Reklama

Čípek na teplotu nezabral

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 30.01.18 18:51
Čípek nezabral

Dobrý den,

Chtěla bych se poradit. Bojujeme už 2.den s teplotama 39-40. Zabaly, zatím jsem dávala Nurofen čípky, vždy zabraly, ale na radu Dr.jsem chtela prostřídat s panadolovým. Než jsem ho strčila do zadečku, strašně rychle se rozpouštel a teplota vůbec neklesla, tak nevím, zda jsem ho tam strčila tak málo(syn zápolil) nebo to neúčinkuje, každopádně teď po zábalech má pořád 39, musím čekat ty 3 hodiny od Panadolu, když to vůbec nezabralo? Synovi jsou 3.Díky!!!

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 22 inzerátů 30.01.18 18:57

My teda cipky nedáváme, děti je prostě nesnášejí a násilím to fakt nejde. I bych řekla, že se pak cipek nezavede správně. Od 3 let se může střídat Panadol a Nurofen sirup po 3h, takže pr. 19h Nurofen, 21h Panadol, 24h Nurofen… stejne tak se muzou stridat cipky. hodně sil, teď to řádí!

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 30.01.18 19:02

Nemůžeš zajet na pohotovost? ;) Třeba mají něco silnějšího :nevim: Ty čípky jsou podle váhy, není klučina větší?

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 30.01.18 19:07

Lépe než léky dětem zabírala vlažná koupel - nepustit vodu na teplotu těla (cca 38), posadit do ní dítě a pomalu připouštět studenou, aby dosáhla teplota vody cca 36-37, ne míň. Nechat cachta 5 minut, vyndat, utřít, dát lehké pyžámko a lehkou deku. Anebo studené zábaly na předloktí a kotníky, ale jen pokud jsou teplé, jinak ne.

Uživatel je onlinerenap
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 30.01.18 19:08

@BlueFox tři roky nebo tři měsíce? Proč nedáváte sirup, zvrací? Ten Nurofen zabírá většinou lépe než Paralen. Já když mam horečku a není mi dobře, tak po Brufenu úleva do půl hodiny a když si vezmu Paralen, tak jako kdybych si nevzala nic. A říká to i hodně maminek i mam zkušenost z práce, že lépe zabrá Nurofen.
@Borůvka1990 Co myslíš, že na pohotovosti mají za zázrak? Fakt nic jinýho než střídat ty dvě látky co mají není a nedoporučí. Pouze když je to nějaký vážný stav a už to trvá dlouho a fakt se to nelepší, tak se dává kortikoid do žíly, ale to asi nebude ten případ.

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 30.01.18 19:13

@renap 3 roky. Volala jsem naší Dr. i na pohotovost, v případě, že by se něco přidalo nebo zhoršovalo tak bychom samozřejmě jeli, ale příznaky jsou chřipkové.

Anais
Kelišová 5577 příspěvků 23 inzerátů 30.01.18 19:29

Můj syn mívá běžně teploty 39 i u klasické virozy (teď jsou mu 4), tak dva dny určitě. Stahuju teplotu až tehdy, když mi nic nechce pít ani moc jíst ( u horečky pár soust).
Pokud reaguje a pije, zkusila bych vlažnou vodu do koupele a ještě den vydržet.
Když se vypotí, neklesne mu teplota? To těch 39 má stabilně celý den?

Saffiraa
Závislačka 3718 příspěvků 13 inzerátů 30.01.18 19:34

Ahoj, syn čípky vůbec nesnesl, takže dávám Paralen sirup a je to v pohodě. Rychle zabírá a má dlouhodobý účinek. Rozhodně doporučuju! :mavam:

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 30.01.18 19:42
@renap píše:
@BlueFox tři roky nebo tři měsíce? Proč nedáváte sirup, zvrací? Ten Nurofen zabírá většinou lépe než Paralen. Já když mam horečku a není mi dobře, tak po Brufenu úleva do půl hodiny a když si vezmu Paralen, tak jako kdybych si nevzala nic. A říká to i hodně maminek i mam zkušenost z práce, že lépe zabrá Nurofen.
@Borůvka1990 Co myslíš, že na pohotovosti mají za zázrak? Fakt nic jinýho než střídat ty dvě látky co mají není a nedoporučí. Pouze když je to nějaký vážný stav a už to trvá dlouho a fakt se to nelepší, tak se dává kortikoid do žíly, ale to asi nebude ten případ.

No já nevim, nám třeba na pohotovosti dali nějaký sirup na kašel, ale na předpis, volně neprodejný. Naše dr nás odkazovala na mucosolvan, stoptusin atd což nezabíralo nic ani na suchý ani na vlhký kašel. A ten z pohotovosti pomohl :nevim: Tak jsem si říkala, že by tam pro takové případy mohli něco mít i na horečku :nevim:

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 30.01.18 19:44
@BlueFox píše:
@renap 3 roky. Volala jsem naší Dr. i na pohotovost, v případě, že by se něco přidalo nebo zhoršovalo tak bychom samozřejmě jeli, ale příznaky jsou chřipkové.

Držím palce ať to malý brzy uzdraví, vím jak to umí postrašit :hug:

Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 30.01.18 19:45

My byli se synem na podzim na pohotovosti a dr. nám řekl toto (já to tedy neaplikovala a ani nikdy dělat nebudu): dát nurofen, když do hodiny neklesne, tak dát znovu, když do hodiny neklesne, tak dát znovu a pořád dokola, ale nesmím přesáhnout tu dávku, která je doporučena za 24 hod. Jsem tedy na něj koukala a tvrdil, že je to ok, byl to starší pán a primář dětského oddělení, ale mně se to tedy nezdálo, nikdy jsem o tom neslyšela.

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 30.01.18 19:52

Davam paralen sirup a nurofen cipek…dcera při spalove angine mela 40,8 a neslo to srazit! Po hodině to kleslo na 40,5. Na pohotovosti mi říkali ze mam počkat až zaberou atd. Ze dělat zabaly… Po 4dnech horečky samy presli. Na pohotovosti stim by stejně nic nezmohly prý… Jen srazet všelijak. Holce byly 4r.

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 30.01.18 19:59

Dík všem za rady, už se blíží interval, že zas můžu ten Nurofen, Panadol už dávat nebudu.Snad to bude zítra lepší.

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 30.01.18 20:01

@Hadumi To bych se bála. Nazory jsou různé. I na takové zabaly je x názorů, jak je dělat správně.

BlueFox
Kecalka 128 příspěvků 30.01.18 20:06

@Borůvka1990 Díky! Je to druhé dítě, ale 40tky teploty, které nejdou moc dobře srážet, tak jsem docela vyjukaná, i když bych už teoreticky měla být relativně zkušená.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >