Co do kočárku pro letní dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 15:54
Co do kočárku pro letní dítě

Zdravím a prosím o radu zkušenější. Čekám sice už třetí dítě, ale po dvou zimních to teď bude na léto.
Zajímalo by mě, jak jste je vozily v kočárku? Kluky jsem v zimě prostě dala do fusaku, tím se jim vytvořil menší a uzavřený prostor a byli spokojeni. Doma jsem je zezacatku měla v zavinovacce.
Ale co teď? Usila jsem paradni zavinovačku s tím, že v ní bude mimino doma i v kocare. Ale teď mi došlo, že v tom vatelinu se asi upeče. Tak jsem se chtěla vrhnout na síti něčeho bavlneneho typu swaddle me, ale to mi zas přijde, že dítě nemá nic pod hlavou a stejně v tom kocare bude zezacatku plavat. Navíc doma mi to v manipulaci nijak nepomůže. Napadlo mě udělat klasickou zavinovačku, ale tenkou. Jenže ta by byla akorát do kocaru, protože tu zpevnujici funkci taky mít nebude.
Tak prosím o rady, jak jste toto neřešitelné dilema vyřešily :)
Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 02.07.19 15:57

Položit na péřovou zavinovačku, krásně se do toho zaboří, přitom mu nebude teplo.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.07.19 15:58

@chaela bavlněné prostěradlo, plínku pod hlavu a na přikrytí tenkou deku nebo tetra osušku.

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 02.07.19 15:59

Nic bych nedávala maximálně něco co saje pot da da se to rychle vyměnit

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.07.19 16:03

Ještě mě napadlo takový to hnízdo, co je teď moderní, ale to se zase nevejde do každého počáru.

debra.morgan
Echt Kelišová 9478 příspěvků 02.07.19 16:08

Péřovou zavinovačku na položení, bambusovou plenu, bambusove oblečení…

chaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:09

To mě taky napadlo, že nedám nic. Ale třeba klukům dost vadil ten velký prostor kolem.nich. V postýlce byli právě v zavinovacce, později jsem kolem nich dávala takový ty dlouhý plysaky. Proto si teď nedovedu představit, že bych to dítě jen tak volne položila do prostoru.

nika-o
Povídálka 27 příspěvků 02.07.19 16:37

@chaela Já měla mimčo položené na péřové zavinovačce a fakt nebylo zpocené, pod hlavou plínku. Ale klidně polož nebo zaviň do bambusové plínky/osušky a obtoč dlouhým plyšákem - většina dítek má ráda malý prostor. Novorozenec jen volně v kočárku se musí ztrácet a bortit ke stranám…

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 02.07.19 16:38

@chaela řeším to samé, mně doporučily kámošky tu velkou plenu Lodger Swadler, nebo jak se to píše. Pořád přemýšlím, jeslti ji koupit, nebo ne…

Markéta80
Hvězda diskuse 45209 příspěvků 02.07.19 16:41

Kluci jsou taky zimní a dcera v květnu a většinou byla jen přikrytá látkovou plenou :lol:

chaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:42

@Aduš8 Nad tím jsem taky uvažovala, ale na to, že je to čtverec pružné látky, je to fakt dost peněz. Já jsem setriva, všechno si šiju. Ale bambas doma fakt nemám :) původní představa byla, že něco udělám ze zásob, co mám.

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 02.07.19 16:47

@chaela taky se pořád nemůžu rozhodnout, ta cena je fakt přemrštěná, ale prý je opravdu pružná a má úplně jiné vlastnosti, než klasická bavlněná plena. Já zase pořád přemýšlím, co si ušít do kočárku, potřebovala bych nějakou vložnou tašku do korby, aby se mi malá nepotila a mohla bych ji brát do školky z kočárku ven. Máme tam asi 15 schodů :mrgreen:

Nerine
Kelišová 5338 příspěvků 02.07.19 16:51

Ahoj,
také čekám třetí a letní mimčo. Plánuji ho zavinout do větší bambusové plenky a nebo mám připravenou tenčí bavlněnou háčkovanou deku. V případě největších veder asi jen přikrýt plenkou.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 4 inzeráty 02.07.19 17:00

Záleží na počasí… První dvě děti mám v srpnu, ale chlapeček poměrně dlouho nemohl ven, dokud nenabral kila a pediatr nepovolil vycházky i návštěvy. A to už bylo chladněji a vozila jsem v klasické bavlněné tenké zavinovačce. U druhého dítěte už byla docela veliká vedra, takže jsem vozila v bodyčku a ručičky jsem miminku stahovala plenkou (bavlněná plena přehnutá do trojúhelníku + delší cípy omotané kolem dítěte). jinak v kočárku mám nějakou látkovou vložku a přes tu jsem ještě dávala tenoučkou bavlněnou deku nebo velkou bavlněnou plínu. Pod hlavu složenou plenku a jednu plenu jako bezpečnostní proti ublinkávání :). teď vozím ve vedrech třetí, ale už je větší, takež ručičky nestahuji, dávám ho do kočárku jen v tenkém bodyčku. V nohách mám plenku na přikrytí a plenku na přehození přes kočárek proti slunci.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.07.19 18:50

Druhé dítě bylo květňátko, měla jsem na něj doma připravený takový ten pojízdný koš, ve kterém i v celku dost spal, tak tím se vyřešil ten volný prostor kolem něj. Byl rád svázaný, ale ze všech zavinovaček se dostal, takže jsem mu koupila letní verzi zavinovačky Swaddle me a v té byl právě v kočárku a i ve vedrech a musím říci, že byl v pohodě (samozřejmě nebyla to vedra kolem 35 stupňů).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama