Jak se stát učitelkou ve 30

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 31.10.14 13:26
Jak se stát učitelkou ve 30

Ahoj! Mám dotaz na učitelky, ředitelky, absolventky pedagogických fakult, apod. Zajímalo by mě, zda je nějaká možnost stát se učitelkou - 2. stupeň ZŠ nebo SŠ. Mám VŠ humanitního směru, ale bohužel to není ani filda, ani pajdák. Tehdy jsem se řídila přáním rodičů. Nyní jsem na RD, čekám druhé dítě a přemýšlím, co s následujícími 2-3 roky rodičáku. Nebránila bych se studiu, ovšem s dvěma malými dětmi jen dálkově. Je nutný absolvovat pajdák? Magisterský nebo stačí bakalářský obor? Nebo stačí jen nějaké pedagogické minimum? Jaké jsou dnes podmínky na vzdělání učitelů? Děkuji za info. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 31.10.14 13:32

Zavolej si určitě na ministerstvo, teď je to složité s tou změnou zákona. Chap je filosof a dodělával si nějaký kurz v rámci celoživotního vzdělávání a stačí to na SŠ. Ale určitě bude lepší zavolat si tam a zjistit přímo u zdroje.

Elenloth
Závislačka 4043 příspěvků 4 inzeráty 31.10.14 13:35

Teď se to nějak měnilo. Pokud vím, tak na SŠ by ti mělo stačit dodělat pedagogické minimum, ale na ZŠ bys musela mít magistra na pedagogické fakultě. Sice jsou nějaké možné výjimky, ale nespoléhala bych na to.

LindaPraha
Extra třída :D 14735 příspěvků 31.10.14 13:36

@Kapaz ja jsem se o toto take zajimala. Pedagogicke minimum staci, kdyz mas VS. Dobre se da pohledat na pajdaku, kde maji tyto kurzy. Dalkove to lze. Ja do toho nesla z duvodu, ze bych musela ucit to, na co mam VS a to je informatika. Chtela jsem biologii, ze ktere jsem maturovala + par semestru na VS a neslo to. Tak jsem se na to vykaslala. Chtela jsem proste zkusit ucit

Příspěvek upraven 31.10.14 v 13:38

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 13:36

Porad se to meni, ale loni jsem chodila na doplnujici pedagogicke studium, je to pro absolventy magisterskych oboru (ne pedagogickych), trva to min. rok (napriklad v Hradci Kralove), nekdy dele (v Praze), stoji to +- 7000 kc za semestr. Takze nejlevnejsi je ten Hradec.
Pak muzes ucit obory, ktere jsi studovala, na SS. (pokud to nezmeni).
Jinak muzes i cele studium dalkove, ale bude to trvat 5 let…

Tunrida
Hvězda diskuse 49266 příspěvků 31.10.14 13:37

Moje spolužačka má bakaláře, státnice ze speciální pedagogiky, češtiny a dějepisu a teď si musí dodělávat maturitu z pedagogiky. Opravdu se informuj na těch nejvyšších místech, aby ti vysvětlili, co vymysleli za číčoviny.

zerezmijka
Echt Kelišová 9358 příspěvků 31.10.14 13:38

Co si představuješ, že bys tak učila? Myslím, co přímo za „humanitní obor“ jsi vystudovala. Třeba by se dalo dodělat jen kratší studium, v rámci oboru, plus asi nějaká pedagogika. A teď píšu, jak to je u nás na ZŠ, obzvlášť teď po těch změnách v zákoně - Po učitelích u nás požadují ukončené pedagogické vzdělání, mám pocit, že všichni u nás vystudovali pajdák, příslušný obor, co učí. A letos propustili dvě učitelky, co u nás učí snad 20 let, ovšem nemají vystudováno „to pravé“.

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 31.10.14 13:44

Já myslím, že nově musí mít každý učitel pedagogickou fakultu - příslušné předměty. Výjimkou jsou pouze tzv. mistři - vyučující odborný výcvik na SŠ.

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 31.10.14 13:45

No tak to co jsem vystudovala, můžu zřejmě učit jen na jiných vysokých školách v rámci těch předmětů „navíc“. Mám vystudovanou právnickou fakultu. :nevim: Ráda bych učila dějepis a český jazyk/literaturu nebo základy společenský věd. :think:

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 13:48

Tak to budes muset znovu studovat 5 let…

zerezmijka
Echt Kelišová 9358 příspěvků 31.10.14 13:49

@Kapaz Tak s češtinou si s právnickou fakultou asi neškrtneš. :nevim: Možná na SŠ něco odborného z tvého oboru. Plus nějaké to pedagogické minimum. Ale to už by asi spíš chtělo vyzjistit někde na ministerstvu. Případně kdyby o tebe nějaký ředitel ze školy stál, tak se domluvit přímo s ním.

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 13:50

Anebo mozna na soukromych skolach, tam by to mozna proslo…

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 13:52

Tojo, zalezi to hodne na reditelich… jak pise @zerezmijka
Ale s cestinou urcite ne. Je strasne moc ucitelek cestiny, tezko se najde misto…
Dobre by bylo i zjistit jake predmety jsou zadane… Taky podle toho, kde bydlis a ktere skoly jsou pobliz…

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 31.10.14 13:53

Fakt zavolej na to ministerstvo. Ale s právnickou fakultou bych to viděla na SŠ (veřejno právní a podobné obory).

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.10.14 13:53

@Kapaz Ty chces s vystudovanou pravnicinou ucit? A mas primo obor pravo a pravni veda, nebo neco jaky ty verejne spravy apod.?

Jinak ja to mam tak, ze mi tacilo pedagogicke minimum a na dvou gymnaziich ucim povinne volitelny predmet pravo a jeste pripravku na prijimacky na prava.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky: Celý život se o nás staral

Únorový pohřeb svého objevitele Václava Vorlíčka vynechala, se svým pedagogem... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >