Reklama

Domácí repelent proti klíšťatům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristinka_M
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 22.04.18 16:53
Domácí repelent proti klíšťatům

Ahoj.. :)
Máte někdo zkušenosti s tímto repelentem? Jde mi o to jestli to vážně funguje? Mám fenku chodského psa, takže dlouhé chlupy.

„Klíšťata nesnáší vůni rozmarýnu, proto se jako velmi účinný jeví rozmarýnový repelent, který připravíme úplně jednoduše. Potřebujeme k tomu 1 sáček rozmarýnu, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Vodu nalijeme do hrnce a přivedeme ji k varu. Vařící vodu odstavíme a vsypeme do ní rozmarýn, který necháme pořádně vylouhovat. Nechat ho tam můžeme až do úplného vychladnutí vody. Odvar scedíme a přidáme do něj lžíci vinného octa. Takto jsme si vyrobili přírodní repelent proti klíšťatům, který už jen přelijeme do lahvičky s rozprašovačem a uložíme do chladničky. Před každým výletem do přírody si s ním nasprejujeme tělo, zejména tedy nohy, které jsou v kontaktu s trávou. Nevynecháme ani boty. Tento repelent můžete použít nejen na sebe, ale také na své psí miláčky.“

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineČičorečka
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 22.04.18 17:29

Zkoušela jsem a je to ptákovina :D nefungovalo. Zlatá kapička za krk od veterináře.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 22.04.18 18:19
@Kristinka_M píše:
Ahoj.. :)
Máte někdo zkušenosti s tímto repelentem? Jde mi o to jestli to vážně funguje? Mám fenku chodského psa, takže dlouhé chlupy.„Klíšťata nesnáší vůni rozmarýnu, proto se jako velmi účinný jeví rozmarýnový repelent, který připravíme úplně jednoduše. Potřebujeme k tomu 1 sáček rozmarýnu, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Vodu nalijeme do hrnce a přivedeme ji k varu. Vařící vodu odstavíme a vsypeme do ní rozmarýn, který necháme pořádně vylouhovat. Nechat ho tam můžeme až do úplného vychladnutí vody. Odvar scedíme a přidáme do něj lžíci vinného octa. Takto jsme si vyrobili přírodní repelent proti klíšťatům, který už jen přelijeme do lahvičky s rozprašovačem a uložíme do chladničky. Před každým výletem do přírody si s ním nasprejujeme tělo, zejména tedy nohy, které jsou v kontaktu s trávou. Nevynecháme ani boty. Tento repelent můžete použít nejen na sebe, ale také na své psí miláčky.“

Nám každoročně funguje. Ale, co je důležité, nastříkat fakt celé tělo, od hlavy až k patě. V lesní školce jim stříkali jenom tělo od pasu dolů a dcera nosila klíšťata třeba na krku nebo ve vlasech..Tak jsem jí tím samým odvarem rozmarýnovým postříkala ještě i ráno před odchodem do školky komplet důkladně celé tělo a pak klíšťata nenosila. Je na ty mrchy dost chytlavá, stejně jako já. Já jenom valím oči, když mi někdo řekne, že měl za život třeba jen 2 klíšťata. To já si jich užila, od dětství..můj rekord byl asi 20 klíšťat najednou, když jsem byla dítě. Naši to nestíhali vytahovat..

Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 22.04.18 18:35

@Evulina zas účinek na člověka a na psa je fakt hodně rozdílnej.

Kristinka_M
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 22.04.18 18:38

Kamarádce to právě funguje na psa, ale má kraťoučké chlupy. Spíš mě zajímalo jak je to s těma hodně chlupatýma.. :D

Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 22.04.18 19:10

@Kristinka_M já mám australského honáckého psa. Čili sice krátké, ale husté s podsadou. No a na toho to právě vůbec nefungovalo. Říkám, zlatá kapička, na celou sezónu vystaráno.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 22.04.18 23:35
@Čičorečka píše:
@Evulina zas účinek na člověka a na psa je fakt hodně rozdílnej.

Jejda ahá, já ňák blbě čtu, ono je to o psovi :mrgreen:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 22.04.18 23:35
@Čičorečka píše:
@Kristinka_M já mám australského honáckého psa. Čili sice krátké, ale husté s podsadou. No a na toho to právě vůbec nefungovalo. Říkám, zlatá kapička, na celou sezónu vystaráno.

A já jsem si říkala, jakej jsi drsoň, když si chodíš k veterináři pro „kapičku“ za krk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 23.04.18 08:00
@Evulina píše:
A já jsem si říkala, jakej jsi drsoň, když si chodíš k veterináři pro „kapičku“ za krk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :D :lol:

Kristinka_M
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 24.04.18 17:48

A víte kterou kapičku? Jako název? :)
Chtěla bych aspoň něco co je ozkoušené.. :D A nevadí ta kapička pak miminu? Přece jen budou pořád spolu.. ;)

Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 24.04.18 22:58

@Kristinka_M jeežiš, to si nepamatuju… ale to bude všechno na jedno brdo. A ta kapička se během jednoho dne vpije z kůže do oběhu. Pak už určitě v kontaktu nevadí :) Jen aby mimčo vyloženě nelízalo ještě nehaschlou kapičku že srsti :D jinak podle mě cajk. Myslim, že v kontaktu s miminem je to mnohem lepší než obojek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama