Zánět močáku

37
20.3.21 10:04

Už jsem zoufalá, opakované problémy

Ahoj… Půl roku mi trvalo, než jsem dokázala specifikovat svůj problém… V létě jsem podstoupila gastroskopii s tím, že výsledek byl snížená peristaltika žaludku a možný duodenogastrický reflux… Předepsan mi byl Helicid na 14 dní a kinito na dva měsíce… Krásné zlepšení problémů, cítila jsem se mnohem lépe… Pár týdnů na to sem chytla zánět mocaku a 10 dní sem brala antibiotika, po kterých se mi vrátily problémy v podobě pálení žáhy, refluxu, ale mám to jen v době PMS a samotné MS… Pak to jakoby zase na chvíli odezní… Léky jako Kinito a Helicid už dávno neberu… Tehdy mi doktor řekl že kdyby došlo ke zhoršení, tak mám znovu nasadit léky… Dneska jsem tak učinila… 14 dní Budu brát Helicid jako tehdy a jsem zvědavá, zda dojde ke zlepšení… Já snad ani nevěřím, že by mi ty antibiotika na zánět močáku vrátily tyhle problémy… A že by se objevovali v době kolem MS… Nevím… Už to leze na hlavu, trvá to dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27690
20.3.21 10:17

Tak já beru podobné léky už roky, zrovna teda Nolpazu. Mám reflux, bez nich to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
20.3.21 10:43

@vokishka řekli ti třeba příčinu? Myslíš, že je vhodné, abych tam volala? Já jen, aby neřekli, že kolem menstruace je to normální… Nebo tak… Už vůbec nevím co mám dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27690
20.3.21 11:42
@KristenRoy píše:
@vokishka řekli ti třeba příčinu? Myslíš, že je vhodné, abych tam volala? Já jen, aby neřekli, že kolem menstruace je to normální… Nebo tak… Už vůbec nevím co mám dělat

Nevim moc, proc by to melo byt v dobe menstruace jinak. Nedovira se mi zaklopka a jidlo se vraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3702
20.3.21 14:14
@KristenRoy píše:
Ahoj… Půl roku mi trvalo, než jsem dokázala specifikovat svůj problém… V létě jsem podstoupila gastroskopii s tím, že výsledek byl snížená peristaltika žaludku a možný duodenogastrický reflux… Předepsan mi byl Helicid na 14 dní a kinito na dva měsíce… Krásné zlepšení problémů, cítila jsem se mnohem lépe… Pár týdnů na to sem chytla zánět mocaku a 10 dní sem brala antibiotika, po kterých se mi vrátily problémy v podobě pálení žáhy, refluxu, ale mám to jen v době PMS a samotné MS… Pak to jakoby zase na chvíli odezní… Léky jako Kinito a Helicid už dávno neberu… Tehdy mi doktor řekl že kdyby došlo ke zhoršení, tak mám znovu nasadit léky… Dneska jsem tak učinila… 14 dní Budu brát Helicid jako tehdy a jsem zvědavá, zda dojde ke zlepšení… Já snad ani nevěřím, že by mi ty antibiotika na zánět močáku vrátily tyhle problémy… A že by se objevovali v době kolem MS… Nevím… Už to leze na hlavu, trvá to dlouho…

Ahoj, taky mi na gastroskopii našli duodenogastrický reflux, Kinito jsem brala cca 3 měsíce, pak jsem ho vysadila a od té doby problémy skoro ťuk ťuk nemám. Už je to přes rok. Proč se ti problémy objevují v době MS bohužel opravdu netuším. Možná bych teď zkusila ty léky a kdyby se to nelepšilo, nebo znovu vracelo, tak bych kontaktovala Dr. Držím palce. Jinak ATB na močák jsem za tu dobu, co jsem bez Kinita, brala asi tak 8-krát, ale problém se mi nevrátil, jen jsem brala i dlouhodobě Furolin a po něm mi bylo trochu blbě od žaludku, ale dalo se to vydržet, k němu jsem tedy brala Nolpazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
20.3.21 16:02
@Lollitka píše:
Ahoj, taky mi na gastroskopii našli duodenogastrický reflux, Kinito jsem brala cca 3 měsíce, pak jsem ho vysadila a od té doby problémy skoro ťuk ťuk nemám. Už je to přes rok. Proč se ti problémy objevují v době MS bohužel opravdu netuším. Možná bych teď zkusila ty léky a kdyby se to nelepšilo, nebo znovu vracelo, tak bych kontaktovala Dr. Držím palce. Jinak ATB na močák jsem za tu dobu, co jsem bez Kinita, brala asi tak 8-krát, ale problém se mi nevrátil, jen jsem brala i dlouhodobě Furolin a po něm mi bylo trochu blbě od žaludku, ale dalo se to vydržet, k němu jsem tedy brala Nolpazu.

Ahoj… Moc ti děkuju za příspěvek… Je to možná hloupé ti to říkat, ale je skvělý vědět, že nejsem sama s tímto problémem… Dobrá, takže opět nasadím Kinito a Helicid… Ale stejně jsem si říkala, že už tam prostě zavolám, jelikož ten půl rok je hrůza a to jsem i občas brala to Kinito (vzdycky jen tak týden), každopádně sem nebrala Helicid… Mám akorát strach, aby mě sestřička nechala poradit se telefonicky s doktorem a aby mi neřekla, že na konzultaci se musím objednat… V téhle době snad upřednostňují telefonické konzultace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
20.3.21 16:05
@Lollitka píše:

Ještě sem chtěla dodat, že se u mě po nasazení ATB (Furolin) objevily trochu jiné příznaky, než když mi tehdy zjistili duodenog. reflux… Mezi ty příznaky práv~ přišlo to pálení, neustálé říhání (po něm se mi uleví vždy na chvíli), nadýmání… Občas ty nevolnosti, které právě v době duodenog. refluxu nejvíce dominovaly.

Uz proto bych chtěla volat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3702
20.3.21 16:54
@KristenRoy píše:
Ještě sem chtěla dodat, že se u mě po nasazení ATB (Furolin) objevily trochu jiné příznaky, než když mi tehdy zjistili duodenog. reflux… Mezi ty příznaky práv~ přišlo to pálení, neustálé říhání (po něm se mi uleví vždy na chvíli), nadýmání… Občas ty nevolnosti, které právě v době duodenog. refluxu nejvíce dominovaly.Uz proto bych chtěla volat.

Ahoj, no Furolin dělá poměrně často problémy se žaludkem, hlavně nevolnosti, zvracení… ale po jeho vysazení by to snad mělo přestat a ty to máš už dlouho po jeho vysazení, že to u tebe přetrvává, ne? Já naštěstí Furolin docela snáším dobře, ale tu Nolpazu jsem k němu měla, brala jsem Furolin totiž půl roku jako prevenci po zánětu ledvin. Jinak u mě příznak duodenogastrického refluxu byla právě taky nevolnost a každé ráno jsem zvracela, naštěstí po Kinitu to právě přešlo. Teď neberu ani Kinito, ani Nolpazu, ani Furolin a je to celkem ok, ten žaludek. Pokud máš pochybnosti, tak Dr. volej, snad bude stačit konzultace po telefonu. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
20.3.21 21:15
@Lollitka píše:
Ahoj, no Furolin dělá poměrně často problémy se žaludkem, hlavně nevolnosti, zvracení… ale po jeho vysazení by to snad mělo přestat a ty to máš už dlouho po jeho vysazení, že to u tebe přetrvává, ne? Já naštěstí Furolin docela snáším dobře, ale tu Nolpazu jsem k němu měla, brala jsem Furolin totiž půl roku jako prevenci po zánětu ledvin. Jinak u mě příznak duodenogastrického refluxu byla právě taky nevolnost a každé ráno jsem zvracela, naštěstí po Kinitu to právě přešlo. Teď neberu ani Kinito, ani Nolpazu, ani Furolin a je to celkem ok, ten žaludek. Pokud máš pochybnosti, tak Dr. volej, snad bude stačit konzultace po telefonu. Držím palce.

Díky moc… Můžu se ještě zeptat… Zajímalo by mě, když teď chytneš nějakou střevní chřipku, nebo virozu, tak má to nějaký delší nebo horší průběh? Nebo jsou to klasické střevní virozy bez nějakých problémů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3702
21.3.21 11:34
@KristenRoy píše:
Díky moc… Můžu se ještě zeptat… Zajímalo by mě, když teď chytneš nějakou střevní chřipku, nebo virozu, tak má to nějaký delší nebo horší průběh? Nebo jsou to klasické střevní virozy bez nějakých problémů?

Ahoj, musím to zaklepat, ale střevní chřipku jsem za poslední roky neměla, takže nevím, jaký by to mělo průběh. Ty jsi měla nějaký horší průběh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat