Čivava krátkosrstá- štěňátko - 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.5.22 07:41

Čivava krátkosrstá- štěňátko - 2022

Dobrý den, ahoj, zdravím všechny zkušené chovatelky čivavek :kytka:
po (snad) všech přečtených diskuzích se na Vás obracím jen s pár dotazy.
Příští čtvrtek si jedu pro štěňátko čivavy ( pro rejpaly s PP ) v hodně diskuzích se píše " podložka na čůrání - NE! a jinde zase,,určitě ano".. Jsem z toho celkem zmatená ale vzhledem k tomu, že majitelka pejska mi doporučila do 6.6. se štěňátkem nechodit ven (očkování) též sem pročetla diskuze.. někdo chodil ven, někdo poctivě čekal.. Prosím o rady, tipy jen Ty paní, slečny, ženy které opravdu mají zkušenosti. :hug:
A naposledy.. protože láska prochází žaludkem, jaké by jste doporučili pamlsky? :jazyk:

Všem moc děkuju a přeji krásný sluníčkoví den :-) :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28389
18.5.22 07:45

Jak starý je ten pes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
18.5.22 07:50

Žádná podložka, pes se musí naučit, že se venčí venku a doma nikdy a na nic. Pak se to velmi špatně odnaucuje a místo pár nehod přes noc první dny, je pes prase ještě v půl roce. Když je s PP, určitě má alespoň první očkování, jo není to stoprocentní ochrana, fa je až po třech měsících po třetím očkování, takže je dobré se vyhýbat cizím psům, kde se neví, jestli jsou očkovaní, ale určitě chodit ven, jinak budete sami proti sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 07:54

@Matt 02 Děkuju moc za radu, tak nějak jsem stejného názoru ale v první řadě jde hlavně o jeho zdraví. Člověk se radši poradí, než aby něco zanedbal. S tím vyhýbáním cizím pejskům, to 100%. Jen takový dotaz sestra má čivavu (3r) a když vím, že je ten pejsek zdraví asi by nebylo na škodu umožnit takhle „návštěvu?“ :) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 07:55
@pikola píše:
Jak starý je ten pes?

teď „jede“ tuším 8t přesně na den z hlavy nevím jsem momentálně v práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
18.5.22 08:01
@Michaela-966 píše:
@Matt 02 Děkuju moc za radu, tak nějak jsem stejného názoru ale v první řadě jde hlavně o jeho zdraví. Člověk se radši poradí, než aby něco zanedbal. S tím vyhýbáním cizím pejskům, to 100%. Jen takový dotaz sestra má čivavu (3r) a když vím, že je ten pejsek zdraví asi by nebylo na škodu umožnit takhle „návštěvu?“ :) :nevim:

To určitě umožnit a s více psy, ne jen s jednou čivavou, je to potřeba, kvůli správné socializaci. Je to myšleno tak, že je pro všechny případy lepší se vyhnout úplně cizím psům, kde neznáš zdraví, nevíš jestli je pes očkovaný atd. Ale jinak socializovat, co to jde. Jinak to bude labilní uzlíček nervů. Nejde jen o tu čistotnost, ale v tomhle věku je období socializace a když ho budete držet doma, v téhle nejdůležitější fázi, tak pak se to špatně napravuje a dost pravděpodobně ze psa vyroste asociál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:12
@Matt 02 píše:
To určitě umožnit a s více osy, ne jen s jednou čivavou, je to potřeba, kvůli správné socializaci. Je to myšleno tak, že je pro všechny případy lepší se vyhnout úplně cizím psům, kde neznáš zdraví, nevíš jestli je pes očkovaný atd. Ale jinak socializovat, co to jde. Jinak to bude labilní uzlíček nervů. Nejde jen o tu čistotnost, ale v tomhle věku je období socializace a když ho budete držet doma, v téhle nejdůležitější fázi, tak pak se to špatně napravuje a dost pravděpodobně ze psa vyroste asociál.

No vzhledem k tomu, že bydlím na sídlišti spíše důchodců.. kteří mají pejsky ale jestli jsou ve zdravém stavu to netuším. Opravdu mám v sobě takový respekt. Abych něco nepokazila co se týče toho očkování, vím, že je tohle důležité období pro pejska od socializace až po další body. Jen nerada bych se hnala za „socializací“ za cenu zdraví. A hlavně paní chovatelka, řekla větu… " nesmí do trávy" :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
18.5.22 08:15
@Michaela-966 píše:
No vzhledem k tomu, že bydlím na sídlišti spíše důchodců.. kteří mají pejsky ale jestli jsou ve zdravém stavu to netuším. Opravdu mám v sobě takový respekt. Abych něco nepokazila co se týče toho očkování, vím, že je tohle důležité období pro pejska od socializace až po další body. Jen nerada bych se hnala za „socializací“ za cenu zdraví. A hlavně paní chovatelka, řekla větu… " nesmí do trávy" :think:

Psů důchodců se neboj. Do trávy musí, nechceš aby 15 let s.ral na chodník ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:17
@Matt 02 píše:
Psů důchodců se neboj. Do trávy musí, nechceš aby 15 let s.ral na chodník ne?

:D :D :D no právě, že nechci. Proto mě ta věta od ní zarazila. Takže normálně ven párkrát za den v rozumné míře. Zdraví rozum vítězí :) Moc děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
18.5.22 08:20
@Michaela-966 píše: :D :D :D no právě, že nechci. Proto mě ta věta od ní zarazila. Takže normálně ven párkrát za den v rozumné míře. Zdraví rozum vítězí :) Moc děkuju za odpovědi.

Ne párkrát denně, ale ze začátku třeba co hodinu, dvě, stačí položit na trávník, ono se vyvenči a domů. Vždycky po probuzení, po jídle atd. Vzít hned na ruku a jít ven. Tímhle stylem to budete mít za pár dní bez nehod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:23
@Matt 02 píše:
Ne párkrát denně, ale ze začátku třeba co hodinu, dvě, stačí položit na trávník, ono se vyvenči a domů. Vždycky po probuzení, po jídle atd. Vzít hned na ruku a jít ven. Tímhle stylem to budete mít za pár dní bez nehod.

Jo já to takhle myslela, jen sem to teda špatně napsala. Já hlavně počítám, že to štěňátko bude dost spinkat jak se psalo v jiných diskuzích. Je jasné, že s ním ráda vyběhnu po každé hře, papání či probuzení. Chci aby ten návyk měl. Budu s ním doma deset dní (dovolená) takže bych ráda aby jsme si s pejskem nějaké návyky za tu dobu osvojili :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
18.5.22 08:27
@Matt 02 píše: Žádná podložka, pes se musí naučit, že se venčí venku a doma nikdy a na nic. Pak se to velmi špatně odnaucuje a místo pár nehod přes noc první dny, je pes prase ještě v půl roce. Když je s PP, určitě má alespoň první očkování, jo není to stoprocentní ochrana, fa je až po třech měsících po třetím očkování, takže je dobré se vyhýbat cizím psům, kde se neví, jestli jsou očkovaní, ale určitě chodit ven, jinak budete sami proti sobě.

Dávám Matt za pravdu; odchovala jsem po sobě 2 štěňátka s PP, ven jsme chodili i před 3.ocko,ale ne mezi ost.psy.

S těmi pamlsky bych u štěňátka počkala, jsou to vsechno chem. hnusy, jestli myslis ty ze zverimexu :poblion: ; stejně budeš pejska krmit 5× denně, jak to štěňátka správně mají mít.

Příspěvek upraven 18.05.22 v 08:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:30
@Ahep píše:
Dávám Matt za pravdu; odchovala jsem po sobě 2 štěňátka s PP, ven jsme chodili i před 3.ocko,ale ne mezi ost.psy.

Dobře, super. Ráda to slyším z více nezávislých stran :-) Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:31
@Ahep píše:

S těmi pamlsky bych u štěňátka počkala, jsou to vsechno chem. hnusy, jestli myslis ty ze zverimexu :poblion: ; stejně budeš pejska krmit 5× denně, jak to štěňátka správně mají mít.

Příspěvek upraven 18.05.22 v 08:30

Jasně, jen jsem myslela jestli třeba piškůtek alespoň použít jako,,odměnu" aby věděl pejsek, že to dělá správně :-) určitě jsem nemyslela ho tím „přežírat“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
18.5.22 08:35

Zakladatelko, ještě mám jednu radu, která sice nesouvisí s tím, co se ptáš, ale je podle mě podstatná a není myšlena zle. Neprožívej to tak, není to mimino, ale pes a i když malý, pořád by se k němu mělo přistupovat jako je psovi a pořád není z cukru. Když pes zůstane psem, jedině tak je šťastný, spokojený a vyroste z něho normální fajn parťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat