Co koupit za léky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 09:28

Co koupit za léky

Ahoj, dostala jsem od pojišťovny poukaz na 500kč do lékárny na zakoupení léků. Poradíte co koupit? Krémy doma mám, ráda bych něco když dítě bude nemocné, ať je to doma při ruce, ale nevím teda vůbec co koupit. Máme doma ještě i starší dítě- školkové, takže domu přitáhne každou chvíli něco. Co ve vaší lékárně nesmí chybět?
A ještě jsem se chtěla zeptat. Když se narodila starší dcera, tak si pamatuju, že jsem od lékaře dostala kapičky, každý den se jí musela myslím jedna kapka kápnout do pusinky. Teď už se tyto kapky nedávají? Je to už 5 let, tak už je to možná jinak..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65240
27.10.21 09:32

Za mě Panadol, Paralen, nurofen, fenistil kapky a fenistil gel.. tohle jede asi tak nejvíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
27.10.21 09:32

Vigantol, dává se pořád. Kup nějaký vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
27.10.21 09:35

Jj Vigantol, déčko prostě…já takto nakupuji hlavně vitamínky, sirupy a tabletky na kašel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
27.10.21 09:35

Já mám pořád ještě doma v zásobě pro 5letou sirupy proti kašli - na suchý i na vlhký kašel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6550
27.10.21 09:38

Příspěvek upraven 13.11.21 v 14:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15933
27.10.21 09:41

Ty kapky byl vitamin D, to davej dal.

Plus bych koupila vitamin C 1000 mg, to je zaklad lekarnicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
27.10.21 09:46

Ja mám v zásobě sirupy a čípky na teplotu, něco na kašel, na průjem, kapky do nosu, z doplňků vitamin D. Ono v lékárně ti i poradí co konkrétně vzhledem k věku dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
27.10.21 10:30
@JancaS84 píše:
Vigantol, dává se pořád. Kup nějaký vitamíny.

Taky to před pěti lety mohl být vitamín K. My dávali kapku do pusy asi 14 dní, doktorka byla překvapená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
27.10.21 10:55

Z toho, co nezaznělo, my máme pořád doma Zyrtec (nebo Xyzal nebo něco podobného - proti alergiím). Nejen, že je manžel alergik, ale nosím u sebe v peněžence 1-2 prášky pořád a kolikrát už se to dost hodilo (třeba když kamaráda píchla vosa a začal otékat - a to do té doby problém neměl).
A jodisol na klíšťata.
Případně náplastí není nikdy dost, a v lékárně mají třeba i kartáčky a pasty na zuby, kdybys jo nevěděla, za co to utratit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14309
27.10.21 10:59

@Lucie_Sx - já teď byla varována, že moc silné céčko může být zátěž pro ledviny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
27.10.21 11:02
@Veru1987 píše:
Taky to před pěti lety mohl být vitamín K. My dávali kapku do pusy asi 14 dní, doktorka byla překvapená

To se teď dává v porodnici, mám pocit, že jsme měli něco takového napsaného v papírech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
27.10.21 11:43
@klamonožka píše:
To se teď dává v porodnici, mám pocit, že jsme měli něco takového napsaného v papírech.

Prý se mělo dávat i před těmi pěti lety, naše dětská lékařka z toho byla překvapená že to máme takto. Tak třeba měla zakladatelka před pěti lety taky takto a teď už mají jen vigantol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15933
27.10.21 13:04
@Králičice píše:
@Lucie_Sx - já teď byla varována, že moc silné céčko může být zátěž pro ledviny..

Tak nesmis ho davat denne, jen narazove treba pri te viroze. Klidne si dam 5000 mg/den. Ale chce to ten postupne uvolnovany.
A kdyz to presvihnes, telo reaguje prujmem, to poznas.
Neumim si predstavit, kolik by toho clovek musel dat, aby fakt zatizil ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15007
27.10.21 13:22

U nas nesmi chybet Smecta, laktobacily, Sinupret, Fenistil kapky, Fenistil gel, Hemagel, leky na teplotu, teplomer, Ocuflash, ethanol, Betadine, naplasti (hodne), obvazy (hodne). Bez toho nejedu pres noc nikam :mrgreen:. Deti jsou profesionalni chcipaci a sebevrazi, tak asi proto. Naposled jsem nevzala naplasti a obvazy na kratky vylet na kole a uz to nikdy neudelam, bylo z toho 5 stehu :zed: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat