Cítím se na dně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.04.18 09:04
Cítím se na dně

Omlouvám se, asi se potřebuju jen vypsat.
Prac. poměr mi skončil během RD. V té práci mě sice vedoucí dusil, ale zase to bylo kousek od baráku. Vždy sem si plánovala, že druhé dítě budu mít max do let od narození prvního. I manžel to tak chtěl. Manžel si to však rozmyslel a druhé zatím (nebo vůbec) nechce. Říká, že za dva roky, ale podle mě se o tom jen nechce bavit tak to přesouvá. Malý nastoupil do školky a já hledám práci. Chtěla bych něco v oboru, na 2 pohovory jsem pozvaná až za měsíc, kdy končí sběr žádostí. Na radu známých jsem poslala žádost i na moje bývalé místo.
Malý byl ze začátku, ve školce jen do oběda, ale podle mé známé, která pracuje jako učitelka v MŠ je dobré, aby si zvykal už i ve školce spinkat.
Bydlíměv 2+1 na malým městě, snažíme se tu sehnat dům nebo větší byt, ale je to skoro nemožné. Málo nemovitostí, a když už tak předražené, a když už se něco najde (i když máme předschválenou hypotéku) nás vždy někdo předběhne. Nebo se manžel sekne, že to není to CO BY ON CHTĚL.
Je to zmatené tak to nějak shrnu. Toužila sem po druhém dítěti, známé kolem mě čekají už druhé nebo třetí a já se musím smířít s tím, že druhé třeba nikdy nebude. Jednou s podmínek, aby bylo druhé dítě, je podle muže větší bydlení. To už ale scháníme 3 roky a stímhle jeho přístupem mám dojem, že ani nikdy jiné bydlení nebude. Mám depresy s hledání práce. Tam kde jsem byla, jsem měla stres, ale zase vím, co se v té práci má dělat. Nebo hledat jinou práci, kde zas budu mít stres z toho, že budu dělat něco, co sem nikdy nedělala. Pracovat mi nevadí, jen ta nejistota v poslední době, která je skoro ze všech stran, mě ubyjí. Chybí mi malý (pro kterého je prý lepší, když už si v té školce zvyká) a ten zajetý stereotyp. Sem člověk, který se bytostně bojí změn a necítí se dobře v nejistotě :,(

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5614 příspěvků 19.04.18 09:13

No vidím to i u kamarádek, honem honem si udělaly druhé dítě aby jim navazoval rodičák a aby nemusely shánět práci, ale jak to po dalších 3 letech udělají tentokrát s 2 dětmi to fakt nevím, asi si udělají třetí aby to první už mohlo pohlídat sourozence nebo co :mrgreen:
pokud tvůj chlap nechce tak se s tím budeš muset smířit, ale nevidím nic kvůli čeho by ses měla cítit na dně jak píšeš, čekala jsem že budeš popisovat něco mnohem horšího

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 3710 příspěvků 19.04.18 09:22

No pokud je problém přístup manžela, pak je potřeba si sednout a promluvit s ním. To my tady nevyřešíme.

A v té nejistotě ohledně práce budeš teď i třeba po třech dětech, a možná to bude ještě horší. Protože budeš řešit školu, školku kroužky atd.

tasa
Echt Kelišová 8782 příspěvků 19.04.18 09:32

Nejistotu máš celej život, ve všem. mám pocit, že jsi depresivní, nevím, jestli to vychází z nechutě manžela po dalším dítěti anebo by jsi byla depresivní tak či tak, anebo je příp. důvod ještě jinde-zaměstnání, další důvod…prostě bych začala tím základním, hašením deprese, protože když jsi rozhozená, tak je v háji zcela všechno. Objednala bych se na psychiatrii, příp. alespoň k psychologovi, tím bych začala. řeš to všechno postupně, jinak se z toho zblázníš.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 19.04.18 09:37

Nemá cenu čekat na vhodnou dobu, my takhle zbytečně čekali. Nakonec ta péče o druhé dítě je celkem nenáročná. Takže jsme po roce začali hned pracovat na třetím a teď máme tři. No to 3. dítě doma už je docela poznat. Po práci se nezastavím, ale je to zábava..

Saarka_O
Kecalka 340 příspěvků 19.04.18 10:23

Na Tvem miste bych resila všechna trápení postupne. Uz jenom v hlave resit vsechno náraz Te strasne musi unavovat… Řekla bych, že prioritou je prace, pak bydlení, pak případné druhé dite.
Obešli více zaměstnavatelů (i ty co třeba nic neinzeruji, ale Tobě by se líbilo tam pracovat) do te doby zkus nějaké brigády.

zudina
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 10:27
@Doe_Jane píše:
No vidím to i u kamarádek, honem honem si udělaly druhé dítě aby jim navazoval rodičák a aby nemusely shánět práci, ale jak to po dalších 3 letech udělají tentokrát s 2 dětmi to fakt nevím, asi si udělají třetí aby to první už mohlo pohlídat sourozence nebo co :mrgreen:
pokud tvůj chlap nechce tak se s tím budeš muset smířit, ale nevidím nic kvůli čeho by ses měla cítit na dně jak píšeš, čekala jsem že budeš popisovat něco mnohem horšího

Souhlas

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama