Co dělat dál? Manželství

Anonymní
3.10.19 13:47

Co dělat dál? Manželství

Zdravím,
potřebuju poradit.
Jsem teď v komplikovaném vztahu. Manželé jsme skoro 10 let, 2 děti( 3 roky a 8m). Problém se začal prohlubovat asi s druhým dítětem, postupně jsme se začali vzdalovat. Sex jsme měli sporadicky. Komunikovali jsme jen na úrovni provozních věcí, neměli žádné společné koníčky. Já ustrnula doma s dětma. Uvědomuju že jsem na něj byla kolikrát dost ošklivá a asi mě pálelo dobré bydlo. Před nedávnem jsem nakousla to téma co bude dál. On neví, není schopen mi říct jestli mě miluje nebo ne. Prý potřebuje růst. Já se snažím poslední dobou o komunikaci, víc naslouchat. Pravdou je že spolu trávíme od té doby víc společného času, sexu bylo za posledních 14 dnů jako za poslední 2 roky. Ale je jinej. Mě to strašně ubíjí. Ta nejistota. Vím že mu musím dát více prostoru a čerstvého vzduchu.
Začal teď se seberozvojem, mluví tak neurčitě… jsem fakt v prčicích, zralá na antidepresiva. Prý vztah do budoucna možný je…
Nevím jestli mám nakousnout další debatu, nebo to nechat tak jak je i když mě to ničí…

Bokovku popřel a věřím mu to, proto prosím tímto směrem neveďte diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5861
3.10.19 13:51

Já bych se ho trošku zastala v tom, že asi není úplně lehké žít s ženou, která se pasovala do pozice matka v domácnosti a její největší zážitek je jít koupit housky s tím, že je ještě leckdy protivná. Aspoň tak trošku tvůj příspěvek vyznívá. Do další debaty bych ho určitě netlačila a spíš se mu snažila znova ukázat tu holku, kterou si kdysi vzal. Dej děti občas na hlídání, vyražte si ven, jeďte někam jen spolu… Dělejte, co jste dělali před dětmi. Podle mě to momentálně bude lepší, než znova probírat, že je manželství v krizi, když vlastně vůbec nebyl čas zapracovat na tom, aby se něco zlepšilo. Dala bych tomu čas a až pak se zeptala znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
3.10.19 13:56

„Ale je jinej. Mě to strašně ubíjí. Ta nejistota. Vím že mu musím dát více prostoru a čerstvého vzduchu.“
Můžeš blíže specifikovat? V čem je jinej a co tě ubíjí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 14:02

Myslím, že si se seberozvojem a růstem ještě užiješ. :lol: :lol: :lol: Zůstaň v klidu, najdi si své koníčky, ono se to časem poddá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:03

@bigl ubíjí mě to že nevím co bude dál. Snažim se užívat si přítomnosti a společnýho času.
@Lalelale za poslední měsíc jsem na sobě dost zapracovala -10 kg, starám se o sebe jako dřív, snažím se nestěžovat si na to jak byl náročnej den s dětma. Snažím se být příjemně naladěná.

• Nahlásit
  • Citovat
1464
3.10.19 14:04

Více vzduchu, jo??
tvá Pseudo-Jistota, že nemá milenku, je velmi úsměvná…
zjevně si tě už dost neváží, udržuješ se? dbáš o sebe? máš aspoň jednoho koníčka? chodíš občas sama ven? aspoň někdy.. chodíte někam spolu??
tebou popsaný model manželství je cesta do záhuby.. chyba není jen v něm..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:04

@modravlocka co to prosím znamená to že si užiji??

• Nahlásit
  • Citovat
2360
3.10.19 14:05

Mi to připadá jako by ani jeden z vás netušil, že po nějaké době vztahy vykysávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 14:06

No a pasovala ses do tohoto stavu dobrovolně nebo nemáš jinou možnost? Chlap má normálně dál svou práci, koníčky, kamarády a ty jsi jen chůva a hospodyně? Nebo se podílíte na výchově a domácnosti oba, ale ty na seberozvoj kašleš? Jestli ti nedává jinou možnost, tak si na tom nese dost velký podíl on, ne že jako on potřebuje volnost a ty co? Trochu si to ujasněte i tímhle směrem. A snažíte se třeba o nějakou jinou náplň času než „co bylo v práci-co bude k večeři“? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:06

@Lucy75 ano, starám se o sebe, od té doby co začala tahle krize víc než dost. Nemám moc možnost nikam chodit, malej se pořád hodně kojil, jsem limitovaná tím. Vím že není chyba v něm. Já nás dostala sem, chci na tom pracovat

• Nahlásit
  • Citovat
3.10.19 14:07
@Anonymní píše:
@modravlocka co to prosím znamená to že si užiji??
Že to s ním nebudeš mít jednoduché.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
3.10.19 14:09
@Lucy75 píše:
Více vzduchu, jo??
tvá Pseudo-Jistota, že nemá milenku, je velmi úsměvná…
zjevně si tě už dost neváží, udržuješ se? dbáš o sebe? máš aspoň jednoho koníčka? chodíš občas sama ven? aspoň někdy.. chodíte někam spolu??
tebou popsaný model manželství je cesta do záhuby.. chyba není jen v něm..

No já mám zas pocit, že to je docela běžná situace, když je žena s dětmi doma… To si jako nemůže ani postezovat otci děti, že děti zlobily a mít někdy špatnou náladu?? Protože některé dny jsou hodně ubijejici, ale holt to musí každí rodiče překonat, děti z toho musí vyrůst, zas za chvíli si budou hrát spolu a rodiče budou mít víc prostoru pro sebe. nejhorší je to nevyspání, to má člověk náladu pod psa hned :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:09

@prejeta_zaba možností moc nemám, pořád hodně kojím. Jsem doma, takže dost prací okolo domáctnosti dělám já, ale když je neumyté nádobí bez čehokoliv umeje sám, pomáhá jak může. Akorát už za těch 10 let je „jinde“. Já se snažilm teď seberozvíjet taky, starší dítě dávám na hlídání a společnej čas si povídáme..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.10.19 14:11

@modravlocka máš osobní zkušenost? Nasytí se toho někdy a bude zase stejnej jako dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
1700
3.10.19 14:20

Neni to spis umele vytvorenej problem? Jako po x letech mi prijde vcelku bezny, ze to holt neni jako pred detma. Zivot i vztahy se postupne meni, formujou. Az budou decka vetsi, budete mit zase vic prostoru pro vsechno. Je pekny napsat, jestli spolu nekam trajdate, jestli ty chodis se bavit sama, ale teda nee kazdej ma tu moznost a luxus hodit deti na krk nekomu v rodine a jit se bavit. A ja o to treba az tak nestala, dat 8mi mesicni nekam hlidat, a kor jeste kdybych kojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama