Přesunutí svatby

Anonymní
28.5.20 08:45

Přesunutí svatby

Ahoj,

dostala jsem se do situace, se kterou si nevím příliš rady a bojím se, že se nemám dostatečný nadhled. Ráda bych vás tedy poprosila o nezaujaté názory.

S přítelem jsme se měli koncem března brát, bohužel nám situaci zkomplikoval koronavirus a svatbu nám zrušili. Poslední 3 týdny se s přítelem snažím domluvit na novém termínu, ale komplikace bohužel pokračují.

Naši svědci pracují ve Švýcarsku a dovolenou musí hlásit vždy na rok dopředu. To znamená, že do ČR se letos už bohužel nedostanou. Navrhovala jsem, že požádáme jiné přátele, aby nám to odsvědčili, to se příteli ale moc nelíbí. Má pocit, že by to bylo pouze takové nouzové řešení a chce počkat do dalšího roku.

Za mě to nouzové řešení bude teď už tak jako tak, jelikož v původním termínu to bohužel nevyšlo. Jsem z toho nešťastná a ve stresu, musím na to pořád myslet a svatbu bych měla nejraději už za sebou.

Vše jsme platili předem - obřad, ubytování, fotografku a mám strach, že o peníze přijdeme, když budeme tak dlouho čekat. Šaty už mám taky koupené a bojím se, že mi příští rok nemusí sedět.

Další komplikace nastává s mým podnikáním. Už jsem investovala poměrně dost peněz do loga s novým příjmením, do webu na nové doméně, všechno je připravené ke spuštění a čekám jen na změnu příjmení.

Po svatbě jsme plánovali založení rodiny a stavbu domu, což by se muselo taky o rok přesunout. Bojím se, že vzhledem k mému věku by to mohl být problém a nechci čekat ještě rok.

Jsem z toho nešťastná, ale nevím, jestli bych se nechovala sobecky, když bych začala tlačit na pilu.

Řešila jste některá něco podobného? Podařilo se vám najít kompromis?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15758
28.5.20 09:03

Příjmení si můžeš změnit předem, platí se za to tisícovka na matrice, stavět můžete taky hned, vše se dá smluvně ošetřit a o mimčo se taky můžete snažit. Přinejhorším si koupíš jiný šaty. Nicméně bych se partnera dost důrazně zeptala, jestli stojí víc o tebe nebo o ty svědky, jestli tu svatbu děláte kvůli nim nebo kvůli sobě. Nikdo neví, co bude za rok, jestli nepřijde nová vlna epidemie a zase nebudou hranice zavřený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17422
28.5.20 09:03

No řeším něco podobného, my meli mit svatbu teď, ale vzhledem tomu že většina hostů jsou ze zahraničí, sme museli presunout termín o rok. Modlim se, aby se tahle situace za rok neopakovala. Mohli sme se vzit se svedkama, trochu tu svatbu odbít, ale to se nám zas tolik nechtělo. Jedine o co mi jde je, ze budu mit příjmení jako pritel a syn a taky chceme po svatbe resit hypo a domek, což je pro me největší komplikace, ale holt to vydrzime o rok dyl v bytě no. Taly sme měli vše zaplacené, nebyl problém změnit datum, ale čím dřív tim líp, protože ho měnila spousta lidí, aby pak všichni (fotograf, kadeřnice, příbuzní, ale i místo konání svatby) měli ještě volno. Šaty mi budou ležet doma o rok déle, taky teda doufám, že mi pak padnou, nesmim za ten rok nejak rapidně ztloustnout :lol: měli sme už i natiskle pozvanky, ty teda můžu vzit a hodit do koše, ale zbytek se dal presunout v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 09:09

Ahoj, já bych ti poradila, abyste si o tom s přítelem pořádně promluvili a zkusili najít nějaký schůdný řešení pro oba ( no to jsem ti poradila vid :mrgreen: ) ale u nás to bylo tak, že jsme spolu byli dva roky a já měla zavedený nitroděložní tělísko, ale bohužel mě s ním hodně bolelo břicho, takže jsem se rozhodla, že si ho nechám vyndat, tak jsem pak nadhodila diskuzi, jak se teda budeme nově chránit (prášky odmítám).. a tehdy ještě přítel řekl, že se nebudeme chránit vůbec, takže z toho nakonec byla debata svatba - děti, protože já namítla, že jsem chtěla mít nejdřív svatbu a pak děti, přítelovi se to moc nelíbilo, že pak prý je vše až moc naplánovaný a že to je ta dnešní moderna - tak to jsem kontrovala, že naopak, to je ten tradiční přístup, že nejdřív svatba a pak děti a ne naopak.. no ten večer jsme se dohodli, že se teda budeme dva měsíce chránit do dovolený v červenci a že se k tomuhle rozhovoru vrátíme po dovolený, až bude trochu klid.. nakonec druhý den přítel přišel s tím „že si mě teda vezme předem“ :mrgreen: ale že až do dovolený o tom nechce nic slyšet a pak ať nepočítám s tím, že bude s realizací nějak pomáhat (nakonec vše bylo jinak :mrgreen: ).. no a za dva dny jsem zas přišla já s tím, že jestli bychom aspoň nemohli objednat termín na obřad a najít nějaký místo na hostinu a párty - tak to byl chvíli naštvanej, proč jako tak tlačím, že když to ještě ty dva měsíce odložíme (my jsme toho v tý době měli fakt moc v práci), tak že pak to klidně můžeme plánovat i rok tu svatbu, že to už mu bude jedno.. no ale já mu právě říkala, že se mi nechce odkládat zakládání rodiny zase o rok (můj manžel je o 10 let starší a já nechtěla, aby byl „starý táta“).. a on na to nakonec přistoupil, že teda jo.. no proč to sem celý píšu, dům můžete stavět i před svatbou, ale myslím, že to miminko je poměrně pádný argument ;) jen tak pro doplnění, miminko se nám zadařilo hned v prvním cyklu po svatbě, ve 13tt zjištěno ZT, pak jsme rok čekali, zase se zadařilo, ale opět ZT, teď jsem 5 měsíců po druhé revizi.. takže aniž bych chtěla malovat nějak čerty na zeď, tak já jsem za nás hrozně ráda, že jsme svatbu rok neodkládali a nakonec ji měli za 4 měsíce, protože cesta za miminkem u nás asi bude dlouhá.. ale i děti, i dům jde i bez svatby.. zálěží, jak to cítíš ty, jak si to přeješ a měla bys ty svoje přání příteli sdělit, abyste se mohli dohodnout.. taky znám případy, kdy manželé jen se svědky vběhli na radnici a třeba o měsíc později si udělali jakoby druhou svatbu - kde ten „obřad“ proběhl znovu, oddával je nějaký kamarád, měli tam i svědky - co tahle varianta? Že tu právní část „odbýt“ teď a pak za rok udělat tuhle druhou svatbu? Já vím, že to není ono, jen se snažím najít varianty :)

• Nahlásit
  • Citovat
405
28.5.20 09:13

Bereme se ted, jen se svědky a rodici. Všechno okolo jsem zrušila a oslavu uděláme prostě pak zvlášť. Taky by se to mohlo odkládat do nekonečna, když nikdo neví co bude teď, natož za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 11:23
@Janli píše:
Příjmení si můžeš změnit předem, platí se za to tisícovka na matrice, stavět můžete taky hned, vše se dá smluvně ošetřit a o mimčo se taky můžete snažit. Přinejhorším si koupíš jiný šaty. Nicméně bych se partnera dost důrazně zeptala, jestli stojí víc o tebe nebo o ty svědky, jestli tu svatbu děláte kvůli nim nebo kvůli sobě. Nikdo neví, co bude za rok, jestli nepřijde nová vlna epidemie a zase nebudou hranice zavřený.

Já jsem v tomhle asi hrozně staromódní :lol: S přítelem jsme 6 let, můžu se na něj spolehnout, vím, že by se na mě nevykašlal, ale stejně bych se podvědomě bála, že bez svatby nakonec zůstanu s dětma sama. V mém okolí se to hemží spoustou takových případů :think: To stejné s příjmením. Za změnu příjmení bych klidně zainvestovala, ale přesně jak píšeš, nikdo bohužel nevíme, co bude za rok a nechtěla bych příjmení měnit zase zpátky. Hlavně kvůli podnikání, klienti by byli zmatení.

Stavbu se mnou nikdo chtít smluvně řešit nebude, to už jsem zkoušela nadhodit a přítel reaguje vždy dotčeně, že mu nevěřím. Pozemek je psaný na něj a mně se ale opravdu nechce jen tak investovat svoje peníze do demolice starého domu, který tam stojí teď. Vím, že svatba tuhle situaci neřeší, ale měla bych z toho lepší pocit.

Je to celé na prd. Po zkušenostech z minulých vztahů se snažím myslet hlavně na sebe a nechce mi úplně vzdávat svých podmínek, abych neskončila s holým zadkem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.20 11:26
@Kriss Tina píše:
No řeším něco podobného, my meli mit svatbu teď, ale vzhledem tomu že většina hostů jsou ze zahraničí, sme museli presunout termín o rok. Modlim se, aby se tahle situace za rok neopakovala. Mohli sme se vzit se svedkama, trochu tu svatbu odbít, ale to se nám zas tolik nechtělo. Jedine o co mi jde je, ze budu mit příjmení jako pritel a syn a taky chceme po svatbe resit hypo a domek, což je pro me největší komplikace, ale holt to vydrzime o rok dyl v bytě no. Taly sme měli vše zaplacené, nebyl problém změnit datum, ale čím dřív tim líp, protože ho měnila spousta lidí, aby pak všichni (fotograf, kadeřnice, příbuzní, ale i místo konání svatby) měli ještě volno. Šaty mi budou ležet doma o rok déle, taky teda doufám, že mi pak padnou, nesmim za ten rok nejak rapidně ztloustnout :lol: měli sme už i natiskle pozvanky, ty teda můžu vzit a hodit do koše, ale zbytek se dal presunout v pohode.

Jo jo, je to boj :lol: Ale je fajn, že se dokážete takhle domluvit. Tak držím palce, aby za rok všechno už bez problémů klaplo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
15758
28.5.20 11:28

No, já bych se měla dost na pozoru, kdyby dával partner přednost cizím lidem před svatbou se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14321
28.5.20 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj,

dostala jsem se do situace, se kterou si nevím příliš rady a bojím se, že se nemám dostatečný nadhled. Ráda bych vás tedy poprosila o nezaujaté názory.

S přítelem jsme se měli koncem března brát, bohužel nám situaci zkomplikoval koronavirus a svatbu nám zrušili. Poslední 3 týdny se s přítelem snažím domluvit na novém termínu, ale komplikace bohužel pokračují.

Naši svědci pracují ve Švýcarsku a dovolenou musí hlásit vždy na rok dopředu. To znamená, že do ČR se letos už bohužel nedostanou. Navrhovala jsem, že požádáme jiné přátele, aby nám to odsvědčili, to se příteli ale moc nelíbí. Má pocit, že by to bylo pouze takové nouzové řešení a chce počkat do dalšího roku.

Za mě to nouzové řešení bude teď už tak jako tak, jelikož v původním termínu to bohužel nevyšlo. Jsem z toho nešťastná a ve stresu, musím na to pořád myslet a svatbu bych měla nejraději už za sebou.

Vše jsme platili předem - obřad, ubytování, fotografku a mám strach, že o peníze přijdeme, když budeme tak dlouho čekat. Šaty už mám taky koupené a bojím se, že mi příští rok nemusí sedět.

Další komplikace nastává s mým podnikáním. Už jsem investovala poměrně dost peněz do loga s novým příjmením, do webu na nové doméně, všechno je připravené ke spuštění a čekám jen na změnu příjmení.

Po svatbě jsme plánovali založení rodiny a stavbu domu, což by se muselo taky o rok přesunout. Bojím se, že vzhledem k mému věku by to mohl být problém a nechci čekat ještě rok.

Jsem z toho nešťastná, ale nevím, jestli bych se nechovala sobecky, když bych začala tlačit na pilu.

Řešila jste některá něco podobného? Podařilo se vám najít kompromis?

Takovej tyjatr kvůli svědkům 8o :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 11:32
@Anonymní píše:
Ahoj, já bych ti poradila, abyste si o tom s přítelem pořádně promluvili a zkusili najít nějaký schůdný řešení pro oba ( no to jsem ti poradila vid :mrgreen: ) ale u nás to bylo tak, že jsme spolu byli dva roky a já měla zavedený nitroděložní tělísko, ale bohužel mě s ním hodně bolelo břicho, takže jsem se rozhodla, že si ho nechám vyndat, tak jsem pak nadhodila diskuzi, jak se teda budeme nově chránit (prášky odmítám).. a tehdy ještě přítel řekl, že se nebudeme chránit vůbec, takže z toho nakonec byla debata svatba - děti, protože já namítla, že jsem chtěla mít nejdřív svatbu a pak děti, přítelovi se to moc nelíbilo, že pak prý je vše až moc naplánovaný a že to je ta dnešní moderna - tak to jsem kontrovala, že naopak, to je ten tradiční přístup, že nejdřív svatba a pak děti a ne naopak.. no ten večer jsme se dohodli, že se teda budeme dva měsíce chránit do dovolený v červenci a že se k tomuhle rozhovoru vrátíme po dovolený, až bude trochu klid.. nakonec druhý den přítel přišel s tím „že si mě teda vezme předem“ :mrgreen: ale že až do dovolený o tom nechce nic slyšet a pak ať nepočítám s tím, že bude s realizací nějak pomáhat (nakonec vše bylo jinak :mrgreen: ).. no a za dva dny jsem zas přišla já s tím, že jestli bychom aspoň nemohli objednat termín na obřad a najít nějaký místo na hostinu a párty - tak to byl chvíli naštvanej, proč jako tak tlačím, že když to ještě ty dva měsíce odložíme (my jsme toho v tý době měli fakt moc v práci), tak že pak to klidně můžeme plánovat i rok tu svatbu, že to už mu bude jedno.. no ale já mu právě říkala, že se mi nechce odkládat zakládání rodiny zase o rok (můj manžel je o 10 let starší a já nechtěla, aby byl „starý táta“).. a on na to nakonec přistoupil, že teda jo.. no proč to sem celý píšu, dům můžete stavět i před svatbou, ale myslím, že to miminko je poměrně pádný argument ;) jen tak pro doplnění, miminko se nám zadařilo hned v prvním cyklu po svatbě, ve 13tt zjištěno ZT, pak jsme rok čekali, zase se zadařilo, ale opět ZT, teď jsem 5 měsíců po druhé revizi.. takže aniž bych chtěla malovat nějak čerty na zeď, tak já jsem za nás hrozně ráda, že jsme svatbu rok neodkládali a nakonec ji měli za 4 měsíce, protože cesta za miminkem u nás asi bude dlouhá.. ale i děti, i dům jde i bez svatby.. zálěží, jak to cítíš ty, jak si to přeješ a měla bys ty svoje přání příteli sdělit, abyste se mohli dohodnout.. taky znám případy, kdy manželé jen se svědky vběhli na radnici a třeba o měsíc později si udělali jakoby druhou svatbu - kde ten „obřad“ proběhl znovu, oddával je nějaký kamarád, měli tam i svědky - co tahle varianta? Že tu právní část „odbýt“ teď a pak za rok udělat tuhle druhou svatbu? Já vím, že to není ono, jen se snažím najít varianty :)

Já se právě bojím, že to s mimčem taky nebude jen tak :( Proto bych nerada všechno odkládala.

Varianta svatba teď jen se svědky a později jen „na oko“ a pořádně mě upřímně řečeno vůbec nenapadla :lol: Za zkoušku to určitě stojí. Ale příteli jde právě o ty svědky, tak se bojím, že stejně nepochodím.

Každopádně díky za tip a ať vám všechno dobře dopadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.20 11:37
@Janli píše:
No, já bych se měla dost na pozoru, kdyby dával partner přednost cizím lidem před svatbou se mnou.

Tak on svědek je přítelův nejlepší kamarád, znají se už od malička. Takže já chápu, že je to pro něj důležité. Akorát to tedy bohužel dost komplikuje situaci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5046
28.5.20 13:44

*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5046
28.5.20 13:45
@Anonymní píše:
Tak on svědek je přítelův nejlepší kamarád, znají se už od malička. Takže já chápu, že je to pro něj důležité. Akorát to tedy bohužel dost komplikuje situaci :think:

Mají dvojí obcanstvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 14:05
@Wani píše:
Mají dvojí obcanstvi?

Nemají, mají pouze české.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.20 18:09
@Anonymní píše:
Já se právě bojím, že to s mimčem taky nebude jen tak :( Proto bych nerada všechno odkládala.

Varianta svatba teď jen se svědky a později jen „na oko“ a pořádně mě upřímně řečeno vůbec nenapadla :lol: Za zkoušku to určitě stojí. Ale příteli jde právě o ty svědky, tak se bojím, že stejně nepochodím.

Každopádně díky za tip a ať vám všechno dobře dopadne ;)

Děkuju, tobě ať to taky dobře dopadne! :hug: Zkusila bych příteli navrhnout několik variant, co už tu bylo naznačených (se kterými bys ty byla aspoň částečně OK) a viděla jeho reakci. A jestli na všechno bude mít odmítaý postup, tak pak už bych asi teda trochu zahartusila, že já se snažím situaci řešit a vymýšlet varianty, jak by to šlo a ať ti jen nevysvětluje, že něco nejde, tak ať se taky trochu posnaží :cert:.. rozumím, že je jeho nejlepší kamarád pro něj důležitý - tak co kdyby si teda kamarád zkusil v práci ve Švýcarsku taky domluvit nějakou výjimku, aby to šlo? Taky bych to kdyžtak zkusila hodit na to, že bůh ví, jak to bude za rok, taky si kamarád může pořídit dítě, manželka/přítelkyně před porodem, to už by asi nikam nejeli, enbo zas bude korona, nebo je nakonec z práce neuvolní, atd. atd… jako je fakt, že aby moje svatba byla závislá na jedné osobě a to odlišné od ženicha, to by mě asi piclo :mrgreen: :cert: jak řikám, zkus navrhnout varianty a pak mu klidně dej čas, ať si to rozmyslí, oni ti chlapi umí být berani, ale když mu předložíš pádné argumenty a návrhy, tak věřím, že by mohl ustoupit, držím palce :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama