meduňkový čaj, protože léky užívat nechci, ale bojím se, že odbornou pomoc budu potřebovat-navíc před 15 ti lety jsem měla panickou úzkostnou poruchu a bojím se, aby se to neopakovalo, máte někdo zkušenosti? Děkuji za radu..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kejklir
Povídálka 50 příspěvků 29.07.18 12:41

Já už přestával tolikrát kouřit a nikdy jsem to nezvládl.Tak že jediné co mohu napsat je: klobouk dolů a vydrž.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.07.18 12:45

Já přestala kouřit ze dne na den a už jsem si nezapálila rok a 5 měsíců. Zvládla jsem to i v depkách a stolkingu bývalého. Nevadí mi už ani sedět v přítomnosti kuřáků,smrdí mi to. A to jsem nebyla žádný příležitostný kuřák,hulila jsem 20-25 denně. :kytka: :pankac: Výdrž, výdrž s zase výdrž,ten pocit,být na sebe pyšná za to stojí !!!!!

Kejklir
Povídálka 50 příspěvků 29.07.18 12:45

@Artep132 ale jedno vím jistě.Zajeď si do Lídlu a kup si slunečnicová semínka.Mě dost pomáhají,protože s depresí jsem si užíval opravdu těžké chvíle.

Kejklir
Povídálka 50 příspěvků 29.07.18 12:46

@Aduš8 a jak jsi to dokázala?Já jsem potom jak kombajn v lednici. :potlesk:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.07.18 13:01

@Kejklir hele věř nebo ne,je v tom chlap :D . Přestala jsem kvůli manželovi,ale ne,že bych musela. Jenže když mi vyprávěl,jak ze dne na den přestal kouřit,jen proto,že neudýchal celý fotbalový zápas a nekouří už patnáct let,musela jsem si prostě dokázat,že to zvládnu taky! A zvládla! Je to fakt jedna z věcí,za které jsem na sebe opravdu hrdá. Právě proto,že vím,jak končily ty předchozí pokusy… :zed:

Kejklir
Povídálka 50 příspěvků 29.07.18 13:05

@Aduš8 Tak to ti gratuluji,protože mě se tohle nikdy nezadaří.V tom budu asi do konce života neschopnej. :(

Aotearoa
Závislačka 4600 příspěvků 29.07.18 13:05
@Aduš8 píše:
@Kejklir hele věř nebo ne,je v tom chlap :D . Přestala jsem kvůli manželovi,ale ne,že bych musela. Jenže když mi vyprávěl,jak ze dne na den přestal kouřit,jen proto,že neudýchal celý fotbalový zápas a nekouří už patnáct let,musela jsem si prostě dokázat,že to zvládnu taky! A zvládla! Je to fakt jedna z věcí,za které jsem na sebe opravdu hrdá. Právě proto,že vím,jak končily ty předchozí pokusy… :zed:
:potlesk: :potlesk: :kytka:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 29.07.18 13:07

Ahoj, já nekouřím dva a půl měsíce, také jsem s tím sekla ze dne na den, využila jsem toho, že jsem byla nemocná doma. Úzkosti mám také, ale nepřikládám je tomu, že jsem přestala kouřit, protože jsem je měla i předtím. Možná jsou teď větší, ale nenapadlo mě, že by to bylo díky nekouření. Hořčík beru měsíc na křeče a zvýšené svalové napětí. Co mi vadí nejvíce je to, že jsem přibrala 6 kg, ale už to začíná jít zas dolů.
Ale jinak je super, že jsi přestala kouřit, je to fakt svinstvo. K cigaretám se nevracej a uvidíš, co bude dál, kdyžtak vyhledej třeba psychologa, když nechceš brát léky. Moc držím palce.

Artep132
Povídálka 22 příspěvků 29.07.18 13:20

Jo to jsem byl taky, ted jsem ale v tom stavu, že musím pomalu, nebo se asi pozvracím..

Artep132
Povídálka 22 příspěvků 29.07.18 13:20

@Kejklir Moc děkuji, prostě jsem si řekla, že to zvládnu..

Artep132
Povídálka 22 příspěvků 29.07.18 13:21

@Lollitka Hele je to tak, bez cigár jsou i depky, ale jak jsem psala, je to jedno s druhým..takže psycholog či psychiatr to jistí..

Lollitka
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 29.07.18 13:28

@Artep132 Já odvykala už před 2 lety v Centru pro léčbu závislosti na tabáku, brala jsem Champix a rok jsem nekouřila. V tom centru nám říkali, že kouření naopak deprese zhoršuje, takže je určitě super, že jsi přestala. Teď to může být třeba ještě absťák spojený s tím, že máš stres kvůli práci a navíc píšeš, že už jsi měla panickou poruchu, takže k tomu můžeš mít silnější sklony, k nějakým psychickým potížím. Věřím, že se to zas uklidní a vyřeší, ať už psycholog, nebo psychiatr a že ti pomůžou. Držím palce a je super, že nekouříš. Já když přestala kouřit před těma 2 lety, tak jsem podvědomě stejně chtěla kouřit dál a ani jsem z toho neměla radost, ale teď, jak jsme s tím sekla sama, tak radost z toho, že nekouřím, mám, tak snad to už vydrží.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 29.07.18 14:11

Pokud máš obecně citlivější psychiku a k tomu zátěž v podobě ztráty zaměstnání a ještě přestáváš s kouřením, tak je docela dobře možné, že spící problémy by se mohly vrátit.

Co ti před lety na ty úzkosti pomohlo?

Jinak základní nástroje na zvládnutí stavu.

Začni si psát deník. Někdy večer - tak 10-15 minut, ideálně před tím, než se jdeš koupat či sprchovat. Nezapisuj co se stalo, ale co se ti honí hlavou. Tím že to převedeš do slov a ještě dostaneš ven, pomáhá to mít nad tím, co se v hlavě děje lepší kontrolu. Rozhodně je lepší psát to rukou na papír, než jen do počítače.

Jednou týdně si přečti to co si za minulých sedm dní napsala a zapiš si, jestli se mezi tím něco změnilo, nebo je to stejné a podobně. Stejné ohlednutí pak dělej jednou za měsíc a jednou za půl roku.

Po psaní se jdi osprchovat a nebo vykoupat -pomže to „smýt“ všechno co si ze sebe vysypala do deníku.

Velmi dobrý nápad je před spaním si navyknout na nějaké relaxační cvičení. Pro začátek doporučuju jacobsna - daří se snadno začátečníků, není k tomu potřeba mít vytrénovanou pozornost a když při ní usneš, tak jedině dobře.
https://www.ulozto.cz/!r0ndKoEjZXj0/pro­gresivni-jacobsonova-relaxace-mp3

plus teda je dobrý nápad navyknout si na nějaké protahovací ranní cvičení - třeba 4-8 pozdravů slunci a nebo nějakou jinou jogovou sestavu.

Hned jak se probudíš - před snídaní, a vším ostatním - rozhodně před tím, než zkontroluješ telefo…

Tak na 5-10 minut.

https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

cokoliv co se ti na youtube bude líbit - jen aby ses na pár minut soustředila jen na pohyb, dech a to co je tady a teď - pomáhá to, aby se ti nerozeběhly všechny ty nesmyslné myšlenky, co úzkost produkuje a kterými se tě snaží ovládnout.

Stejně tak je dobré se naučit nějaké dechové cvičení a praktikovat ho pokaždé, jen co si všimneš, že na tebe úzkost leze.

https://www.youtube.com/watch?…&

Irinka0210
Závislačka 4602 příspěvků 29.07.18 14:20

Vydrž! Manžel udělal to samé - seknul s tím ze dne na den a nekouří už dobrých 7 let a jsem na něj hrdá. A můžu Ti rovnou říct, že ty začátky s ním to byl mazec, protivný byl a jen by jedl, ale po nějakém čase to odeznělo a „srovnal“ se a vydržel :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >