Citát - prosím poraďte

Anonymní
31.5.20 21:59

Citát - prosím poraďte

Ahoj holky :kytka:

Jdu si k vám pro radu.

Prosím o zachování anonymu, jedná se o citlivou věc.

Před lety mi zemřela maminka. Do dnes to strašně těžce nesu. Našla jsem ale kamarádku (ve věku mé maminky) se kterou si hodně rozumíme a přilnuly jsme hodně k sobě. Netajíme se někdy tím, že jsme jak matka a dcera.

Nyní má kamarádka narozeniny a já bych ji strašně ráda napsala přání formou citátu. Za živého Boha nemohu nic vymyslet, aby to dávalo hlavu a patu. Zároveň aby to správně a výstižně vyjádřilo mé city směrem k ní.

Nikdy mi nikdo maminku nemůže vynahradit. Neskutečně mi chybí a stále za ní tesknu. Ale díky této kamarádce mám chvílemi pocit, že mám zase někoho, komu můžu vše říct a o koho se opřít. Jakobych chvílemi zase nebyla ten sirotek, ale měla někoho, kdo mě může usměrnit, nebo se se mnou těšit z radostí.

Ráda bych ji v citátu vyjádřila, že po smrti mé maminky zůstala v mém srdci rána, ale díky této kamarádce se rána lépe hojí. Stojím nohami na zemi, vím, že ona moje maminka ve skutečnosti není, ale někdy mám pocit, že ji nahrazuje. Vše díky ní zvládám lépe a mnohdy tu roli mé maminky převzala co se týká rad, pohlazení, radování se společně se mnou, vyslechnutí, když mi není ok…za což jsem neskutečně ráda.

Holky prosím, jestli máte některá „básnické střívko“ nebo vás nějaký hezký citát na toto téma napadne, napište mi sem :kytka: Budu ráda za každé písmenko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3578
31.5.20 22:05

Napis ji to tak, jak jsi to napsala tady… bude to hezci nez nejaky citat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13376
31.5.20 22:06

Nebásni to, nehledej cizí citáty a napiš ji to co si napsala jsem - přepsala jsem to do druhé osoby a přidala závěrečnou větu - to si klidně uprav podle sebe.

"Nikdy mi nikdo maminku nemůže vynahradit. Neskutečně mi chybí a stále za ní teskním, Ale díky tobě mám chvílemi pocit, že mám zase někoho, komu můžu vše říct a o koho se opřít. Jako bych chvílemi zase nebyla ten sirotek, ale měla někoho, kdo mě může usměrnit, nebo se se mnou těšit z radostí.

Po smrti mé maminky zůstala v mém srdci rána, ale protože ty jsi v mém životě, se ta rána lépe hojí. Děkuju, jsem nesmírně ráda, že jsme se v životě potkaly"

Je to dobrý, upřímný a jsou to tvoje slova - nic lepšího nenajdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
31.5.20 22:08

A musí to být citát? Proč ji v nějaké kratší verzi nenapíšeš to, co tady nám? :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.20 22:19

Všichni jsme andělé pouze s jedním křídlem. A můžeme létat jen tehdy, objímáme-li jeden druhého.“ — Luciano De Crescenzo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama