Reklama

Císařský řez v Podolí (prvorodička)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 03.03.17 10:23
Císařský řez v Podolí (prvorodička)

Ahojky děvčátka :potlesk:
Jsem dneškem 35+5tt, a jelikož mám špatné průtoky a holčička si už dva měsíce sedí KP, v Podolí mi naplánovali císařský řez na „co nejdřív“. Podle doktorky by za týden měla být venku, ať počítám s tím 37 týdnem, že průtoky jsou už na hraně a plodová voda taky.
Tak chodím na monitory několikrát v týdnu a kontroly obden. Chtěla jsem se zeptat, i když těch témat tu je dost, jaké máte zkušenosti v Podolí s císařem ve spinální anestezii? Jizva dobrá? Jak jste se rozkojily, dobře? A miminko nosili po 3-4 hodinách na kojení? Nevím jak to probíhá, i když jsem si sem tam něco četla. Do porodního plánu jsem si zaškrtla že si přeji bonding s malou, popřípadě tatínek. Jak Vám vyhověli? A jak celá taková „operace“ probíhá?
Mě doktorka řekla, že prostě. jak teď mám kontroly obden, tak že si mě tu rovnou z nějaké té kontroly nechají a další den kuchnou :D Tak jsem jak na trní. Váhu už má krásnou, včera měřili a řekli kolem 2,4kg. :dance:

Reklama

Reakce:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 03.03.17 10:47

Ahoj ja tedy nerodila v Podolí ale u Apolináře

Spinal byl celkem v pohodě, po sekci me odvezli na pooperační tam jsem byla zhruba 10 hodin za tu dobu mi malou nepřinesli..
Na pokoji jsem ji mela hned u sebe a zkoušela přikládat co to šlo, mela jsem kojící čaje, homeopatika atd ale stejne se mi kojení nerozjelo,,, u druhe to bylo stejne…
A co je se jizvy tyče tak v pohodě… Mé pomáhalo mazat hemagelem ;-)

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 03.03.17 10:52

@HejTereza ja jsem rodila obe deti v Podoli a obe ve spinale a nemenila bych. Vsechno probehlo v pohode. Jizva dobra, vsechno v poradku. Rozkojila jsem se v obou pripadech hned druhy den (teda jakoby 2 dny po operaci) a domu jsem sla vzdy 4.den uz plne kojici a bez jakychkoliv bolesti. Deti nosi co 3 hodiny na kojeni, jak na JIPku tak potom na pokoj.
Nemusis se niceho bat, na operacnim sale jsou vsichni fajn, prijemni.

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 03.03.17 10:53
@marfra píše:
@HejTereza ja jsem rodila obe deti v Podoli a obe ve spinale a nemenila bych. Vsechno probehlo v pohode. Jizva dobra, vsechno v poradku. Rozkojila jsem se v obou pripadech hned druhy den (teda jakoby 2 dny po operaci) a domu jsem sla vzdy 4.den uz plne kojici a bez jakychkoliv bolesti. Deti nosi co 3 hodiny na kojeni, jak na JIPku tak potom na pokoj.
Nemusis se niceho bat, na operacnim sale jsou vsichni fajn, prijemni.

jee takhle bych si to prala… Snad to bude dobre, dekuju. Jinak musim souhlasit ze personal je opravdu skvely, chodim k nim od 24tt.

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 03.03.17 10:57
@HejTereza píše:
jee takhle bych si to prala… Snad to bude dobre, dekuju. Jinak musim souhlasit ze personal je opravdu skvely, chodim k nim od 24tt.

ja treba ani u jednoho necitila nejake skubani nebo tahani, jak nekdo popisuje, kdyz je vytahovali. U prvniho bylo nejak vsechno uplne v pohode, nevadilo mi ani cevkovani, pichani anestezie jsem taky temer necitila…u druheho uz to bylo horsi. Jak cevkovani, tak to pichnuti. Ale nic co by se nedalo prezit. Pak uz jen citis teplo do nohou a za chvilku plac miminka :srdce: Pak te prevezou na JIP a tam budes 24 hodin. Pak te postavi na nohy (coz je asi ta nejhorsi cast, to fakt boli), pomuzou ti do sprchy a prepravi na pokoj. Tak hodne stesti! ;)

safl
Povídálka 43 příspěvků 35 inzerátů 03.03.17 11:03

Ahoj také jsem prodělala CS v Podoli a mohu jen doporučit. Personal na sále super na šestinedeli také. Partner byl celý zákrok na sále. Ja na JIP ani nebyla, z kapacitních důvodů. Domů jsem byla propuštěna 4. den plně kojící. A 5. den už jsem šla s malou na procházku :) Jizva po roce není skoro vidět.

atinka77
Kecalka 119 příspěvků 03.03.17 11:03

Ahoj, rodila jsem císařským řezem v Podolí v listopadu 2016. Jdeš na sál, kde ti prvně píchnou anestezii - to je celkem nepříjemný, u mě se jim to podařilo až napodruhé.. vyndání miminka je celkem rychlé, dýl trvá šití..Hned jak dceru yvjmuli, ukázali nám ji a pak šel tatínek s nimi na ošetření. Poté mi ji znovu přinesli na sál, mezitím mně zašívali. Dcera se narodila večer v 9 hodin a do druhého dne do cca 10 hodin dopoledne mi ji na JIP nepřinesli, protože byla trochu podchlazená. Jakmile jsem byla na normálním pokoji - cca v těch 10 hodin, mi ji nosili po 3 hodinách, rozkojila jsem se bez problémů. Od 2.dne jsem ji měla už u sebe pořád. Porod byl v pořádku, jizva také. Narodila se také s váhou 2,5 kila, takže se hodně koukalo na to, aby přibírala a mohli nás poslat domů. Péče sestřiček, ať už dětských, rady pro kojení a rehabilitaci po císaři byla super, nemůžu si na nic stěžovat. Ničeho se neboj, na bolest po císaři rychle zapomeneš, až budeš ten malej uzlíček držet v náručí. Držím palce :hug:

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 03.03.17 11:14
@atinka77 píše:
Ahoj, rodila jsem císařským řezem v Podolí v listopadu 2016. Jdeš na sál, kde ti prvně píchnou anestezii - to je celkem nepříjemný, u mě se jim to podařilo až napodruhé.. vyndání miminka je celkem rychlé, dýl trvá šití..Hned jak dceru yvjmuli, ukázali nám ji a pak šel tatínek s nimi na ošetření. Poté mi ji znovu přinesli na sál, mezitím mně zašívali. Dcera se narodila večer v 9 hodin a do druhého dne do cca 10 hodin dopoledne mi ji na JIP nepřinesli, protože byla trochu podchlazená. Jakmile jsem byla na normálním pokoji - cca v těch 10 hodin, mi ji nosili po 3 hodinách, rozkojila jsem se bez problémů. Od 2.dne jsem ji měla už u sebe pořád. Porod byl v pořádku, jizva také. Narodila se také s váhou 2,5 kila, takže se hodně koukalo na to, aby přibírala a mohli nás poslat domů. Péče sestřiček, ať už dětských, rady pro kojení a rehabilitaci po císaři byla super, nemůžu si na nic stěžovat. Ničeho se neboj, na bolest po císaři rychle zapomeneš, až budeš ten malej uzlíček držet v náručí. Držím palce :hug:
@safl píše:
Ahoj také jsem prodělala CS v Podoli a mohu jen doporučit. Personal na sále super na šestinedeli také. Partner byl celý zákrok na sále. Ja na JIP ani nebyla, z kapacitních důvodů. Domů jsem byla propuštěna 4. den plně kojící. A 5. den už jsem šla s malou na procházku :) Jizva po roce není skoro vidět.

@marfra

Holky vy my tu rikate normalne pohadky, to je super jake zpravy pisete. :dance: :srdce: Tak sand to u me bude stejne, jsem zvedava kdy nas pusti, doufam ze s tou vahou se nesekli a tech 2 400g, za tyden asi 2 500g mit bude! :) :cert: aby nas pak brzy pustily :)))

mooch
Extra třída :D 13713 příspěvků 03.03.17 12:09

Plánovaný císař v Podolí 2× - oba super, takhle bych mohla „rodit“ klidně každý týden :mavam:

atinka77
Kecalka 119 příspěvků 03.03.17 12:49

@HejTereza Já byla taky před porodem na kontrolním UTZ kvůli váze a odhad jim celkem vyšel, malá měla 2 540 g, odhad byl 2,7kg. Po porodu trochu ztratí na váze, ale potom musí přibírat. Takže je strašně důležitý, aby dobře papala a váha šla nahoru.. Já jsem rodila v neděli večer a domů jsme měli jít ve čtvrtek, ale nebyl tam takovej nárůst váhy, jaký by si představovali, takže jsme nakonec čekali až na pátek a tam už to bylo OK. Vážíš tam v podstatě po každým kojení a zapisuje se to, aby bylo vidět, kolik vypila a jestli přibírá. Sestřičky ti tam pomůžou a poradí :srdce:

Tansele
Kecalka 131 příspěvků 03.03.17 13:26

Já měla taky CS, i když akutní, už je to 7 let, v Podolí naprosto úžasní. Spinálka ok, píchli mi to napoprvé i přes velice rozjeté kontrakce. Malého mi hned po vyndání na chvilinku přiložili na kůži, ještě špinavého :), takže jsem byla první, kdo se ho dotkl holou kůží, pak ho šli očistit atd., tam byl manžel, tomu ho hnd dali zabaleného do náručí, vyfotili je, prý byli na něj taky moc milí. Pak mi ho přinesli zpátky a než mě zašili, tak ležel na mě s pokusem o přisátí (jen pro forma, to se stejně ještě nepřisaje). Takže za mě super, na jipku mi ho nosili po 3 hodinách, druhý den ráno jsem šla na normální pokoj, tam jsem si mohla vybrat, jestli už ho chci mít vedle sebe celou dobu. Mohla jsem se hýbat, takže to bylo v pohodě :).
Tak přeju hodně štěstí, ať ti to taky vyjde takhle dobře.

HejTereza
Kecalka 123 příspěvků 10.03.17 21:10

Tak holky nastoupila jsem na cisar neplanovane hned po kontrole kdy se zhrozili jake ma mala prutoky a placenta odchazi a vody je malo.. No cele jsem si to prozila (myslim tu noc pred cisarem) a 5 min rano pred vykonem se to trosku zlepsilo, tak mi mimco udrzuji, a vidim cisar asi na pondeli.. No masakr.

atinka77
Kecalka 119 příspěvků 13.03.17 08:16

@HejTereza Tak dej vědět, jak jsi dopadla…držím palečky :hug: :srdce: :srdce: :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama