Co má syn studovat, když ho baví moderní historie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 10:16
Co má syn studovat

Syna baví historie. Spíše moderní. Poradíte mi co by měl studovat? Teď je na gymplu. Za rok maturuje.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30050 příspěvků 30.10.18 10:20
@Anonymní píše:
Syna baví historie. Spíše moderní. Poradíte mi co by měl studovat? Teď je na gymplu. Za rok maturuje.

co aby se poradil se studijním poradcem..to by měla mít každá střední.. :nevim:

hospodki
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 30.10.18 10:26

Co třeba něco co má smysl? Ať se pobaví s nějakýma lidma co mají VŠ z historie. Uplatnění skoro žádné a peníze už vůbec. Mám mezi nima pár kamarádů a prakticky přes kopírák. Bavila je historie a ve 30 nemají skoro ani na nájem. Předpokládám ale že syna asi praktičnost v tomto věku moc nezajímá. Nemyslím to ve zlém, málokdo z nás v 18 přemýšlel jak vydělat dost na hypotéku a dovolenou.

vannilka
Stálice 54 příspěvků 30.10.18 10:36

Nechat jako koníček. Opravdu to uplatnění je špatne. Co třeba práva?

Afrikana
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 30.10.18 10:38

At se poradi se studijnim poradcem, jak uz tu psali prede mnou, a ted na podzim taky vychazeji Ucitelske noviny se seznamem vysokych skol a oteviranymi obory - tak na to bych se taky podivala. Studovat historii neni zadna slava, co se nasledujiciho uplatneni tyce. Nekolik historiku znam a pokud nezustali na fakulte a nedelaji si doktorat, pripadne si neudelali pri studiu pedagogicke minimum a neuci na stredni, tak si rvou vlasy na hlave, co to byla za blbost jit tento obor studovat - uplatneni zadne, penize mizerne. Pokud ale na historii i tak bude chtit, tak ho dokopej, at jde taky k tomu aspon na nejaky jazyk (pokud mozno ne vystrelek typu starorectina, ale neco praktickeho, co by ho mohlo uzivit dal a treba by se mu mohlo i hodit pri studiu te historie - anglictina, nemcina, francouzstina, rustina…).

Kelsey
Hvězda diskuse 44908 příspěvků 30.10.18 10:49

Pristi rok maturuje, takze uz neni male diti. Dospely chlap predpokladam, ze si dokaze sam zjistit informace a rict, jaky obor bude nebo chce studovat.
Proc mu zjistuje informace mama?

vannilka
Stálice 54 příspěvků 30.10.18 10:54

@Kelsey Proč by to nemohli spolu probrat? Mne to třeba doteď mrzí, že jsem to s rodiči víc neřešila…

Meily
Kecalka 268 příspěvků 30.10.18 10:57

Ať se poohlédne i po jiných oborech, třeba IT je velice lukrativní. K čemu mu bude historie? Sorry ale tam je lidí jak …ehm ehm a nabídka práce? skoro žádná.

truelly
Závislačka 2848 příspěvků 30.10.18 11:02

Odbornou historii, archívnictví ,muzejnictví…oborů je mnoho. Jedno však mají společné. Hodně práce, ale nezaplacené…
Kamarád, co studoval odborku, pracuje na magistrátu většího města…tak ten je asi na tom platově lépe, dělá tam věci okolo kultury.

zrcadlo
Kelišová 6968 příspěvků 30.10.18 11:05

A umí psát? Pokud ho baví moderní historie, přijde mi slušná třeba kombinace politologie s žurnalistikou. Kdyby neměl vztah k češtině žádný, ale šla mu matika, tak třeba mezinárodní vztahy nebo podobné obory, odkud by vzhledem k ekonomii a ekonomice mohl později mít jiné zaměstnání a historii jako koníček.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 30.10.18 11:12

Asi nějakou politologii. Nebo pokud má i logické myšlení tak práva. Další možnost učitelství dějepis + něco k tomu.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 30.10.18 11:19

Strojařinu, chemii, elektrotechniku, softwarové inženýrství. Jestli není na techniku tak ekonomiku, obchod, management. Jestli je líný tak veřejnou správu. Historii ať si nechá jako hobby :-)

Barčítko
Povídálka 42 příspěvků 30.10.18 12:28

Snad si člověk může vybrat práci podle toho, co ho baví, a ne jen podle toho, kde dostane nejvíc peněz. Pak se divte, že jsou lidé stále nespokojení, když se unaví v práci, která je nenaplňuje, a pak jim nezbývá čas/síla na to, co by je bavilo. Já mám vystudované archivnictví, před mateřskou jsem pracovala v archivu. Pravda, nástupní plat má do průměru daleko, ale pokud člověk žije normálně, nestrádá. Manžel má plat jen o málo vyšší, máme dítě, každý rok jezdíme na dovolenou, výlety, cokoliv potřebujeme, můžeme si dovolit. Výhodou mojí práce je to, že pracuji ve státní správě, kde mám jisté místo, když už ho jednou získám, a jistotu růstu platu podle praxe a zařazení. To vám u soukromých firem nikdo garantovat nemůže. :mavam:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.10.18 12:43
@hospodki píše:
Co třeba něco co má smysl? Ať se pobaví s nějakýma lidma co mají VŠ z historie. Uplatnění skoro žádné a peníze už vůbec. Mám mezi nima pár kamarádů a prakticky přes kopírák. Bavila je historie a ve 30 nemají skoro ani na nájem. Předpokládám ale že syna asi praktičnost v tomto věku moc nezajímá. Nemyslím to ve zlém, málokdo z nás v 18 přemýšlel jak vydělat dost na hypotéku a dovolenou.
:palec: Napsala bych to same, bohuzel :? Co aspon treba mezinarodni vztahy, to sice uzitecny taky moc nebude, ale aspon se snad daji v tom oboru sehnat naky placeny zamestnani.
smurfka
Vesmírná mluvilka 30050 příspěvků 30.10.18 12:53
@Barčítko píše:
Snad si člověk může vybrat práci podle toho, co ho baví, a ne jen podle toho, kde dostane nejvíc peněz. Pak se divte, že jsou lidé stále nespokojení, když se unaví v práci, která je nenaplňuje, a pak jim nezbývá čas/síla na to, co by je bavilo. Já mám vystudované archivnictví, před mateřskou jsem pracovala v archivu. Pravda, nástupní plat má do průměru daleko, ale pokud člověk žije normálně, nestrádá. Manžel má plat jen o málo vyšší, máme dítě, každý rok jezdíme na dovolenou, výlety, cokoliv potřebujeme, můžeme si dovolit. Výhodou mojí práce je to, že pracuji ve státní správě, kde mám jisté místo, když už ho jednou získám, a jistotu růstu platu podle praxe a zařazení. To vám u soukromých firem nikdo garantovat nemůže. :mavam:

haha..no já dělám ve státním..ano super pracovní doba a to že máš jisté místo ( pokud ho nezruší ), ale růst platu dle praxe a zařazení? :P já dělám cca 10 let a za tu dobu se mi tabulkově zvýšil asi o dva tisíce.. :poblion: to je fakt, to ti u soukromých nikdo garantovat nemůže, tam většinou dostaneš víc, protože za státní plat by tam nikdo nedělal..abys makala u soukromníka deset let a plat se ti nezvedl nebo zvedl o blbé dva tácy..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >