Císařsý řez kvůli anémii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adesska
Nováček 5 příspěvků 24.05.19 00:50
Císařsý řez kvůli anémii?

Ahoj vsichni,
chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo kdo v těhotenství trpěl nedostatkem železa a jestli mu byl umožněn přirozený porod.
Jsem ve 36 tt, ve 32 tt mi zjistili nedostatek železa (hemoglobin pod 90). Dostala jsem koňskou dávku železa, 3× denně tabletu 357 mg, bohužel mi tablety způsobovaly šílenou zácpu a bolesti břicha, takže je neberu pravidelně. Doktor mi řekl, že ve 38 tt mě čekají krevní transfuze a že je pravděpodobně budu mít i při porodu, protože se mi hodnota železa v krvi nezvýšila. Mám strach, protože mi bylo řečeno, že bych mohla i vykrvácet a vzhledem k tomu, že mám od dětství silné astma, bojím se, že při těch ztrátách krve nebudu moct dýchat. Nebyl by bezpečnější císařský řez? Děkuji všem za odpověď.

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pristelepe
Kecalka 142 příspěvků 24.05.19 05:37

U normálního porodu žádné velké ztráty krve nejsou. Císařský řez je operace, takže jsou ty ztráty prave zde. Nediv se, ze se ti nezvedla hladina hemoglobinu, kdyz vysazuješ léky. Ať ti lékař nenapíše jiné, ale musíš to brát. Nasaď vlákninu, hodně se hýbej, jež kompotované svedtky. Taky jsem zelezo brala. A kvůli tomu mi teda rozhodne císař nikdo nenabizel :lol:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16359 příspěvků 24.05.19 05:41

Také jsem měla velmi sníženou hladinu hemoglobinu, ale o SC se nezmínil nikdo.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 24.05.19 05:43

Také jsem brala železo a je opravdu potřeba ho brát pravidelně. Císařem jsem kvůli tomu nerodila.

karkarka
Závislačka 3788 příspěvků 24.05.19 06:01

Nedostatek železa má skoro každá těhotná. V žádném případě to není důvod k císaři, spíš je lepší rodit přirozeně.

Rive
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 24.05.19 06:27

Tak si k tomu železu dej dvakrát denně lněné semínko a na zácpu trpět nebudeš.
Taky beru železo a k tomu to semínko a občas, když si ho dám víc, tak mám co dělat, abych se dokutálela na wc :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 24.05.19 06:40

Tady jsou o semínku dobré informace,.

Nejde mi dát odkaz, tak si zadej do vyhledávače: jemné zrození lněné semínko :palec:

Příspěvek upraven 24.05.19 v 06:43

sonik8721
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 24.05.19 06:43

Já mám anemii normálně, v těhotenství byla ještě horší a také mne na císaře nikdo neposlal :) Stejně tak si myslim, ze cisarsky rez by byl možná větší riziko, přeci jen je to operace…
Léky nevysazuj, raději si nech napsat jiné, mne jich taky spoustu nevyhovovalo, po některých jsem pořád zvracela, teď beru sorbifer durules, 2× denně a je to lepší, občas mi je po něm těžko, ale má wc si dojdu v poho…
Chce to hodně pít a vlákninu, ovoce, zeleninu..

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 24.05.19 06:58

Tak to je snad presne naopak ne, ze budou chtit, abys porodila normalne, ptze krevni ztraty pri porodu nejsou zadna katastrofa ;) naproti tomu CS je brisni operace a hodne bych se divila, kdyby Ti ho nekdo nabidl predem :nevim: kdyz dojde na akutni, tak se neda nic delat, ale fakt bych rekla, ze je to presne naopak, nez so myslis ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66562 příspěvků 24.05.19 07:02

@Adesska Ne tim ze umyslne nebudes brat zelezo se fakt k planovanemu cisari nepropracujes…

stinga
Kelišová 7132 příspěvků 24.05.19 07:03

@Adesska přesně jak píše @Tazvesnice, při císaři je větší ztráta krve

cernycajscitronem
Kecalka 219 příspěvků 24.05.19 07:10

Zeptej se na to doktorky, ale taky myslím, ze je pro tebe prave lepší normální porod, protože tam jsou mnohem menší ztráty krve. Ja mám teda taky anémii i astma a rodim CS, ale kvůli úplně něčemu jinymu. Železo určitě ber a kup si k tomu Lepicol. Mne nic jinyho na zacpu nepomáhalo, až Lepicol a vypít k tomu aspoň litr a půl vody. :palec:

Froseth
Kecalka 459 příspěvků 24.05.19 14:23

Měla jsem anémii a o císaři nebo transfuzích před porodem se nikdo nezmínil. Transfuze jsem dostávala až po porodu, ale to souviselo s velkou ztrátou krve při porodu. Železo v tabletách mi také nevyhovuje, používám radši Floradix, ale jako těhotná bych si to bez porady s doktorem nelajzla.

Adesska
Nováček 5 příspěvků 26.05.19 16:33

@j.a.n.i1 nechápu, proč si jako myslis, ze tohle mám v plánu :D jsem prvorodicka a nic moc o tom nevím, proto se tady ptám, neptam se proto aby chytrá jako ty mohla mít hloupé komentáře. Rozhodne nevysazuju zelezo kvůli tomu, ze bych chtěla cisare, ale když nemuzes 14 dni na zachod tak bolesti břicha jsou opravdu silné. Chtěla jsem jen rady od starsich a zkušenějších, ne tvůj arogantní názor :pankac:

Adesska
Nováček 5 příspěvků 26.05.19 16:35

Dekuji Všem za odpověď :srdce: :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama