Čínská polévka v těhotenství

Anonymní
23.9.20 11:51

Čínská polévka v těhotenství

Zdravím ženy :) mám možná trochu hloupý dotaz, ale bohužel mi hormony v těhotenství dávají zabrat :). Jsem podruhé těhotná (14tt). A co mě trápí. Včera večer jsem si dala instantní „čínskou“ polévku PHO BO z rýžových nudlí. Ačkoli se snažím jíst opravdu zdravě, tak včera mě až „znásilnila“ ta chuť na ní :oops: Ale vlastně až po konzumaci jsem si uvědomila, že bych tyhle věci jako těhotná jíst neměla :zed: koukala jsem se na složení a oproti jiným polévkám co tam přítel měl měla „pouze“ ve složení glutaman sodný (E621). No a jelikož mě nenapadlo nic jiného než hledat po netu co to muže způsobit, tak jsem se vyděsila když jsem přečetla, že v těhotenství muže konzumace E621 způsobit u plodu poškození mozku s následky epilepsie či dokonce autismu. No vím, že můj dotaz muže působit opravdu hloupě, ale jsem docela vyplašená :nevim:. Je tu někdo z vás kdo si taky dopřál chem-mix v podobě čínský instantní polévky a bylo vše v pořádku? :) Předem děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1723
23.9.20 11:57

Je to průšvih, narodí se ti toxické šikmooké dítě :zed:

Proboha, ženská, jsi svéprávná?! Už se nedivím, že si lidi z tohohle serveru dělají prču, když jsou tady k dohledání takové dotazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12999
23.9.20 11:59

Taky bych to neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13894
23.9.20 11:59

Vtip? špatnej. u druhorodičky bych čekala, že na takový ptákoviny nebude mít čas a chut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
23.9.20 12:03

No hele asi takhle-já když se podívám na svoje děti a hlavně na toho pubertaka, tak asi nejaké následky té čínské polívky fakt vidím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
23.9.20 12:04

Po jedné polívce, tě bude maximálně pálit žáha :-) já jedla větší prasárny, např. čínu z bistra a děti vypadají ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13894
23.9.20 12:08

Jako ja chodila na sushi, a trochu ty oči šikmý má, ale jako bonus miluje ryby. tk si vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
23.9.20 12:08

Tak ten glutaman není dobre jist ani mimo tehotenstvi, ale jednou za čas neškodí vůbec nic, takže když na to mas občas chuť, dej si to :lol: ale hlavně si to vychutnavej vklidu, protože stres působí mnohem hůř než jedna čínská polivka :mrgreen: ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5735
23.9.20 12:15

Když v tom není výtažek z luskouna :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3584
23.9.20 12:18

Kdybys tu polevku jedla kazdy den po celou dobu tehotenstvi, tak bych ti to nedoporucila. Ale jednou je riziko NULA! Jinak i alkohol jednorázově je malé riziko, ale pri dlouhodobemu vystavení hrozí fetalní alkoholový syndrom u dítěte. Neboj se ničeho a uživej si tehotenstvi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
23.9.20 12:25

Já v těhotenství s dcerou jsem byla skoro závislá na čínských polévkách. Říkala jsem si, že se mi nejspíš narodí Asiat. Mám modrookou blondýnku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
23.9.20 12:27

Taky jsem si ji párkrát dala a malej je v pohodě a ani mě nic nebylo.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
23.9.20 12:29

Chápu tu úzkost, ale podívej se na to racionálně ;)

samozřejmě, že jedna čínská polívka nemá teratogenitu takové síly, aby se stalo byť i naprosté minimum

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
23.9.20 12:32

Nepanikař, glutaman není nic jedovatého a na instantích nudlích vadí jedině pokud to je dlouhodobě převažující strava - ne proto, že by byly škodlivé, ale že ti pak chybí všechy ostatní živiny, kromě škrobů, soli a tuku.

Glutaman sodný je nejvíce zkoumaná přísada a není prokázáno nic, pokud někdo tvrdí že způsobuje autismus, tak prostě lže.

Ostatně hádej na co je bohaté mateřské mléko - na glutamátové soli. Proto na nás tak funguje, protože to máme hluboce uložené v chuťové paměti.

Viz třeba tady a rozklikej si odkazy kde najdeš podložené studie dokazující jednotlivá tvrzení.

https://www.zkvaseno.cz/…va-glutamatu

Daleko větší problém, než jedna nudlovka je ta úzkost, kterou ti těhotenství přirozeně zvýšilo, ale tobě se ji nedaří moc krotit a proto panikaříš kvůli takové hlouposti.

Začni trénovat mechanismy zvládání úzkosti, nejen kvůli pohodovějšímu těhotenství, ale především proto, že s porodem, šestinedělím a vyčerpáním při péči o novorozeně to celé bude ještě horší a mechanismy které si upevníš teď se ti budou zatraceně hodit, aby se ti to nerozjelo do případné poporodní psychozy.

Primárně si pořiď tuhle knihu

https://www.kosmas.cz/…tehotenstvi/

kdyby se ti nedařilo najít cestu, jak se do úzkosti nepropadat jen pomocí informací z knihy, zajdi párkrát za nějakou psycholožkou, nebo dulou, co má regulérní psychoterapeutický výcvik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
23.9.20 12:33
@elue píše:
Chápu tu úzkost, ale podívej se na to racionálně ;)samozřejmě, že jedna čínská polívka nemá teratogenitu takové síly, aby se stalo byť i naprosté minimum

polívka prodávaná v regulérní síti v EU nemá žádnou teratogenitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama