Angína u ročního dítěte a názory dětské doktorky.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26.10.21 19:05

Angína u ročního dítěte a názory dětské doktorky.

Dobrý večer dnes jsem s dcerou šla s horečkama k doktorce, tak prý má angínu. Jen mi zůstává hlava stát nad jejíma názorama.
Má rýmu a ptala se mě, kolik odsaju.. tak jsem řekla, že už neodsavam, že dcera už umí smrkat. Tak na to mi odvětila, že to ne, že mám odsávat. U odsávání vždy hrozně vyváděla a já měla radost, že už nemusíme. Přitom mi přijde lepší když dítě se vysmrka samo, než ho trápit odsávačkou. Pak mi řekla, že po 3 hodinách mám přeměřovat teplotu a i v noci, ale když dcera spí celou noc, tak ji přeci kvůli tomu nebudu budit. :roll:
A ještě otázka, možná hloupá, ale Dr. Jsem se zapomela zeptat a nikde jsem to nedohledala.
Můžu normálně koupat? Respektive, dát teplou vanu a hned do tepla pod deku, vypotit to? Přítel mi tvrdí že to se dělá u chřipky, a ne u anginy že takhle ji akorát stoupne teplota. Já sama angínu měla naposledy asi v 5. Třídě tak mi nějaké informace unikají :lol: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3767
26.10.21 19:14

Já bych řekla, že roční odsávat a to ikdyž umí smrkat a pere se, já svoje děti vždycky musela v tomto věku zakleknout. Moje doktorka tvrdila že odsávat i do pěti let, protože dítě to prostě vše nevysmrká, jako 3 letou už taky neodsávám, ale syn si to pak cca od dvou let vysával sám :-) radši než by smrkal.

S vanou neporadím, ale jestli má i rýmu, tak by jí to na to mohlo pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
26.10.21 19:20

Odsavam i 9 leteho ma teď tam hnusnou hustou zadní rýmu, ze vysmrka jen něco sám. Teplotu měřím i v noci nikoho nebudim máme dálkový teploměr. Koupu normálně pocit ulepenosti nemá nikdo rád naopak to hezký spustí nudle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
26.10.21 19:20

Pokud smrka jako dospělá, tak bych neodsavala. Pokud jako ta nase, ze do kapesniku mikrofoukne, odsavala bych. Teplotu - vzhledem k tomu, ze vsechnx teploměry krom rtutovyho mi prijdou na prd - kontroluju rukou. Mam vyzkouseno, ze celkem v pohode poznam 37+, 38+,u vyšší bych to prekontrolovala teplomerem. Tu koupel bych vynechala, jestli ma vyssi teplotu (to moje dcera byva i unavena, malatna). Jestli uz se cítí lépe, tak bych ji klidně vykoupala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1534
26.10.21 19:24

Ty jo v roce umí smrkat? To pořádně neumí ani tříletý a toho jsem taky na noc odsavala. Taky řval, ale dalo se mu to vysvětlit a po koupání se toho více odsalo než vysmrkal. Já jsem koupal v teple vodě, rychle a rovnou pod deku a ne každý den. Spíš ob den, ale nebyla to angína. V noci jsem měřila jen když se mi zdál teplý a bezkontaktní teploměr by to vyřešil ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 19:45

Je fakt že nevysmrka tolik, co by asi potřebovala. Vysmrka tolik že se jí uleví v dýchání. Dnes ráno měla 39 a odpoledne 38,8. Tak koupání necháme na zítra.
Ty nemoci jsou za trest :? Každopádně děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
26.10.21 19:49

Syn začal pořádně smrkat až ve třech letech, do té doby ai spís ufrknul. Nechci podceňovat tvou holčičku, ale pochybuji, že vysmrká všechno. Takže bohužel odsávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 19:56

Pokud má takhle vysokou tu teplotu, tak bych skutečně měřila i v noci, už jen pro kontrolu. Nekoupala bych, otřela bych rychle mokrou zinkou. Smrkání neumím posoudit, pokud by při odsávání toho byli hodně a takovýho toho hnusnyho hustyho, tak asi ano. Ať je berušce lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
26.10.21 20:18

Tvá doktorka má ve všem pravdu. Spíš ji hlava stala nad tvými rozumy. Roční dítě neumí smrkat a teplotu měřit i v noci, to je důležité!!! Co když bude mít 40? Vždyť jde o její zdraví, u vysokých teplot i o život. A u angíny jako zánětlivé nemoci bych rozhodně nekoupala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
26.10.21 20:26

Tvoje doktorka má úplně normální názory, které korespondují se zdravým rozumem a není třeba je zpochybňovat…
Opravdu pochybuju, že se roční dítě vysmrká tak efektivně jako dospělý, to je prostě nemožné, odsála bych, minimálně na noc.
Přes den má Tvé dítě dost vysoké teploty, ty mají v noci tendence stoupat, takže bych ji samozřejmě po určitých intervalech kontrolovala. Kdyby se mi zdálo, že „hoří“, raději bych přeměřila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
26.10.21 20:33

Já si koupila bezkontaktní teploměr a v době, kdy dětem nic nebylo, jsem jim změřila teplotu. U někoho to bylo hodně málo, tak abych měla srovnání…

Takže teď v noci akorát přeměřím a vím, že buď je to ok nebo ne. Nemusím kvůli tomu děti budit. A v noci klidně měřím i po hodině, když je velká horečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
26.10.21 21:43

U ročního dítěte je klasická bakteriální angína poměrně vzácná, pokud není např. v rodině větší dítě nebo dospělý s bakteriální angínou, navíc rýma či kašel u bakteriální angíny nebývají.

Roční dítě zvykle neumí efektivně smrkat, tudíž na rýmu je u menších dětí vhodné odsávání z nosíku.

Orientačně bych v noci změřil bezkontaktním teploměrem, určitě bych ji nebudil do plného vědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
28.10.21 14:09

Já bych neodsavala, ale prokapavala nos, měřila bych i v noci a nekoupala při teplotě nad 38.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 00:02

Děkuji všem za odpovědi :kytka: ted když čtu po sobě ten příspěvek, tak jsem asi trochu prehanela. Teď mi to vše dochází, nikdo nejsme neomylný. Rýmu odsávám, opravdu nezvládne ty hustý hleny vysmrkat sama. A dnes první den bez teploty, tak snad už bude lépe.
Bezkontaktnímu teploměru nevěřím, ale i přes to jsem ho šla v úterý koupit a paní v lékárně mi řekla, že to jsou vyhozený peníze. Prý je hodně lidí chodí reklamovat že ukazují špatně, takže jsem ho stejně nekoupila a zůstaneme u staré klasiky, měření v zadečku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat