Císař Apolinář 2018-2019

26.12.19 22:32

Císař Apolinář 2018-2019

Ahojky, mám tu nějakou maminku, která rodila v nejbližší době (2018-2019-kvůli co nejaktuálnějším informacím) u Apolináře ať už plánovaným císařem nebo akutním? Jak, co je potřeba absolvovat a kdy se plánuje? Jak to probíhá při příjmu a po operaci? Jak dlouho se musí zůstávat v nemocnici? Prostě tak nějak celkově mě zajímá všechno :) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.12.19 22:35

Jsem 36tt s dvojvaječnýma dvojcatama. Za tyden mam prvni poradnu v nemocnici kam me poslal OG. Kvuli poloham bude nejspis cisar tak proto bych rada zkusenosti protoze se urcite zapomenu na sto veci zeptat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
26.12.19 22:58

Já rodila císařem dvojčata ve 2013, nicméně doporučuji spinální anestezii, pokud to půjde :palec: Je to krásný zážitek. Jinak já po sekci byla na JIP 24 hodin, holky mi ale přivezli k přiložení a ukázat. Na šestinedělí mi sestry holky přivážely snad co 3 hodiny, pak co už jsem byla schopná chodit, tak už mi je tam nechaly. A jak dlouho tam s miminkem budete bude záviset na tom, jak bude mimi prospívat, jak se ti bude hojit jizva atd. Já tam tehdá byla týden, ale my to měly rizikové a náročné po všech směrech.
Je to sice 6 let, ale podle mého se to moc nemění. Tak hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
26.12.19 23:59

Akutni cisar v roce 2018(a v roce 2015).Musela jsem mit predoperacni vysetreni(uz jsem byla po jednom akutnim cisari, takze se s touhle vatiantou pocitalo, ale zkousela jsem to klasicky).To znamena, ze jsem musela k obvodakovi a na rozbor krve. Tatinek muze byt primo na sale (za poplatek).Urcite doporucuji spinal(ja jsem mela epidural uz z pokusu o klasicky porod).Jsou tam profici. Dvakrat jizva uplne v poradku. Zadne problemy.Na JIP to chce mit jen maly batuzek (rucnik, mydlo, kartacek na zuby)-neni tam moc mista, takze lodaky neberou.Na JIPU nechavaji do druheho dne, takze kdyz jsem rodila v 21hod.,tak jen 12 hodin a pak uz do sprchy, zacvicit a na sestinedeli, kde jsem obdrzela i dite.Na JIP ho nosi, co 3 hodiny, ale ne v noci. U prvniho cisare bylo dite ok, takze kdyz jsem pozadala, tak mi ho prilozily k prsu uz na operacnim sale, zatimco me sily. U druheho na pozadani nechali dotepat pupecni snuru. S prvnim ditetem jsem byla v porodnici 6 dni-zloutenka, s druhym 4 dny. Aby vas propustili musite byt vsichni ok a dite pribyvat. Cisar samotny bezbolestny a pak to po odezneni epiduralu bolelo, takze si nebat rict o cipek proti bolesti-jako nabizeji ho, ale jen v urcity cas, takze si ho vzit a kdyztak schovat az to zacne bolet vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 19:56

Děkuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 19:57

A prosim, jak je to s klystyrem (lze odmitnout?) a s cevkovanim (boli to)? A jak s navstevama manzelem na JIP pripadne pouzivanim mobilu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
27.12.19 20:27

@Michaela005
Klystyr jsem mela a trochu pochybuji, ze jde u cisare odmitnout, protoze pak vubec necitite/neovladate spodek(od hrudniku dolu) a pak by to clovek proste sam vypustil a ani o tom nevedel a to mi prijde teda mnohem vic ponizujici a ani personal o to urcite nestoji. Mela jsem ho 2krat a nic strasneho to neni. Proste si clovek lehne na bok, natoci to a pak uz jen na zachod a do sprchy, kdybych u toho nerozdychavala kontrakce po 2 minutach, tak pohoda. Cevkovani delali, kdyz uz jsem mela epidural a tak jsem to necitila. Tohle si chce urcite pohlidat, uz jsem cetla ze to nekde delali v opacnem poradi. Vytahovani bylo pak trosku neprijemne, asi podobne jako je neprijemne strhnout si naplast. Na JIP navstevy nejsou(ale byla jsem tam asi 12 hodin, tak co). Jako s mobilem jsem si tam nehrala (podruhe jsem byla v nejake euforii a par hodin jsem se jen usmivala), ale sami mi rekli, at napisu manzelovi, ze jsem ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:42

@Oriseka Děkuji. Ja jsem totiz zadnou operaci nemela, na jip nebyla, tak o tom vim prd. U prvniho porodu (spontanni) jsme zkouseli klystyr a proste to neslo…nemohla jsem vydrzet ani sekundu…tak proto se ptam. A boli hodne jizva po odezneni anestetik? Jak dlouho? Někde jsem cetla, ze bolela i mesic, ze maminky nebyly schopne fungovat. 8o a mimi pak davaj na oddeleni sestinedeli automaticky? Co kdyz se na to jeste nebudu citit kvuli bolestem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
27.12.19 21:16

Tak jestli uz jste zazila normalni porod, tak cisar je proti tomu sranda(alespon u me-21hod. hrozne bolestivych kontrakci a pak akutni cisar).Taky ten prvni cisar byl u me prvni operace a vubec jsem se na to nemohla pripravit, protoze jsem pocitala s normalnim porodem.Ten klystyr u me sel v pohode. Treba to tentokrat bude u vas lepsi. Po cisari je nejdulezitejsi, co nejdriv, kdyz uz to jde, vstat a fungovat normalne-nerozlezet se. Slysela jsem sestricky, ze se jim tam maminky rozlezi a ta rekonvalescence je horsi a maji vic problemu i se zazivanim. Ta jizva asi boli kazdeho jinak, ale u me tedy nic hrozneho. Navic v porodnici dostanete ty cipky, co bezva funguji. Neberte si prasky, co se prijimaji usty, ty tak nefunguji.Ja kolem 9 vecer cisar, rano trochu zacvicit a hura do sprchy, na pokoj jsem jednou sla pesky a jednou jsem musela na koleckovem kresle-bylo to dal-predpisy. Dite jsem si vyzadala hned, co jsem dorazila na sestinedeli, ale divili se, ze ho hned chci. Na prvni noc jsem ho mohla dat sestrickam(to jsem vyuzila) a privezli ho az v 6 rano. Akorat to vstavani z lehu je horsi (musi se pres bok) a to boli, ale jinak jsem fungovala normalne a zadna velka bolest se nekonala(kontrakce me tedy bolela 100krat vic). Poprve jsem vubec tu jizvu citila jen par dni. Podruhe bolels tak 3 tydny, ale fakt nic neprekonatelneho a fungovala jsem normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama