Reklama

Co by vás potěšilo? Dobrovolnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:49
Co by vás potěšilo? Dobrovolnictvi

Dobrý den, anonyme se na vás obracím s prosbou o pomoc. Zajímá mě váš názor. Jaký typ pomoci/služby byste vy konkrétně nejvíc ocenili? Dostala jsem nápad, ze bychom s partou známých mohli být svému okolí užitečni a něco pěkného pro ne pravidelně dělat formou dobrovolnictvi. Nikdy jsem nic takového nedělala tak vůbec nevím a budu rada za tipy :jazyk:
Napadlo mě aspoň vysbirat psi bobky/ odpadky :oops: :lol:, starat se o veřejný prostor (zasadit kytky) zařídit třeba renovaci laviček… (samozřejmě vše s nějakým povolením). Nebo zkusit budovat něco na způsob komunitních centra, nabízet třeba hlídání děti na Urcitou dobu zdarma… nevím proste je něco, co by vás potěšilo nebo vyřešilo nějaký vás problém? :oops: dekuju za tipy

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5445 příspěvků 08.05.18 21:51

Já pravidelně chodím číst do domova důchodců a nebo nosím knížky z knihovny těm, kteří už se tam nedostanou.
Jinak to, co píšeš je taky fajn. Záleží, co vás baví a co vás trápí. A nebo bych se zeptala konkrétních lidí tam u vás, co by se jim líbilo.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 08.05.18 21:52

Mě by potěšilo hlídání mých dvou raubířů :mrgreen:

zuzanka003
Kelišová 7435 příspěvků 08.05.18 21:52

Zajděte do jakéhokoliv domova důchodců a řekněte si o dobrovolnictví. Popovídáte s babičkou, dědečkem, něco jim přečtěte… Ani nevíš jak budou vděční

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 08.05.18 21:55

Teď běží v rámci projektu Ježíškova vnoučata různé zážitky pro lidi v domovech důchodců, to mi přijde krásný projekt. Jinak vysbírání odpadků - dobrý nápad, ale bojím se že nedoceněný, za chvilku to tam bude možná vypadat stejně. Renovace laviček - výborné.

Ale třeba napadá mě - dovedení dětí po školce, škole, družině domů, to by možná maminky na mateřské ocenily, nebo maminky momentálně nemocné. Různé výlety s dětmi… Možná zajít do nějakého centra pro zdravotně postižené, jestli by někdo nepotřeboval společníka na procházku, popovídání…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 22:01
@Evka73 píše:
Teď běží v rámci projektu Ježíškova vnoučata různé zážitky pro lidi v domovech důchodců, to mi přijde krásný projekt. Jinak vysbírání odpadků - dobrý nápad, ale bojím se že nedoceněný, za chvilku to tam bude možná vypadat stejně. Renovace laviček - výborné.Ale třeba napadá mě - dovedení dětí po školce, škole, družině domů, to by možná maminky na mateřské ocenily, nebo maminky momentálně nemocné. Různé výlety s dětmi… Možná zajít do nějakého centra pro zdravotně postižené, jestli by někdo nepotřeboval společníka na procházku, popovídání…

To doprovázeno je super, jen nevím jestli by se nám maminky nebáli ty děti takhle jednorázové svěřit.

My jsme parta která by chtěla spis pomáhat nějak všestranné nebo pokaždé jinak. Klidně se ze začátku zapojime k nějaké fungující organizaci, ale spis bychom chtěli časem dělat svoje akce.
Pak mě napadlo ještě dělat spis individuální pomoc, například vymalovat někomu kdo na to nestačí nebo poselství trávu staré babičce v baráku atd, ale to zas nevím jak začít a sehnat tyto lidi ačkoliv jich rozhodne nebude málo :think:

Salvaje
Závislačka 3461 příspěvků 08.05.18 22:05

Taky mě jako první napadlo, že by se samoživitelkám mohlo hodit, kdyby jim někdo odvedl dítě do školky, když je druhé dítě nemocné. Hlavně v zimě. Aby to nemocné nemusely tahat s sebou…

P4ja
Kelišová 5445 příspěvků 08.05.18 22:07

@Salvaje No je to fajn, ale zase na to bacha, jak s pojištěním a tak, a kdyby se něco stalo. Ono to není jen tak, že někomu odvedeš dítě. Ale, co kdyby??

hani28
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 08.05.18 22:07

Co treba nakupy/vareni/zeh­leni/zahradni­ceni pro duchodce, venceni psu? Aktivity pro deti (kresleni, cteni, brani je na hriste).

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 08.05.18 22:11

Tak občas vidím inzerát, že maminky shánějí právě na doprovod do školy, vyzvednutí ze školy. Já to řešila v době, kdy jedno dítě ve školce, s mladším jsem byla doma. A ve chvíli, kdy jsem potřebovala dceru vyzvednout, tak skoro na 100% syn usnul :-), nebo odvést na kroužek, vyzvednout z kroužku, abych si nemusela hrát na taxikáře. Jasně, zvládla jsem to, ale kdybych měla někoho, kdo mě občas v tomhle zastoupí, bylo by to fajn. Teď už je dceři 19, tak se z kroužků vyzvedává sama :lol:.

Co třeba doučování? Mě by třeba zaujala právě ta pomoc, jednorázový úklid po domluvě, i ta zahrada je skvělý nápad. Se sehnáním potřebných lidí by mohl pomoct inzerát, porada na úřadu - jestli jste z Prahy, tak na místním úřadu, tam by mohli vědět, někde na vesnici to budou vědět lidé z okolí - tamta babička na rohu bude ráda za zrytí zahrádky, dědeček u rybníka potřebuje pomoct, protože má zrovna zlomenou nohu…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 08.05.18 22:13

Super, držím palce! :palec:

Odpadky ve svém okolí taky sbírám, asi před rokem jsem si řekla, že budu brát s sebou na procházky tašku na ně a tak teď když se jdu někam projít, tak co cestou potkám, to seberu. Nebo když se něco válí v ulici před panelákem, tak nedělám, jako že nic (jako všichni), ale seberu to a hodím do koše. Myslím, že smysl to má - jde o takový ten zákon kumulujícího se nepořádku, jakmile je někde trochu bordel, tak už lidem není blbý tam nějaký svůj přidat a je z toho brzy velký bordel. Když je někde čisto, tak trvá daleko déle, než tam ten bordel vznikne znova…

Kytky v okolí taky sázím (povolení jsem tedy nikde nevyřizovala, ale nikdo si nestěžoval ;) ) a je to taky hezký pocit, když chodíš kolem a víš, že ten kdysi ošklivý kus holé hlíny teď kvete díky tobě :)

A s těmi důchodci mi to připadá jako skvělý nápad, myslím, že tím uděláte opravdu velikou radost.
A máte celkem jistotu, že pomáháte tam, kde je to opravdu potřebné, u nějakého nabízení vymalování, posekání trávy atd. bych se bála, že by to mohli lidi zneužívat. :think:

Pak mě ještě napadla pomoc nějakým útulkům (např. venčení psů), pokud k nim máte vztah.

Nebo se prostě zkusit projít po svém okolí a dívat se, co vás zrovna trkne - třeba nějaká ta rozbitá lavička, odpadky v řece…

(To s těmi dětmi jakkoliv neorganizovaně dost nedoporučuju… Může se cokoliv semlet, i ne tvoji vinou, a pak se soudit, nedej bože si vyčítat zranění dítěte nebo něco horšího, to za to nestojí…)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 08.05.18 22:15

Tak ja osobně bych určitě uvítala nějakou moznost hlídání deti za rozumné peníze, treba formou nejake hernicky atd. Sama se chystám oslovit místní domov důchodců a nabídnout seniorům procházky se mnou a detmi, u toho si popovídat, připadne zorganizovat nejake aktivity ala hodina pleteni atd. Fajn napad, držím pěsti ať vám to vyjde! :palec:

dedrichov
Závislačka 2717 příspěvků 08.05.18 22:46

Je to moc pěkný nápad :potlesk: Pokud žijete na vsi nebo maloměstě, třeba by stačilo se trochu poptat na místním úřadě, třeba by dali jak typ na výpomoc nebo i konkrétní lidi. Mimo ostatní co již padlo např. dovoz nákupu seniorům, případně odvoz/doprovod k lékaři atd

Kecalka 240 příspěvků 08.05.18 22:56

Teda klobouk dolů za takový nápad! To se dneska nevidí ;) Já jsem jeden čas chodila jako dobrovolnice do domova pro seniory, četla jsem jim, povídala si s nimi. Mohla jsem chodit jak často jsem chtěla, ale většinou to vyšlo tak na dvě hodiny jednou týdně.

Pokud byste chtěli být s dětmi, tak nedoporučuji hlídat zadarmo někomu. Vím, že by to třeba někomu mohlo pomoct, ale je to velmi tenký led. Navíc hlídat někomu dítě není jen tak. Vím to, protože sama hlídám, ale nechávám si za to platit. Je to velká zodpovědnost, možná větší než hlídat vlastní děti. Jsem pořád ve střehu, aby se mým svěřeným dětem nezkřivil ani vlásek a dá to fakt zabrat.

Možná by bylo fajn se přihlásit do projektu „Celé Česko čte dětem“. Mohli byste tak navštěvovat děti v nemocnicích a číst jim pohádky, nebo hlídat děti pěstounům, když jsou na schůzkách a na školení. Nebo dobrovolnictví u postižených dětech. Je toho spousta.

Podle mě každý dobrovolnictví má smysl. S tím čištěním planety je to taky super nápad. :think: :)

Ijen
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 08.05.18 23:00

Delat spolecnost starym, nemocnym nebo opustenym lidem je urcite hodne velka pomoc. Obed a leky jim nekdo priveze, lekarskou peci zajisti, ale jen tak si sednout a popovidat, drzet za ruku a naslouchat, proste obycejna lidska blizkost jim urcite hodne chybi.
Uklizeni parku a chodniku je potreba, ale ja to vidim jako starost mesta. Sice jsem na par uklizecich akcich byla, ale stve me to, je plno nezamestnanych a poslat je na podobne verejne prospesne prace by nemel byt problem, podminila bych tim nektere davky a hotovo. Uz to fungovalo a nevim z jakeho legisl. duvodu uz zase nechodi.
To uz radeji jezdim uklizet do prirody, kolem rek, turistickych tras apod, ale v tom meste me to stve.
V zime organizujeme rozdavani jidla pro bezdomovce. Je tady verejna lednice na prebytky, nesnasim vyhazovani jidla, pripadne prebytky tam nosim. Pak poulicni knihovnicka, tam nosim casopisy a knihy. Taky se mi libi myslenka vymennych bazarku obleceni.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama