Čím sladit čaj pro 11.měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 22.09.09 12:49
Čím sladit čaj pro 11.měsíční dítě

Ahoj všichni. Prosím potřebuju poradit, čín osladit čaj pro mého syna? Koupila jsem dva čaje. Jeden je od Megafytu - třešeň a ten druhý je od Vitky - Mišpulínov( jahoda). Oba, ale nechce bez oslazení. Zatím sladím dětským mléčným cukrem, ale špatně se schání. Čím sladíte vy a jaké čaje pijou vaše děti? Zkoušela jsem jen bylinky od Lerosu a ty mu nechutnaj.Tak prosím pište, pište.Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 22.09.09 12:55

Nesladím vůbec, pijí vodu.

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 22.09.09 12:56

Glukopurem.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 22.09.09 13:14

Dorka nepije žádný čaj, jen hodně naředěnou šťávu (začala jsem vodou, pak čajem, slazeným čajem, nakonec začala pít až tu šťávu, postupně jsem ředila víc a víc, teď už to je opravdu tak jedna k deseti)…

Na vysvětlenou: byla vedra, Dorka se odstavila a několik dní prakticky nepila, čili jsem byla šťastná, že pila, a to cokoli…a jsem doteď. :wink:

marin
Echt Kelišová 9201 příspěvků 22.09.09 13:27

Dříve jsem sladila slabě Glukopurem (hroznový cukr). A čaje má nejraději od Megafytu - lesní jahoda nebo třešeň. Dětské bylinkové čaje také odmítá. Jinak pije hodně ředěnou ovocnou šťávu od Hami. Po dně šťávy zbytek vody.

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 22.09.09 13:36

Ahoj, já jak kdy. Někdy trochu cukru, ale teď většinou med. A pro ty, co se medu bojí, tak jsem četla, že med klidně kojenci můžou, že jim zvyšuje imunitu a mají lepší krevní obraz. Víc železa atd.

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 22.09.09 13:52

většinou pije neslazený, semtam přidám med s citronem

Gabika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.09 13:54
Maggie_ píše:
většinou pije neslazený, semtam přidám med s citronem

pre 2-ročné asi v pohode, ale pre 11-mesačné je med dosť silný alergén. Citrusy sú vhodné tiež až neskor.

Ja som v tomto veku nesladila, ale čo trstinový cukor? Teda trošííííčka..

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 22.09.09 14:06

Dotaz byl cim sladit-no pokud uz chces mermomoci sladit tak glukopurem ale ja bych nesladila.
Jinak mala pijde jen velmi naredene stavicky a cistou vodu.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.09.09 14:39

Oba kluci neslazené odmítali, takže jsem sladila Glukopurem. Cca od 14 m jsem zkusila trošku medu a teď sladíme medem nebo šťávou YO (je bez konzervantů a barviv).

Martina

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 22.09.09 19:23

kámoška sladila hroznovým cukrem, název na krabičce si nepamatuju, ale mně připadalo, že nesladil.
takže my sladili cukrem.

(kéž by se mi bývalo povedlo přimět dceru aby pila neslazený… )

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 22.09.09 20:03

A nestálo by zato zkusit jiný čaj? Anežka mi nikdy ovocný čaj nepila (ted jen ve školce a oslazený), já ho taky nemám ráda, takže jsem ji naučila na rooiboos s různýma příchutěma (nebo jsou i přímo dětské, ale to jsem nedávala) a doslazovala glukopurem, medem popř. šťávou. S medem jsem začla okola roka, neměla problém s žádnýma alergiema, v tom problém nevidím.

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 22.09.09 22:11

Matýsek pije vodu (nejradši z vany při koupání :) ) a neslazený fenyklový čaj (na hrnek lžičku semínek zalít horkou vodou).
Ovocný čaj mě nějak nenapadlo dávat, ale i mě přijdou většinou kyselé tak chápu potřebu přislazení. Já bych se vyvarovala akorát klasického řepného cukru - sacharózy a volila bych mezi hroznovým cukrem (Glukopur) a třtinovým, ev. trošilinku toho medu.
Pokud jde o bylinkový čaj - Leros mě taky nechutná, zkus Babylove z dm drogerie.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 22.09.09 22:15

JO!!
tak vodu z vany to dítko pije taky. Ona si občas CUCNE vody z vodovodu nebo minerálky. Ale neslazený čaj to nevypije… protože jí dělám šípkový, možná je to pro ni moc kyselý bez oslazení…

A UŽ JSEM SI VZPOMNĚLA NA TO SLADIDLO, CO POUŽÍVALA KÁMOŠKA: GLUKOPUR. Měla pro to nějaký důvod, který jsem už zapomněla (jsou to 4 roky… ona se pak odstěhovala dáááleko :oops: :oops: :oops: )

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 22.09.09 22:16

haha,
to jsem ale blesk.
Iffka tam ten glukopur mezitim napsala. No tak jsem si hezky vzpomněla sice… :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >