Čím natřít dětskou postýlku?

20105
15.1.07 10:33

Čím natřít dětskou postýlku?

Ahoj,
potřebovala bych poradit, jakou barvou natřít dětskou postýlku - máme půjčenou takovou tu klasickou dřevěnou, ale je už starší a potřebovala by „zrestaurovat“ :)
Jaký druh barvy máme použít, aby to prckovi neuškodilo, když ji bude okusovat - počítám, že většina prcků to dělá a náš nebude vyjímka :wink: ? Jde mi hlavně o to, aby byla zdravotně nezávadná a stálobarevná…
Díky za vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8
15.1.07 10:42

Ahoj, já natírala Balakrylem Uni - splňuje evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček EN 71, takže mi byla v obchodě pro tento účel doporučena.

Malá má teď 11 měsíců a teprve začíná zoubkama kousat postranice a ani se moc neolupuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
15.1.07 10:59

My jsme taky natirali balakrylem. V obchode mi to doporucili jako nejlepsi barvu na detske veci, u kterych se predpoklada, ze budou olizovany.

Pamatuju se, ze kdyz dceri zacali rust zuby, tak jsem ji v noci nekolikrat nasla spici zakouslou do postylky. Pohled pro bohy:-) Z barvy ji nikdy nic nebylo ani se ta barva nezacala nikdy olupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.07 11:25

také balakrylem - musí tam být napsáno, něco že nezávadné ve styku s potravinami. Už si přesně nepamatuji jak to tam bylo uvedeno. Ale vyhovovali 2 barvy - balakryl byl jedním z nich. Určitě ti poradí v prodejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.1.07 13:25

Ahojky, nám doporučili barvu (nevím, jak se jmenuje - postýlku jsme rekontruovali před 2 roky), která je určená na dětské hračky, ale byla určená i na podlahy - větší odolnost proti okousání :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5549
15.1.07 18:56

Jo jo, tak já koupila barvu na hračky a dětský nábytek, bezpečnou, pevnou proti okousání (možná stejná, jako poslední anonymní).

Když po akci švagr viděl plechovku, tak mi řekl, že „líp“ jsem teda vybrat nemohla… Prý je to sajrajt. Já na to, že splňuje normu pro dětské věci.No ale on si stál za svým, je to truhlář, tak možná ví, o čem mluví… Tak jen abys věděla, že ne vždy je vše, jak má být..

A jen tak pro info - taky jsem čekala, že Tom bude okusovat postýlku, ale ani jednou ho to nenapadlo.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
22.2.18 10:08

Lak na dětské postýlky

Dobrý den,
pro nátěry dětských postýlek, židliček, případně jiného zařízení mohu určitě doporučit hedvábně lesklý lak VIDARON. Je bezbarvý, vodou ředitelný, má atest EN 71-3.Lak je bez zápachu, poměrně rychle zasychá. Natírali jsme s ním 2 policové regály z IKEA. Když jsme natřeli druhý regál, tak první byl už natolik suchý, že jej šlo lehce zabrousit brusnou houbičkou a natřít 2. vrstvu. Velkou výhodou je, že je k dispozici i malém balení 400ml, což na postýlku úplně stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
22.2.18 10:13

My jsme dostali postýlku z druhé ruky a dostaly jsme k ni i nezavadnou testovanou barvu bílou přímo pro děti.. DENAS - VODOU ŘEDITELNÁ VRCHNÍ BARVA :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama