Necítím se dobře

Anonymní
20.3.21 19:05

Citim se divne

Ahoj, potřebovala bych radu co mi asi muze byt? Vim, nejste lékaři, ale treba bude mit nekdo skusenost.
Asi pred dvema tydny jsem nemohla vubec usnout. Zabrala jsem nekdy po 2h rano a ve ctvrt na 5 budik na mobilu, ktery jsem mela pod polštářem. Strasne jsem se lekla a vylitla z postele, ze musim do prace. Jenze se mi udělalo „spatne“. Nevim jak to popsat. Mela jsem pocit, jako by mi tělo nepatrilo. Jakoby duse a telo byly mimo sebe. Po chvily jsem. citila brneni po tele. Tlak 153/uz nevim. Postupne vse pomalinku odeznivalo. V praci už tlak normalne 110/70. Ve stredu jsem si pro bolest a otok lytka nechala prohlednout od mudr. Na trombózu to prý nevypadá, ale mam hlídat a 2× denne Detralex. Ve čtvrtek dopoledne mensi fyzicka namaha a pak neskutecma unava.Po obede jsem si sla lehnout, cca na pul hod jsem zadrimla a citila se, jako by mne nekdo vypnul a pak zase cvak a zapnul a probouzela se. Pak cele odpol brnění koncetin, v obliceji, pocit ze necitim nohy, pak zase ruce. Pocit, ze spatne vidim na prave oko a necitlivost vicka. Dnes me i v klidu brni lytko.
Nevim co se semnou deje. Ale je to hrozne nepříjemné. Je fakt, ze stres je u me dlouhodobe jako doma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.3.21 19:33

Podobně jsme se cítila, když mě přepadla panická ataka.

• Citovat
  • Nahlásit
21074
20.3.21 19:38

Taky tipuju panickou ataku, kamarádka to mívá a popisuje to nějak tak, má prý při tom strach, že do rána umře -užívá na to magnézium a léky na uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 19:47

No jo, pred lety mi diagnostikovali neurogenní tetanii. Na to jsem si hned nevzpomela. Ma to neco spolecneho s tou atakou?

• Citovat
  • Nahlásit
278
20.3.21 20:10

To bude ono, mrkni třeba tady na projevy:
https://stressfix.cz/…nni-tetanie/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
20.3.21 20:15

To vypadá na roztroušenou sklerozu. Nechci strašit, ale zašla bych si na neurologii. K dobrému neurologovi, aby ti udělal krevní odběry a popřípadě jiné. Moje švagrová to má také a má stejné symptomy.
Ale držím palce ať to je jen přechodné vycerpani organismu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16053
20.3.21 20:19

Spánková paralýza (vypnuté tělo a panika v mozku - stav způsobený škytavkou nervového systému při usínání - normálně ti nejdří vypne vědomí a pak tělo, při spánkové paralýze se vypne tělo a vědomí zůstane vzhůru a je to docela děsivý prožitek. Skoro vždy to souvisí s velkou zátěží/úzkostí/atp) + tetanie - to je to brnění. Opět velmi často souvisí s přetížením/úzkostí, při které se nadměrně spotřeovává hořčík v těle a pak chybí.

Klidně se vsadím, že dříve či později si dojdeš pro diagnozu panická porucha - to pak řeš s psychiatrem ohledně lék a hlavně v psychoterapii. Jen léky ti smažou hlavní příznaky, ale nepomůžou ti pochopit jak se to stalo a hlavně propojit emoce - tělo a vědomí, aby ses do popobných stavů pokud možno nedostávala. Psychoterapii si vyber buď gestalt, nebo třeba biosyntézu, nebo procesovou práci. Teda až se smíříš s tím, že se svými emocemi nenakládáš úplně zdravě a že to je zdroj spousty tvých potíží a je potřeba to pročistit. To asi ještě bude chvli trvat, než se s tím smíříš.

V tuhle chvíli ale potřebuješ zajít na neurologii a vyloučit neurologické obtíže.

Plus suplementovat hořčík - v organické formě 500mg ráno 500 mg večer a k tomu B-komplex, ve kterém je B6 a B 12.

Nepřetěžovat se, začít cvičit jogu i s dechovými cvičeními - něco ráno, něco večer. A před spaním jacobsnov progresivn relaxaci
https://uloz.to/…relaxace-wma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 20:51

Tak projizdim priznaky a vychazi mi z toho jak ta ataka tak spankova paralýza. Vubec se nedokazu pred spanim uvolnit i jsem se mockrat „nachytala“, ze mam stisknute zuby. To brnění taky pisou u RS. Asi se návštěvě lekare nevyhnu. Ale moc me ta predstava netesi. To by mi napsali Lexaurin nebo tak neco?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat