Co dá dítěti přípravná hudební výchova?

4270
9.5.10 22:15

Co dá dítěti PHV?

Zdravím

uvažuji že dceru - je jí 5 let - nechám hrát na klávesy. Samozřejmě až od 6 let. Máme je doma a myslím že jí pomůže v soustředění. Navíc by jí to zřejmě i bavilo. A uvažuji že bych ji od září přihlásila do přípravné hudební výchovy. U nás může chodit bud do klasické ZUŠ nebo do Yamahy. Ta má program Rytmické krůčky. A můj dotaz je: jaké jsou vaše zkušenosti s přípravnou hudební výchovou v ZUŠ a s Rytmickými krůčky. Co se tam konkrétně dělá a co to dítěti dalo nebo nedalo. Pište i negativní zkušenosti. Umím hrát na varhany, doma hrajeme s zpíváme a nevím jestli jí to dá něco víc než teď děláme. Děkuji za názory a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
9.5.10 22:24

Nevím, jak teď, ale co si pamatuju ze svého mládí (v době, kdy kvetlo hnědé uhlí :oops: ), tak v „péhavce“ jsme se učili rytmus (vytleskávat), noty, zahrát jednoduchou melodii na xylofon apod.. ale je to už fakt dááávno a dneska to může být jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
9.5.10 23:11

Zkušenosti mám pouze s liduškou, kam jsem chodila na nástroj a hudební nauku, a hudební nauka byla pro mě utrpením a strašně mě nebavila.
do rytmiky jsem nechodila, ale myslím, že dětem něco dá :-)
Předpokládám, že v dnešní době tohle bude víc formou hry, navíc se tam potká s dalšími dětmi a tu atmosféru doma prostě neuděláš.

myslím, že by mělo být samozřejmostí, aby ses na nějakou hodinu šla podívat osobně, stačí se snad jen domluvit s ředitelem nebo učitelkou… ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
9.5.10 23:34

Chodím se synem od batolete na Yammahu.
Zpívají se písničky, vyťukává rytmus, básničky, probírají se témata. My máme zatím První krůčky k hudbě.
Podívej se na:
http://www.yamaha-skola.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8736
10.5.10 07:27

Jak píšou holky, nejlepší by bylo se jít na hodiny podívat a vyptat se přímo konkrétních vyučujících. Na těch nakonec stejně záleží nejvíc, jestli dokážou děti nadchnout nebo znechutit.

Na Yamahu chodíme na První krůčky a je to fajn (i když jsme také vystřídali několik lektorek, než jsem byla spokojená). Ukázková hodina zdarma je tam normální - jen doporučuju jít se podívat v průběhu kurzu na normální hodinu, ne úplně na začátku, kdy jsou tam jenom samí „nakukující“, to nemá s běžnou hodinou moc společného. :wink:

Jo a hudební nauka - dodneška si pamatuju, jak strašně moc mě to nebavilo!!! Dokonce jsem kvůli tomu přestala chodit na flétnu, což mě dnes docela mrzí. Ale fakt se to nedalo. Snad už je to dnes podáno lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
10.5.10 08:26

ja som chodila do pripravky na ZUSku a myslim, pre dieta, co na nastroj chce chodit, je to super..lebo konecne tam chodi..ja som chcela velmi chodit aj skor..ale pre maly vek ma nechceli zobrat, az potom v 5 rokoch..
ono sa tam dieta nauci dost.. my sme normalne hrali individualne kazdy na hudobny nastroj.. no a potom spolocne sme vsetky deti chodili na teoriu.. kde sme sa ucili hlavne noty, rytmus, ktory ton je vyssie, nizsie, tempa sme sa ucili.. myslim, ze to dalo dost..ale kazda skola je ina a najlepsie je to okuknut, alebo sa spytat tych, co tam chodia..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24618
10.5.10 08:40

Když jsem chodila já tak nás tam učili takové základní věci jako noty a stupnice,akordy,..pak i složitější věci…vzpomínám že i hudební skladatele a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4034
10.5.10 13:16

Syn začal chodit minulý rok (v 5letech) na flétnu. Máme celkem fajn učitelku, hezké noty, může si je vybarvovat, učí se vesměs na lidových písničkách nebo písničkách ze školky, které zná, všechno je to zábavnou formou. Každá nota má své jméno, k tomu je i povídání a myslím, že je to fajn. Učí se tím mimo jiné taky to, že už má nějakou zodpovědnost, že pokud chce něco umět, musí na tu flétnu občas sáhnout, zahrát atd. Teď hraje moc rád, dokonce i sám, když zapomenu, vezme flétnu a hraje. Hodnotím velice pozitivně a jsem ráda, že tam chodíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
10.5.10 21:32

No asi bude fakt nejlepší se tam podívat a podle toho se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
10.5.10 22:18

Chodila jsem s oběma dcerama taky do Yamahy na První krůčky k hudbě, což je pro malé děti. Bylo to fajn, takže bych neváhala a určitě se na pokročilejší kurz zašla podívat

• Nahlásit
  • Citovat
4
14.6.20 23:13

Můžete pro děti zkusit také toto:
https://www.youtube.com/watch?…
tvoříme i další díly, třeba děti více na hudební nauku nalákáme (proto takový materiál tvoříme).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama