Citační normy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 17:33
citační normy

Ahoj prosím o pomoc. Do seminárky musím uvést citační normy. Kknihu vim jak, ale nevím přesně jak ocitovat webovou stránku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 31.10.14 17:35
Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 17:39

Jojo to jsem taky našla, ale nějak se nezadařilo. Kniha ok, ale ty webovky nevím no.

Fazulina
Závislačka 4257 příspěvků 31.10.14 17:58

Klikni si na generátor citací, dej vytvořit novou citaci, vyber webovou stránku, zadej všechny údaje, které budeš schopná dohledat a dej si vygenerovat cotaci. Je to opravdu jednoduché.

http://generator.citace.com/

tulipán
Závislačka 3903 příspěvků 31.10.14 18:10

@Mar80 Jestli potrebujes inspiraci, tak se podivej do verejne dostupnych diplomek a disertacek z roku 2014 publikovanych nejlepe na Tve skole a budes vedet, jak na to. Webove zdroje si sama pro sebe poctive ukladej, kdyby byly nejake vyhrady ze strany vedouciho prace, ktery Ti to bude konzultovat. Ale fakt na tom nic neni.

Terdul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 18:13

@Mar80 najdi si webovky www.dumy.cz. Je tamzalozka citace-nahazis tam parametry netovych clanku atd. a vyplivne ti to citaci.

Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 18:28

Tak jsem něco vyplodila a není to těžké pravda :) jen jsem dala autor neuveden. nevím kde najít autora té stránky. použila jsem obrázek z eshopu se zdravotnickými pomůckami. bude tam někde uveden autor? kde ho mám hledat? děkuju moc

Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 18:29

@tulipán cokoliv do školy z netu je lepší si tedy uložit? i použité obrázky?

tulipán
Závislačka 3903 příspěvků 31.10.14 18:39

@Mar80 Myslim tim odkazy a treba i konkretni pasaze, kdyby je casem zrusili. Kdyz si nejsi jista, ze citujes spravne, udelej si navic jeden soubor, kde budes mit svoje dodatecne poznamky vcetne datumu, kdy jsi ze stranek cerpala. Muze se stat, ze stranky budou v mezicase zmeneny nebo zruseny a ty budes namydlena, protoze nebudes mit dostatecne podklady k citaci a celou pasaz pak budes predelavat. Ale cokoliv pises do odborne prace, tak ihned ocituj, jinak to uz nedohledas a budes mit treba problem pri kontrole prace po odevzdani na fakulte. Niceho se neboj, citace jsou jednoduche, zvladnes je levou zadni, jen se s nimi lepe musis seznamit. Kazdy student si tim musi projit.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 31.10.14 18:56
@Mar80 píše:
Tak jsem něco vyplodila a není to těžké pravda :) jen jsem dala autor neuveden. nevím kde najít autora té stránky. použila jsem obrázek z eshopu se zdravotnickými pomůckami. bude tam někde uveden autor? kde ho mám hledat? děkuju moc

Obrazek vubec nemusi byt jejich, muze byt z koupeny (coz nejspis bude), potom je ti autor stranek stejne k nicemu.

Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 18:57

@tulipán děkuju, no začátky jsou docela těžké, ale to si sedne. Musím říct, že oproti kolegyním, celkem ovládám počítač a prezentace, takže stačí akorát řešit tu obsahovou stránku.

ještě se zeptám, máme vypracovat referát, který budeme pak přednášet před třídou ( moc se na to těším! ) nicméně, jsem téma zpracovala spíše jako úvahu než klasický referát. a to je asi špatně že? ono zadání je referát na téma úskalí komunikace a mé osoby.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 31.10.14 18:58

@tulipán hlavne nejblbejsi je, ze my ji tu neco poradime a skola to muze chtit uplne jinak. U nas treba byla sjednocena norma v ramci fakulty, ale jako univerzita uz jsne zadne nemeli, takze si to kazda fakulta delala po svem :roll:

Mar80
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 31.10.14 19:02

@marrlinka no to je také perfektní :( nic méně, mě paní magistra odkázala na net ohledně citací, takže asi žádné sjendocení nebude.

tulipán
Závislačka 3903 příspěvků 31.10.14 19:12
@marrlinka píše:
@tulipán hlavne nejblbejsi je, ze my ji tu neco poradime a skola to muze chtit uplne jinak. U nas treba byla sjednocena norma v ramci fakulty, ale jako univerzita uz jsne zadne nemeli, takze si to kazda fakulta delala po svem :roll:

No prave proto radim, at se podiva na prace ze skoly, co uz prosly kontrolou. A dodavam, co dostaly dobre ohodnoceni. I za citace se srazi body. Uplne s Tebou souhlasim.

Ja jsem si pri psani sve prvni prace nasla prace sveho vedouciho od bakalarky az po disertacku a ten byl celej poprdenej, jak jsem citovala, protoze byl na to vysazeny, ze je norma dodrzovana. Pravda, ze vyrazy typu vyse, jsem do prace nepouzivala. A taky je fakt, ze s citacemi je dobre se dusledne seznamit hned na zacatku, nez pak stresovat a dohledavat nedohledatelne.
Ted to po sobe ctu a rikam si, ze me nemeli davat studovat (Jara Cimrman).

tulipán
Závislačka 3903 příspěvků 31.10.14 19:15

@Mar80 Jeste me napada, zkus zverejnit skolu/fakultu, treba najdes spolustudentku, ktera ma sdilnejsi vedouci prace. My jsme meli take jako skola vydanou normu s konkretnimi ukazkami, takze se dalo leccos okoukat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >