Co byste udělali? Práce, dítě, manžel

Anonymní
27.7.15 19:55

Co byste udělali? Práce, dítě, manžel

Ahoj maminky,

jdu si k vám pro radu/názor. Mám 2 děti - dcera (4,5 roku), syn (2 roky). Jsem 5 let doma. Teď jsem nastoupila 20.7. do práce na HPP (práce v oboru, za 20 000 Kč hrubého, do práce odcházím 6:15 vracím se 16:15, první smlouva na rok, poté na dobu neurčitou). Dcera chodí do státní školky od 2,5 let, synovi jsem sehnala soukromou (v rodinném baráčku, 6 dětí ve třídě stejného věku). Syn býval často nemocný (byli jsme i v lázních), před nástupem do lázní byl 4 měsíce naprosto zdravý, po předčasném návratu z lázní se u nás střídá jedna nemoc za druhou. Nicméně jsem do práce nastoupila (manžel řekl, že to bude akceptovat). Důvody nástupu bylo více peněz do domácnosti, už mi doma „hrabalo“, syn má děti rád a ujížděl mi profesní vlak. Ale samozřejmě co se nestalo, 3. den ve školce onemocněl (kašel, rýma, pár dní teploty), manžel mi odmítl pomoct (aby zůstal doma), šla jsem na ošetřovačku (po dohodě se šéfkou) a dnes tím pádem byla teprve 3. den v práci a syna hlídá moje mamka. Nicméně pořád (minimálně každý den slyším od manžela, že jsem tu práci neměla brát, mám být se synem doma. Finančně si velmi ulevíme, pokud budu chodit do práce. A já nevím co s tím. Ustoupit manželovi se mi nechce (počítám že i za rok bude syn stále často nemocný a to už do práce budu muset a navíc nechci skončit někde jako pokladní v marketu od nevidím do nevidím za pár drobných - nic proti pokladním, sama jsem to jako brigádu spoustu let dělala) a navíc mám strach, že pokud manželovi ustoupím, tak mu ukáži, že pokud na mě vyvine nátlak, tak se mu vždy podřídím. Zároveň si uvědomuji, že opravdu syn může být co 14 dní nemocný a v tom případě ještě ve zkušební lhůtě skončím. Takže se ptám, ustoupili byste manželovi nebo tam zkusili vydržet?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1360
27.7.15 20:01

Já jsem nastoupila do práce když měla malá 3 a syn 5 let. Práce super, jen od 7 do 15.Manžel taky chtěl at jsem doma, já chtěla do práce. Hned první měsíc jsem měla 2 paragrafy za sebou a myslela jsem, že mě vyhodí. Nestalo se tak a jsem tam už skoro dva roky. Děti bývají nemocné už méně, a jsem ráda, že jsem tu práci sehnala a rozhodla se dobře. Těžko bych našla něco lepšího a hlavně jen ranní směnu. Je to ale hodně o lidech, o přístupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.15 20:03

@-Sára já mám pracovní dobu 7-15:30, ten zbytek je cestování. A co by jsi udělala na mém místě? Na syna pobírám ještě RP..

• Nahlásit
  • Citovat
1360
27.7.15 20:11

Já bych to vzala. Zkusila bych to. Odejít můžeš vždy. Pokud ti děti onemocní, může mít paragraf i manžel nebo někdo z rodiny, záleží na okolnostech.Po mateřské se práce shání hrozně blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.7.15 20:11

Tak prijde mi, ze u vas je problem zakopany hloubeji…

jinak mi syn po nastupu ve 2,5 letech marodil asi tak 4 mesice temer v kuse. sotva se uzdravil, tak neco chytnul a predavali si to doma s dcerou. nicmene to tak byt samozrejme nemusi. pokud uz jsi nastoupila, tak to proste zkus. s manzelem si promluv o tom, jak je to dulezite pro tebe i pro celou rodinu. v praci makej, at je videt, ze se fakt snazis a doufej, ze maly moc nemocny nebude. nema smysl odchazet ted hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48824
27.7.15 20:13

Brát si ošetřovačku ve zkušebce je velký risk, to bych si nevzala. Zařídila bych si klidně placené hlídání, když otec dítěte je neschopný zůstat doma s nemocným ditětem :roll: Lepší, než přijít o práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
27.7.15 20:13

Ja bych vytrvala, v nejhorsim te ve zkusebce vyhodi. Muzi bych rekla, ze pokud ma pocit, ze syn potrebuje domaci peci, muze nastoupit na rodicovskou on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
27.7.15 20:14

Prace bych se nevzdala. Bud te te vyhodi nebo ne. Stejne bys to musela za chvili resit zas. S manzelem bych promluvila; ze potrebuji vice jeho podpory. Jednou by na ten paragraf taky mohl ne? Pokud teda nevydelava 5× tolik nebo by hrozilo ze o praci prijde on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
27.7.15 20:14
@Anonymní píše:
@-Sára já mám pracovní dobu 7-15:30, ten zbytek je cestování. A co by jsi udělala na mém místě? Na syna pobírám ještě RP..

já bych se snažila to vysvětlit manželovi, protože až nebudeš mít rodičák a půjdeš do práce bude to samé, a vysvětli mu, že tahle nabídka se už nemusí opakovat, a fakt budeš za kasou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.15 20:18

@MUFICE na ošetřovačku mě nahnala šéfka, já do práce normálně došla /hlídání bylo zajištěno mou mamkou/, jen s ním neměl kdo zajít k dr.

Jinak manžel mě pořád tlačí, ať skončím ve zkušební době (nejlépe hned). Ale pro mě je ta práce velká výzva /naučím se tam dost nového a přesto je to v oboru a ještě vidina, že po roce dostanu smlouvu na dobu neurčitou - nastupuji za paní co jde do důchodu/ a je to dost velká firma (jen tak nezkrachuje, to opravdu strach nemám) a vážím si té šance ze strany zaměstnavatele, že vzal matku po 5 letech doma, kdy byla i mimo obor…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.15 20:22

@Boudová manželovi se to snažím vysvětlit (bez efektu), plat má v čistém to co já v hrubém.

@renda81 stejně bych v lednu 2016 začala shánět práci (syn je srpnový), abych měla dostatek času něco najít. Dokonce to byl on, kdo mě podporoval v tom, abych posílala životopisy a chodila na pohovory a přesto teď tak prudí…:/

@Bibi239 on by na RD v životě nenastoupil, ale klacky pod nohy mi háže…

• Nahlásit
  • Citovat
6540
27.7.15 20:27

A není to tím, že manžel nečekal, že opravdu do té práce nastoupíš ještě před koncem rodičáku, a nebo se najednou bojí povinností, že se bude muset doma víc zapojit. Protože ty už doma nebudeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69723
27.7.15 20:30
@Anonymní píše:
@Boudová manželovi se to snažím vysvětlit (bez efektu), plat má v čistém to co já v hrubém.

Tak v tom případě doporučuji přehodit si slevu na obě děti na sebe a hned na tom budete opačně a budeš mít argument, že berete stejně, tak proč bys měla být doma ty.

A jinak bych neustupovala, už z principu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.15 20:30

@renda81 nevím, nástup do této firmy jsme řešili docela dlouho. Jediná povinnost která mu přibyla je rozvést děti do školek a zase je vyzvednout (tzn. že vyjíždí do práce dříve a dojede tak jak jezdíval než jsem nastoupila). Žádná jiná povinnost mu nepřibyla. Má každý den teplou večeři, nakoupeno je, uklizeno tak jak i když jsem byla na RD…Jen nejsem prostě dopoledne doma a nemá o mě takový přehled…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.15 20:34

@j.a.n.i1 děkuji, mě jde právě o ten princip. Víš jak to chodí, já mu teď ustoupím a zůstanu doma a za rok až nebude RP a já nastoupím do práce a oni mě třeba kvůli ošetřovačce vyhodí nebo si manžel bude přát abych zůstala doma, tak se můžeme jít pást /hypotéka, bydlení, jídlo, školky, drogérka, oblečení atd.). Teď s RP vycházíme tak tak. Já si myslím, že mu vadí, že bych na něm nebyla finančně závislá…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama