Adopce - zkušenosti a názory

eusebia
20.2.10 01:02

adopce

prosim zeny at se vyjadri k problematice adopce co se tyka vychovy techto deti a zodpovednosti ci lasky techto adoptujicich rodicu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

269
20.2.10 09:27

Ahoj..sama nemám adoptováného prcka,ale znám rodiny které mají adoptované děti nebo děti v pěstounské péči.Nevidím v tom žádnou velkou probematiku ve výchově.Někdo má 3 děti vlastní+ 1 adoptovaný a je to v poho.někdo jen to jedno adoptovaný a taky bych řekla,že v poho.Jen teda musím napsat,že nikdo z nich nemá doma cigánka ( omlouvám se za ten výraz) toho bych se asi bála,protože je to jiná národnost a jiná mentalita…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.10 10:47

Ahoj, můj bratr je adoptovaný. Teď momentálně se 7let fláká a bere drogy. Je to jeden z těch smutnějších případů. Ale jinak je národnost neurčená(orientální) a měl nedozrálou nervovou soustavu, takže trošku pomalejší, i když inteligence je normální. Ono záleži na tom jaké adoptované dítě bude, s jakými kamarády se bude chtít kamarádit. Co se týče rodičů tak nikdy nedošlo na to, že by ho vrátili. Moje mamka přede mnou 7× potratila a tak si ho strašně přáli mít a tenkrát to bylo ještě těžký si adoptovat dítě. Vím, že říkala, že byl bratr taky apatický (nekomunikoval s okolím, nereagoval na nic a jen týden seděl v sedačce a koukal do prázdna). Blbnout začal jen co propukla puberta(15let) a od té doby se to s ním vozí. Zkoušel se dostat na střední(5 škol), tam kde ho vzali, tak nevydržel dlouho. A práce mu taky nevoní. Nic neche dělat, jen si ‚užívat života‘. Ale říkám, že je to jeden z horších případů…znám a mám přátele, co jsou adoptovaní a mají nebo si dělají vysokoškolské vzdělání. Snad jsem tě nijak neodradila, to nebyl záměr…jen jsem chtěla napsat to, jak to je u nás. No každopádně nikdo neví, co z batolete vyroste, takže to nemůžeme ovlivnit a v dnešním světě je až moc nástrah. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
20.2.10 16:19

Chci jen reagovat na to jak píše Lidka že když si ho rodiče přivezli že jen seděl a byl apatický-Kdo ví co tyhle děti chudáci zažívají než je třeba rodičům odeberou ono ani v tom kojeňáku či děcáku to není zrovna procházka růžovým sadem.Je to někdy těžké pro obě strany,najdou se ovšem i děti kterým se dostane potřebné péče a lásky a stejně skončí jako Lidky bratr.Tím samozřejmě nechci říct že by se vaši o bratra špatně starali a neměli ho rádi-jen už třeba bylo pozdě.
Když třeba ta matka pije a bere drogy jako těhotná,těžko může být pak mimi chudák nějakej inteligent-tím se zvyšuje riziko toho jak skončí.
Kamarádka pracovala v dětském domově říkala že lidi děti hodně vrací-samozřejmě čím starší tím více.Je to pak samozřejmě horší než kdyby si je byli nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
20.2.10 17:03

OT - ja myslim, ze zakladatelka pracuje na nejake absolventske praci nebo tak neco… nerekla bych, ze je to zajemkyne o adoptovane ditko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.10 19:03

Táta mi vyprávěl, když jsem žehlila malé plíny a byli na některých nevyprané skvrny, které zmizely po dalším vyprání, že když s mámou v kojeňáku pro bráchu byli, že ty jejich plíny byly tmavě hnědé až černé. Takže pak mi docvalo, že to fakt nebyla procházka růžovým sadem. Bráchu naštěstí dostali v půl roce (což je podle jedné organizace pro adopci jen tak tak na to, aby to dítě to zvládlo dobře).

Prý v pozdějším věku to může mít dlouhodobé následky. Bohužel už nevím, jak se ta ogranizace jmenuje, jen vím, že se snaží o nejrychlejší postup adopce a to do 3měs. věku dítěte, ale mnohdy se to nepodaří. Pak taky záleží na adoptujících rodičích. Jestli jim jde o to mít opravdu dítě a nevybírat si, jestli má modré oči, nebo jestli není postižené, či jiné národnosti. Protože jsou i tací rodiče, které děti po několika týdnech/měsících vrací s fakt ubohými důvody. Protože rodiče, kteří čekají miminko si taky nemůžou vybrat, jaké jejich dítě bude mít oči nebo vlasy natož jestli bude postižené nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
21.2.10 19:36

Pokud shání zakladatelka tohoto tématu info pro svou práci, tak by to sem určitě měla napsat. A pokud si dá práci a pročte si diskuze o adopcích, tak získá mnohem více informací než založením vlastní diskuze… Navíc se internetová diskuze v této podobě rozhodn nedá považovat za validní zdroj informací. Lepší by bylo vytvořit alespoň jednoduchý dotazník třeba i s otevřenými otázkami… Není moc fér takto anonymně shánět informace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1672
24.3.10 07:17

Nemyslím si, že zakladatelka hledá informace. Na jiných stránkách jich dostane mnohem víc.
Lidko to že si někteří páry vybírají jaké chtějí dítě, je normální. Možná taky budeme žádat o adopci a rozhodně bych nechtěla postižené dítě. Během posledních tří let jsem měla sama dost svých zdravotních problémů a natož se starat o postižené dítě. Na to bych fakt neměla. A ještě ke všemu trochu vím, co to obnáší. Bydlím ve vesnici, kde je ústav pro tyto děti a muže (ostatní říkají blázinec). A proto smekám všem, co si svoje postižené dítě nechávají doma celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.11 16:49

adopce

Dobrý den,je mi 13let,a od malička vím,že jsem adoptovaná nikdy jsem nebyla v dětském domově nebo v kojeneckém ústavu,rodiče si mě vzali rovnou z porodnice chtěla bych zjistit,kde se dá najít,jak se jmenují moji biologický rodiče, hledala jsem potají doam v rodném listě,ale jsou tam uvedeni moji rodiče ne bilog. kde se to dá zjistit?? předem děkuji :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
1610
7.3.11 17:55
Anonymní píše:
Dobrý den,je mi 13let,a od malička vím,že jsem adoptovaná nikdy jsem nebyla v dětském domově nebo v kojeneckém ústavu,rodiče si mě vzali rovnou z porodnice chtěla bych zjistit,kde se dá najít,jak se jmenují moji biologický rodiče, hledala jsem potají doam v rodném listě,ale jsou tam uvedeni moji rodiče ne bilog. kde se to dá zjistit?? předem děkuji :-D :-D
Ahoj, to by ti asi mohli říct jen tvoji rodiče. Být tebou tak bych se jich opatrně zeptala určitě jsou na tuto otázku připraveni. Držím palce
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
8.3.11 16:28

ale,svých rodičů se na to ptát nechci.........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5077
8.3.11 19:37

Ahoj,
možná bude záznam v porodnici, kde ses narodila, ale dost pochybuji o tom, že se něco dozvíš. Určitě ne dřív, než budeš plnoletá. A většina adopcí je utajených, že se rovnou mažou jména biologických rodičů.
A i tak si dobře rozmysli, jestli to chceš vědět a svoje biologické rodiče hledat. JEště ti je dost málo, abys domyslela následky tohoto jednání. Mohla bys toho litovat. :nevim:
Zeptej se rodičů, určitě ti rádi odpoví a počítají s tím, že se budeš jednou ptát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16990
9.3.11 09:22
Anonymní píše:
Dobrý den,je mi 13let,a od malička vím,že jsem adoptovaná nikdy jsem nebyla v dětském domově nebo v kojeneckém ústavu,rodiče si mě vzali rovnou z porodnice chtěla bych zjistit,kde se dá najít,jak se jmenují moji biologický rodiče, hledala jsem potají doam v rodném listě,ale jsou tam uvedeni moji rodiče ne bilog. kde se to dá zjistit?? předem děkuji :-D :-D

Pokud si adoptovaná, je jasné, že v „novém“ rodném listě jsou jména tvých adoptivních rodičů. Údaj, který je ale pravý, je místo narození. Takže až Ti bude 18, tak si dojdeš s tímhle rodným listem a s občanským průkazem na matriku do rodného města a tam tě nechají nahlédnout do matriční knihy.
Není pravda, že se údaje o biologických rodičích vymazávají - pouze se tam dopíšou údaje nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5077
9.3.11 11:09
Janik101 píše:
Anonymní píše:
Pokud si adoptovaná, je jasné, že v „novém“ rodném listě jsou jména tvých adoptivních rodičů. Údaj, který je ale pravý, je místo narození. Takže až Ti bude 18, tak si dojdeš s tímhle rodným listem a s občanským průkazem na matriku do rodného města a tam tě nechají nahlédnout do matriční knihy.
Není pravda, že se údaje o biologických rodičích vymazávají - pouze se tam dopíšou údaje nové.

Já si právě nejsem jistá, jestli to na té matrice bude. Podle mě se adopcí mění a přepisují všechny záznamy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
9.3.11 11:21
Gábin píše:
ale,svých rodičů se na to ptát nechci.........

věřím, že to není jednoduché, a kdo ti o tom že jsi adoptovaná řekl? Pokud rodičet tak jsou na to určitě připraveni. zkus to nějak opatrně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama