Reklama

clomhexal při trombofilii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leuška
Povídálka 48 příspěvků 27.03.09 12:30
clomhexal při trombofilii

Zdravím vás holky, chtěla bych se poradit o možnosti užívání clomhexalu při geneticky zjištěné trombofilii.Jsem MTHFR v heterozygotním stavu.může se nebo nemůže užívat? Budu ráda za každý poznatek.dík.L.

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 27.03.09 13:12

pokud seš heterozygot, tyk by to melo byt OK, maximalne to muzes posychrova obcas nejakym anopyrinem

leuška
Povídálka 48 příspěvků 27.03.09 14:07

Jak jsi to myslela konkrétně s tím anopyrinem? Že bych si ho sama naordinovala? A nemůžu si tím spíš ublížit,když se snažíme o mimi? Nějak tomu moc nerozumím.L.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 27.03.09 14:16

ne, to urcite nemuzes, kdyz to bude do 100 mg/d - da se koupit ctyrstovka a ctvrtit - ale myslim, ze ani to neni treba. mela jsi nejake trombozy a podobne?

leuška
Povídálka 48 příspěvků 27.03.09 15:03

Trombozu jsem neměla,tuto poruchu mi zjistili na genetice,mám to zděděné po mamince.na kontrolu na hematologii jdu až 10.4.,takže se zkusím i tam poptat.krev mívám dobrou,v předchozím těhotenství jsem si musela 4 týdny před porodem píchat fraxiparin,takže asi tak.tuto středu jsem dobrala poslední tabletu clomhexalu,brala jsem od 5.do 9.dne 1 tabletu denně.

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 27.03.09 15:16

Ahoj,
uz jsem to tu parkrat psala…mam Leidena a 3 ze 4 MTHFR, vsechno heterozygotne. Beru…a jenom v tehotenstvi…pulku Anopyrinu 100mg za dva tri dny (no flakam to priznavam). Mimo tehu neberu nic. Pulka obden je uplne v pohode, tak to mam naordinovany, ale nedelal mi uplne dobre od zaludku.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 27.03.09 15:32

ber to s jidlem, muze to drazdit zaludek. Leiden muze i jako hetero neco malinko delat, MTHFR spis nic.

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 27.03.09 15:37

No Anopyrin se musi brat s jidlem, je to desnej dryak. Bohuzel ani to mi nepomaha. Ale kdyz mam odstup dva dny, je to ok. Pri prvnim se to nevedelo a bylo to dobry, prislo se na to nahodou…takze to zas az tak neresi.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >