Cítím se špatně a nevím proč

Anonymní
25.9.20 19:40

Cítím se špatně a nevím proč

Ahoj,

v těhotenství jsem začala trpět úzkostmi pokaždé, když jsem byla sama. Už je to osm měsíců od doby co jsem porodila, a stále se těch pocitů nemůžu zbavit. Cítím se takhle každý den, poté co manžel odejde do práce a nerozumím tomu, proč to tak mám. Není to tak, že bych byla závislá na manželovi, nebo že bych se bála, že se mi něco stane a nebude se mnou nikdo, aby mi pomohl. Nevíte někdo, proč se takhle cítím? Jestli je to nějaká porucha či tak něco? Už od střední trpím úzkostmi, když mám něco vyřizovat, telefonovat, jít k doktorovi, a prostě mluvit s cizími lidmi a jakkoliv se projevovat. Proto jsem se cítila dobře jen vedle svých blízkých, nebo když jsem byla sama. Ale teď se najednou samoty spíš bojím.

Děkuju za případné odpovědi,

Kristýna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25.9.20 19:47

Psychoterapie - úzkosti mne vyřadily na dlouhou dobu. Nemohla jsem jít ani s dítětem sama k doktorovi, vyřizovat běžné záležitosti do banky, stranila jsem se přátel, které jsem dlouho neviděla, přestala chodit na srazy…

Všechno pro mě byl hrozný problém, klepala jsem se, furt jsem se něčeho - nespecifického - bála…

Psychoterapie pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13853
25.9.20 19:47

Zajdi za doktorem. Tohle sama nedáš.
Může to být poporodní deprese. Ale nejspíš jen Úzkostné stavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 19:58

Mam také, začínám s psychoterapii, neboj ma to hodne maminek. To zvládneš :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:18

Ahoj měla jsem to také. Když šel přítel do práce syn do školy a já byla s malou sama doma cítila jsem se divne. Do dnes to mám, ale jen první moment, pak když jsem už sama doma nebo sama s malou, tak to přejde asi to je tím že jsem si na to jakoby zvyklá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:38

Mě vůbec nenapadlo, ze by tohle mohl být nějaký problém k řešení, ale ja to taky zažívám. Nejsem rada sama s detmi, to druhé je ještě malinké, cítím se často nejistá, ze to nezvládnu, mám nepříjemné pocity… Telefonování s cizími lidmi je pro mě peklo. Osobně něco vyřídit problém nemam. To ne. Asi hloupá otázka, ale psychoterapii poskytuje psycholog? Myslím, ze bude problém nejakeho sehnat…

• Citovat
  • Nahlásit
KristýnaNF
25.9.20 22:14

Nevím jestli se jedná o poporodní úzkosti, ale nemyslím si to, protože jsem se takhle cítila už v osmém měsíci těhotenství, jakmile jsem přestala pracovat a byla doma sama. Bojím se, a zkrátka nevím čeho. Vždycky jsem na tom nebyla psychicky nejlíp, ale tohle je něco nového. Vždy se snažím dokola si opakovat, že se nic neděje, že nemám důvod k úzkostem, ale stejně to nepomáhá. Chtěla bych tu psychoterapii zkusit, ale nejspíš mám už od puberty sociální fobii, díky které nedokážu najít odvahu, jít za psychologem. Ale vím, že bych se k tomu nejspíš měla donutit, a snad se to jednou povede. Děkuju vám, za vaše rady a sdílené zkušenosti, i když je smutný, že je nás tolik, co se takhle cítíme :?

• Citovat
  • Nahlásit
736
26.9.20 00:13

Spousta psychických potíží je důsledkem nevyrovnaných hormonů. Dává smysl, že když se v těhotenství a po porodu hnuly, odrazilo se to na psychice… Já bych před terapií ještě zkusila nějaké bylinky a životosprávu na srovnání hormonální hladiny. Dost možná to bude ta nejméně násilná cesta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12669
26.9.20 08:17

Hodne se mluvi o poporodni depresi, nebo o nejtezsi forme, psychoze, mene o tom, ze hodne zen trpi nejakou formou uzkosti (a ano, muze zacit uz v tehotenstvi). Je to do jiste miry „normalni,“ vemte si, jaka obrovska zivotni zmena to je…lidi jsou schopni pochopit, ze mate „nervy“ treba pri nastupu do nove prace, ale ze jste najednou zodpovedne za zivot jineho cloveka, casto jste na to samy, zaskoleni nula, moznost prehodit tezsi ukoly na sefa nebo zkusenejsiho kolegu nula…a tam podobne. Kdoma sklony k uzkostem uz I z drivejska, tomu se to muze rychle zhorsit. Vyhledat odbornou pomoc neni nic spatneho. Ja jsem absolvovala par sezeni, ulevilo se mi hodne. S bylinkami opatrne, hlavne pri kojeni, chce to se poradit s nekym, kdo tomu rozumi. Jinak par posezeni s, chapajici psycholozkou nijak nasilne nebylo. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama