císař

860
17.7.05 12:39

císař

Ahoj holky
zajímalo by mě, jaké máte pooperační zkušenosti po císařském řezu, já jsem 8 dní po něm a cítím se strašně mizerně, jizva mě jen trochu táhne,to je ok, ale mám šílené bolesti v kříži, chůze a vstávání a uléhání do postele mi dělá velký problémy právě díky bolestem v zádech, upraví se to, nebo musím vyhledat doktora, v porodnici říkali,že je to normální - což se mi moc nezdá, ale ta bolest je dost „hustá“…
radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
17.7.05 13:43

Ahoj Radulko,
měla jsem to po normálním porordu, nevrátila se mi pánev do správné polohy vůči páteři. Vyřešila jsem to návštěvou u terapeuta, který se zabývá bowenem. Jedna návštěva a bylo po bolesti. Ale není terapeut jako terapeut. Tohle je brňák a šikula. Pomohla by ti rehabilitace tam kde se dělá Mojžíšová.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
17.7.05 14:44

Myslím, že to může souviset se spinální anestézií, jestli jsi rodila při vědomí. Možná to bolí kolem místa v pichu, že by to napíchli trochu blbě?
Já jelikož mám ploténku v pytli již pár let, tak jsem tu bolest v bedrech brala jako standard, nepřikládala to císaři :-)
Hlavně doufám, že ti říkali, že nemáš přímé brišní svaly dlouho cvičit. Tak tři měsíce se je snaž zatěžovat minimálně, aby ses náhodou neotevřela.

• začít procvičovat za pár dní jizvu, aby byla měkká a nerundelila se.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
17.7.05 17:10

Ahojky,
prosím jaká je indikace k císařskému řezu ?? Mám problémy s páteří a při blbějším pohybu mi hrozí výhřez plotýnky, mám skoliosu, scheuermannovu chorobu, prohloubené držení bederní páteře, předsunuté držení krční páteře ..........
Jaká je možnost, nebo myslíte, že budu moct rodit normálně ??

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
17.7.05 17:44

V těhu nikdy se mnou nikdo neřešil mé dlouholeté problémy s páteří. Dokonce jsem jednu dobu v těhu nemohla skoro chodit, jak mi to všude možně vystřelovalo a já nemohla zatížit jednu nohu :-)
Já měla císaře kvůli tomu, že malá byla stále hlavičkou nahoru a byla tak velká, že rodit by to riskl jeden ze tří porodníků, já ale ne, tak jsme šli na plánovaného císaře.
Držím palce, ať je vše OK,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
17.7.05 18:08

Ahojky, mě taky po císaři bolely záda několik týdnů, ale nevím jestli to souviselo s císařem spíš si myslím jak tu říkají i holky že je to snad docela časté po porodu, přece jen to těžiště bylo v těhu zcela jinde a páteř se s tím vyrovnává, tak jsem to i četla. Mě bolela celé šetinedělí dost i jizva a břišáky, když jsem je namáhala to je prý normální - bylo to holt „rozřezané“. Ale byl to děs! Teď jsem skoro 8 týdnů po porodu a vše fajn - jizva už nebolí - paráda, je to úleva! Jinak ale jsem chtěla začít cvičit už teď - no tak teda radši počkám - dík za info :P Doktor říkal že jizva se hojí 2 měsíce a zraje 6 měsíců. Je potřeba ji masírovat 3× za den, ale kde na to vzít s mimčem čas :? Alespoň jednou určitě.Moc se mi osvědčila mast Cotractubex stojí 200Kč ale výsledky jsou viditelné - po masážích jizva není tak tuhá vevnitř.
Tak ať se dobře hojí! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
17.7.05 21:02

Mela jsem jen spinal, ne celkovou, je pravda, ze epidural mi pani doktorka nemohla trefit, boli me to jakoby na jedne strane krize a asi to bude opravdu od epiku. Diky za rady, urcite nejakou rehablitaci podstoupim.. chtela bych byt holt ai moc brzo fit a ono to nejde :)
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
17.7.05 22:43

Jejda, teď mi došlo, že Radulka je bývalá TěhulkaRadulka a že už máš tedy císaře zdárně za sebou = nemusela jsem psát znovu to, co jsem písala tehdy v SZ :-)
Tak jsem ráda, že vše proběhlo OK :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
18.7.05 12:15

Radulko jizvu radsi pravidelne kontroluj, me taky porad bolela a cca 12 po operaci mi z ni doma zacalo neco tect (bila tekutiny bez zapachu). Radsi jsem hned volala do porodnice, kde mi rekli at prijdu dalsi den na ambulance a pokud by se to samozrejme zhorsilo tak prijet hned. Dalsi den mi to sestra na ambulanci vycistila a vymackala. Vubec to nebolelo. Pak mi to pomazali smradlavou tmavou masti (snad visnak nebo jak se tomu rika) zalepila a dva dny jsem to nemela sundat a myt. Po sundani bylo vse ok, ale jeste ted (2 roky po) mam v tom miste, takovou nerovnost a prohluben, ale to me nijak netrapi - neboli to tak co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
18.7.05 13:48

Efino,
neva, prece opakovani, matka moudrosti :). Cisare mam „zdarne“ za sebou, az na ty bolesti, no snad se to spravi… o jizvu se staram, jako by byla ma vlastni :) a doufam, ze ji budu mit hezkou, i kdyz, myslim, ze me zasili dobre.
Radulka
PS ano, jsem ta byvala tehulka :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama