Otočené spaní

24
20.12.06 13:32

Otočené spaní

Ahoj maminy! Potřebovala bych poradit. Naše dcera Adélka(6 neděl) přes den spí a v noci suvačí tak má otočený spaní. Chci se zeptat vás zkušených jestli jste to některá měla taky tak a jak si s tím poradila. S manželem jsme nevyspalí a unavený. Budeu vděčná za každou radu. Mějte se a krásný svátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.12.06 14:00

Ahoj,
tak ji zkus přes den nějak zabavit, aby nespala tak moc, v šesti týdnech už to trošičku jde, i ´když ne moc, ale třeba zpívej, tancuj s ní a tak, aby věděla, že je den a ve dne se hraje. V noci s ní naopak neodcházej z ložnice, nerozsvěcuj světlo, jen tlumené, a nehrej si s ní. Snad to časem pochopí. Vytvořte si nějaký večerní rituál, jakože koupání, kojení a pak spaní. Časem to snad pochopí. Já teda tyto zkušenosti nemám, dcerka měla normální noc a den, ale myslím si, že by to tak nějak šlo vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
20.12.06 14:31

Ahoj Lenko,my jsme měli zpočátku jen problém s usínáním. Bylo léto-ty vedra a tak malý chodil spát až tak mezi 22-23hod. Před usnutím půl hodiny probrečel. Pak jsem ho postupně začala ukládat dřív a dřív, asi od tří měsíců chodí spát před osmou. My malého ukládáme vždy ve stejný čas,předtím koupání,pak krmení. Položím ho do postýlky,dám cumel, zaspívám ukolébavku a odcházím. někdy usne už při krmení, jindy když odcházím z pokoje ještě nespí, ale po chvíli sám usme. Jsou období kdy se ještě ozve(pláče), to jdu za ním znovu zaspívám,nebo dám je v tichosti dudel, pusu a zase odcházím. Vytvořte si večer před spaním taky nějaký podobný rituál , který je každý den stejný. V noci,když k ní vstáváš pokud možno nesviť,mluv n a ni jen tiše nebo vůbec. Jestli to není nutné ani ji nepřebaluj, nebo alespoň ne při každém krmení. Nám se tohle osvěčilo, ale možná to praktikuješ podobně a stejně malá nespí. Ten rytmus se dětičkám většinou upravuje kolem dvou měsíců. Tak zkus ten pravidelný rituál a uvidíš. Víc mě nenapadá. Držím pěsti a klidné svátky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
20.12.06 14:33

Ahoj Lenko,my jsme měli zpočátku jen problém s usínáním. Bylo léto-ty vedra a tak malý chodil spát až tak mezi 22-23hod. Před usnutím půl hodiny probrečel. Pak jsem ho postupně začala ukládat dřív a dřív, asi od tří měsíců chodí spát před osmou. My malého ukládáme vždy ve stejný čas,předtím koupání,pak krmení. Položím ho do postýlky,dám cumel, zaspívám ukolébavku a odcházím. někdy usne už při krmení, jindy když odcházím z pokoje ještě nespí, ale po chvíli sám usme. Jsou období kdy se ještě ozve(pláče), to jdu za ním znovu zaspívám,nebo dám je v tichosti dudel, pusu a zase odcházím. Zpočátku když plakal,držela jsem ho v náručí a zpívala dokud neusnul.Vytvořte si večer před spaním taky nějaký podobný rituál , který je každý den stejný. V noci,když k ní vstáváš pokud možno nesviť,mluv n a ni jen tiše nebo vůbec. Jestli to není nutné ani ji nepřebaluj, nebo alespoň ne při každém krmení. Nám se tohle osvěčilo, ale možná to praktikuješ podobně a stejně malá nespí. Ten rytmus se dětičkám většinou upravuje kolem dvou měsíců. Tak zkus ten pravidelný rituál a uvidíš. Víc mě nenapadá. Držím pěsti a klidné svátky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.06 20:07

Ahoj Lenko,
tak přesně toto jsem řešila před pár týdny. Taky kolem 6. týdne mi už docházela energie a začínala jsem si uvědomovat, že to není normální.
Malý mi už v porodnici nechtěl v noci spát, to jsem si myslela, že má hlad, ale i když jsem ho často kojila, tak pořád kňoural. No nakonec jsem šla za sestřičkama v noci pro radu. Byl dostatečně najezený, ale byla mu pořád zima (a to nebyl žádný nedonošený drobeček). Tak mi ho navlíkly a nechaly si ho. Přes den mi pak krásně spal. Doma to samé, venku chodili lidi jenom v tričku a já ho měla navlečeného do pleteného overalu, aby nebyl takový studený. Právě kvůli té zimomřivosti jsem si myslela, že nemůže spát, tak jsem si ho brala do postele. Jenomže on se pořád vrtěl, vydával všelijaké zvuky. Tak mě zase napadlo, že ho trápí prdíky + průjem. Takže v noci, aby neplakal a nebudil starší holčičku, jsem si ho vzala do koupelny, rozbalila a masírovala. Vždycky tak hodinu, pak mi na chvilku (a to doslova) usnul a pak zase na novo. V noci po těch chvilkách prospal snad max. 2 hodiny. Přes den to samozřejmě doháněl, to mi z počátku vyhovovala, protože jsem aspoň všechno stíhala. Tak okolo toho 5. týdne jsem už toho fakt měla dost a zkoušela všechno možné. Nakonec mi pomohl jeden článek v časopisu Máma, který jsme dostali v balíčku z porodnice. To nejdůležitější pro řešení mého problému bylo, že, aby dítě dobře spalo v noci, musí spát dobře i přes den, protože, když je příliš unavené, tak to tělo s únavou bojuje a dítě nemůže usnout . Další důležitá věc byla, že taky musí být přes den dostatečně najezené, aby ho nebudil hlad .

Takže jsem postupovala takto:

• přes den jsem ho v pravidelných časech (+- 1/4 hodiny) budila na jídlo (cca 2,5 -3 hodiny), vždycky jsem ho probrala, přebalila, hráli jsme si, pak jsem ho nakojila a nechala spát. Když jsem ho nechala příliš dlouho vzhůru, tak buď usínal a nebo plakal. Takže toto celé (hraní+jídlo) trvalo zpočátku asi tak hodinu. Jíme každý den 7×. Je třeba brát i ohled na velikost a „sací“ sílu dítěte, prostě, když toho na jedno pití vypije hodně, tak stačí i méně kojení, když je malé a drobné a prostě nemá tolik síly, tak je třeba krmit častěji.
  • ve stejný čas chodíme na procházku každý den.
  • ve stejný čas koupeme (každý den).

Z původního usínání okolo půlnoci jsme se dostali postupně na 23.30, 23.00 atd. Po asi 7-10 dnech se nám to spravilo. V noci se budil okolo 1 hod. na mlíčko (bez přebalování), pak asi okolo 4 a pak až ráno cca v 7 hod.. Na procházku chodíme okolo 9:45, obvykle spí až do 14 hod. (vracíme se na 12 hod. - malá obědvá), to ho dám do ložnice, trochu rozbalím a nechám po návratu z procházky ještě spát a otevřu mikrovětrání. Odpoledne mi nespí, max. tak 15 minut. Koupeme ve 1/4 na 7, a po 2. večeři :lol: jde spát (tj. asi 20:20-30), usíná sám v postýlce. Dopoledne usne sám v postýlce, ale když nejsme venku, tak spí kratší dobu.
Teď už spí celou noc do těch 6 hod., než odejdeme ven, tak si ještě tak na 1/2 hoďky zdřímne.

Chtěla bych, aby spal 2 hod. dopoledne a 2 odpoledne, ale jsem ráda, že spí aspoň 1× denně (ale déle).

Snad Ti to nějak pomůže, když budeš potřebovat, tak se ozvi.

Jdu ho nakrmit a jde spinkat.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eulinka
16.1.13 11:40

chce jist jen v noci

Ahoj holky prosim o radu mame trimesicni holcicku ktera byla super do minuleho tydne kdy zacala pres den spatne jist a v noci chce pit co hodinu.driv pekne jedla a spala skoro celou noc nevime co se stalo nevite co delat aby to bylo jako driv

• Nahlásit
  • Citovat
31604
16.1.13 11:44

Růstový spurt? Ve 3m je typický. Ono se to zase srovná, nech ji pít podle potřeby, navyšuje se tím tvorba mléka, mění se jeho složení, aby odpovídalo jejím potřebám, časté kojení v noci je právě pro tenhle proces hodně důležité. Může to trvat cca týden, výjmečně trochu dýl. Může se z nočního kojení samozřejmě stát i zlozvyk, ale ve 3m bych to ještě nechala plavat, mírné usměrnění bych zvažovala až v půlroce a dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama