Švagrová chce jako dárek peníze

Anonymní
27.5.20 17:36

Švagrová chce jako dárek peníze

Dobrý den, bratr mého manžela se v červenci žení. Se švagrem si celkem rozumím, ale se švagrovou ne. Dám pár příkladů, jednou když jsme jeli na návštěvu k nim tak nám švagrová ani nenabídla vodu. Ale když oni jezdí k nám každý víkend, tak jím vždy něco uvařím a ještě dám něco domů. Když švagr dává dárek naším dětem nebo nám na vánoce a narozeniny švagrová mu to vyčíta. Jednou když vzali naše děti do zoo tak jsem jím dála kapesné. Děti si koupili zmrzlinu a nějaké suvenýry, když si její syn chtěl koupit zmrzlinu tak na něho vyjela, a potom ještě i na mě že jsem dětem neměla dávat peníze. Když minulý rok zemřel dědeček tak nám odkazal chalupu, a švagra ještě za života vyplatil. Švagrová měla pořád řečí, přitom na tom jsou líp, ony mají prachy a my se musíme o chalupu starát a navíc jsme kompletně rekonstruovali. Píšu to všechno aby ste si udělali o švagrove svůj obrázek. A teď k věci, v červenci mají mít svatbu, včera u nás byla švagrová a dost rázně mi řekla že nemáme dávat žádné dárky ale peníze. Plus si budeme muset ještě zaplatit jídlo, my s manželem jsme i mysleli že jím dáme nějaké peníze. Ale včera mě tak naštvala že bych jím nejradši nic nedělá ani svatbu nešla. Řešila jsem to s manželem, ten teda na svatbu kvůli bratrovi chce jíst to i chápu. Ale peníze jím chce dát pořád, mě se to nelíbí. Jak byste to řešili? Ps omlouvám se za nějaké chyby píší na mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12349
27.5.20 17:40

Co je na tom že si jako svatební dar přeji peníze? Mi to přijde normální. Ale jednu radu mám, na svatbu nechoď, ať jde manžel sám a všichni si to bez tebe užijí mnohem víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
27.5.20 17:41

Na svatbu se dávají peníze teď už snad běžně ne? My to psali i do mailu s instrukcema, že dárky nechcem, raději peníze. Veškeří naši kamarádi to udělali stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
27.5.20 17:42

No, zajímal by mě pohled z druhé strany. Úplně z toho čiší, jak nemáš švagrovou ráda. To, že chtějí peníze mi vůbec nepřijde divné. Bratr taky řekl, že by raději peníze a popravdě já bych to tak i vyřešila, pokud by neměli zájem o něco konkrétního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
27.5.20 17:44

Dej jim penize, je to zcela normalni. Jdes na svatbu. A neres s timto dokupy chalupy, nechalupy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
27.5.20 17:47

My jsme to vsem i napsali do pozvanek, ze jestli nas chteji potesit darkem, tak davame prednost obalkam a co jako? Chteli jste jim dat jelena ve skoku? :roll: ze se svagravou nesnasite, to je asi jasne, no brachum nezavidim..jeste se kvuli vam dvema nebudou spolu vidat…pamatuj, moudrejsi ustoupi! Btw, co se kdo rozhodne zaplatit hostum na svatbe je jeho vec, neprekvapila by me za nejaky cas diskuze „svagrova se svagrem nechteji na svatbu kvuli penezum“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
27.5.20 17:50

Dávat jako svatební dar peníze je úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7425
27.5.20 17:51

No takhle, ty si teď asi musíš rozmyslet, zda ti švagrová stojí za to se možná doživotně rozkmotřit s příbuzným. Protože odmítnutím jít na svatbu by to asi začalo… Takže buď na svatbu jděte, a dejte jim peníze (nebudeš aspoň muset vymýšlet dar, což je bonus a dávat peníze je běžné), nebo riskujte, že si kvůli ní ochladíte vztahy s jejím mužem. Nebo, pokud jste schopní to nějak dobře vymyslet a tvůj muž na svatbu také jde jen ze slušnosti, si najděte výmluvu, proč nemůžete přijít. Pokud on jít chce a se švagrovou máš problém jen ty, neřešila bych, šla a dala peníze.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 17:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
27.5.20 17:51

My si tedy o penize nerikali, nebo si to alespon nepamatuju, ale az na nejake malickosti jsme taky dostali spis penize…moc toho tedy nebylo, mala svatba :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
27.5.20 17:52

Peníze se už dávají běžně, to bych neřešila. Vždycky zohledňuju, kolik za nás asi utratili a podle toho dávám do obálky peníze (pohoštění cca 1000Kc/os). Pokud si ubytování musíte zaplatit sami, tak jim dej o tolik min - plánovala si jim dát třeba 5tis., ubytko stojí na noc 1000, tak jim dej jen 4tis. a vyjde tě to stejně. Na svatbu bych šla, přeci jenom je to rodina. Mysli i na manžela, jaký by to bylo pro něj, kdyby musel jít sám. Táta takhle šel na sestrinu svatbu bez přítelkyně, protože jít nechtěla a bylo na něm vidět, jak je mu to líto.

Dary jsou v dnešní době už přežitek. Přetrvává to z minulé doby, kdy spolu partneři před svatbou nebydleli. Po svatbě tedy zařizováli společnou domácnost, takže ze všech talířů, povlečení a uterek měli radost. Dneska už spolu většinou lidi bydlí a mají domácnost zařízenou. Co jinyho bys jim chtěla dát, než peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
27.5.20 17:52

Nikdy nic neocakavaj. Ja ked mojej navsteve pripravim pohostenie, robim to preto, aby sa u nas dobre citili. Nikdy nie preto, ze ocakavam, ze ma budu automaticky hostit aj oni. Peniaze ako dar- zabalene originalne mi pridu ako najlepsi dar. Sama neznasam darceky, hlavne nejake gycove, ktore potom zaberaju miesto v pivnici v krabici. Nepochopila som iba vetu, ze si za jedlo budete musiet zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13369
27.5.20 17:53

Ano, tvoje švagrová nenaplňuje tvoje představy jak by ses měla chovat.

Ty zase nenaplńuješ její.

Chceš zbytečně hrotit slepičí konflikt? A nebo zkusíš porozmýšlet o tom, co bys možná mohla proměnit v komunikaci s ní, abyste se takhle hloupě nehádaly? Ano - na tom jak to mezi váma dvěma je máš přesně 50% podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
27.5.20 17:55

Dávat peníze místo daru je normální, není nic strašnějšího než dostat dárek, který sice stál dost peněz, ale je naprosto podle vkusu dárce a nehodí se. Ale platit si jídlo na svatbě mi přijde dost divné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
27.5.20 17:55

Dát jako svatební dar peníze je úplně normální. My jsme taky všem řekli, že chceme peníze, když už máme bydlení a vše kolem zařízený. A komukoliv jdu na svatbu tak dávám peníze. Ale to, že si máte na svatbě teda platit jídlo je teda blbý, to nechápu proč. Pochopila bych tvrdej chlast, ale jídlo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
27.5.20 17:58

Jako ze vam svagrova jednou nenabidla ani vodu :lol:…plus ty dalsi drobnosti z ni nejakou silenou zenskou nedela. Penize na svatbu jsou dnes standard. Nevim, jestli jsem vubec nekdy zazila vecne dary. Jako ano, to, ze si musie zaplatit jidlo je nestandard. Chteji na tom evidentne vydelat. O to min jim vsak hosti daji penez na daru, kdyz si budou jidlo platit. Na svatbu bych sla, manzelovi to zbytecne nekazila, kdyz jde o jeho bratra a drzela bych hubu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama