Čím vyčesat dlouhosrstého psa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Romilda
Kecalka 421 příspěvků 23.04.18 21:47
Čím vyčesat dlouhosrstého psa?

Na trhu je tolik přípravků na vyčesávání, že už jsem z toho jelen. Poradíte mi, co se vám nejvíc osvědčilo? Masážní rukavice, takové to koňské hrablo, FURminátor, klasický kartáč, nebo něco úplně jiného? A doporučujete u dlouhosrstého psa trimování a stříhání, nebo stačí pravidelně vyčesávat? Děkuji všem za odpovědi. :kytka:

Reakce:
Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 23.04.18 21:59

Na tohle bych se zeptala primo psi kadernice, myho psa trimuje a nevycesu ho nicim. Mam furminator, ten to vezme, ale jen tak halabala, moc ne. Pak mam hreben na vycesavani, tim to nejde, a obyc jednorady hrebinek na obcasny rozcesani. Nastesti muj pes cesat nepotrebuje proto, ze by se cuchal, ale spis proto, ze hodne lina, na to pomaha jedine to trimovani. Zeptej se profika, co by ti doporucil, at nenapachas vic skody nez uzitku.

Markéta80
Hvězda diskuse 40468 příspěvků 23.04.18 22:02

@Romilda záleží co je to za rasu, dle toho pak vybrat i kosmetiku ;)

Judynka33
Kecalka 138 příspěvků 23.04.18 22:05

Já osobně používám masážní rukavici, furminator i koňské hrablo :lol:.. Na tu rukavici se mi osvědčilo vykoupat(jen voda) a vycesat. Jde to krásne… Jinak koňské hrablo a pak dodelat furminatorem.. Záleží dost na srsti, my máme dlouhostreho ohare :mrgreen:.. Teď z jara jsou ty chlupy masakr, ale za chvilku bude pokoj.. Aspoň u nás. Chodíme plavat do rybníku a po pár koupanich už vůbec nelina… Srst nijak neupravujeme…

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 24.04.18 07:27

Ono hrozně závisí na tom jaká ta srst je. Co máte za plemeno? Jinak já mám dva psy s delší srstí (tak 3-4cm) a každého češu jinak. Na starší čubu nejlíp funguje Furminator a gumové hrablo. Na druhou potřebuju drátový kartáč a rovný kovový hřeben. Jo a jsou to matka s dcerou :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >