Co mám dělat s orchidejí

283
28.7.13 20:33

co mám dělat s orchidejí

Ahojky, mám doma orchidej asi 2 roky… Když jsem jí koupila, měla 2 stonky a nádherný květy… Poté, co odkvetla jsem jí stonej ustřihla nad 3-tím kolínkem, aby obrazila znova, ale stalo se to, že zbytek stonku uschnul, tak jsem ho doustřihla celý. Te´d už je to teda zhruba 2-hý rok, co se neobjevil jeden jediný stonek… Koudou chvíli mi vyjede nový list a kořeny jedou taky jak splašený. Dala jsem jí i tyčinkový hnojivo, který se mojí známý šíleně osvědčilo a pořád nic… už nevím, co s ní mám dělat… poradí mi někdo? Jinak je koupená v kvalitnim květinářství - ne ze supermarketu, kde je skladujou bůh ví jak… Díky za reakce,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1484
28.7.13 20:41

A tekuté hnojivo dávás? Stoji par korun. Dej si orchidej na VYCHOD na okno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
28.7.13 20:42

Osobně stonky po odkvětu nezastřihávám, kvetou mi krásně, pořád nějaké nové pupeny, jednou týdně zaleju, ale jen do misky pod květináčkem a zbytek, co se nevstřebá, sleju. Nehnojím. Mají dost slunce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
28.7.13 20:44

Tekutý hnojivo nedávám, zkoušela sem teď ty tyčinky na 3 měsíce, tak se bojim, aby nebyla přehnojená. na východním okně sem jí měla skoro rok a nic, tak sem jí dala na západní, kde je má i tchýně a jedou jí jako blázni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
28.7.13 20:48

Jinak sluníčka mají dost… mám jí hned na parapetu a povytaženou žaluziji, aby šlo krásně světlo na ní… zalívám jí zhruba jednou týdně a tak 3× do týdne ji rosim listy… Bojim se jestli sem třeba neudělala chybu, jak sem jí sestřihla celej stonek… a teď mi doslo, že když sem si jí kupovala, tak nechtěla stát v květináči, tak ta prodavačka jí ustřihla kořen, kterej vykukoval zespodu květináče, jestli jí to třeba taky neublížilo… ale zase je mi divný, že kořeny a listy jí jdou každou chvíli nový…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18236
28.7.13 20:55

Ja ustrihavam stonky cele po odkvetu, hnojim miminalne a kvetou mi krasne a to jak na V tak Z okne, maji bud slunce vetsinu dopoledne, nebo cele odpoledne a kazda 2-3× rocne kvete. Zalevam jak si vzpomenu, ale prelite nejsou, spis min.

Podle me je hodne dulezite to slunce, v praci jsem sice sedela u okna, ale prime slunce tam nebylo a kvetly tak 1×rocne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
28.7.13 20:55

Ustřiženým kořenem to nebude, listy bych nerosila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
28.7.13 21:00

Mno já jí strašně rozmazluju a ta mrcha se mi vubec neodvděčuje… sem z toho docela zoufalá a štve mě to… si ani nepamatuju, jak vlastně ty květy vypadaly… a nejhorší na tom je, že ani nevim, kde dělám chybu… :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
28.7.13 21:04

My se pestovanim orchideji venujeme uz nekolik let, mame jich pres dvacet a kvetou nam porad na stridacku ;)
Za me teda zapadni okno NE, orchideje NESNASEJI prime slunce, pali jim to listy. Pokud ji vycuhuji koreny zespod, doporucila bych presadit. Na zalivani pouzivame prevarenou nebo nachytanou destovou vodu, je mekci a pro orchideje prirozenejsi. Hnojime tekutym hnojivem tak jednou do mesice.
Jo a stonky rozhodne odstrihnout, zbytecne oslabuji rostlinu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
28.7.13 21:08

Já mám 4 orchideje, jedna mi kvete pořád, když odkvete hned mi vyrůstá další stonek, další mám novou, ta teď odkvétá, a jedna mi nekvete už 2. rok a pak mám jednu ještě od „tchýně“ a ta nekvetla 6 let, tak jsem jí přesadila a už má poupata. Tak ji zkus přesadit. Mám je taky na světlém místě, hnojila jsem tekutým, teď jim stříkám listy hnojivem. A prostě dvě kvetou a ostatní ne. Zalívám stylem že je proleju vodou a ještě je na hodinku nechám ve vaně ve vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
28.7.13 21:13

Dobrá, tak já jí dám teda ještě šanci… přesadim jí, vyzkoušim to tekutý hnojivo a snad se jí zadaží… ještě jí teda vyskouším přehodit na to východní okno… tak sem na to teda zvědavá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5277
28.7.13 21:18

@Ssmajlik Kup si nový substrát na orchideje, ten starý oklep z kořenů a vyhoď…pak si vezmi nůžky a ty staré oschlé kořeny odstříhej…pěkně jí dej do nového substrátu a uvidíš, jak pojede ;) Letos jsem to tak udělala se všema co mám doma a obrůstají šlahounama a kvetou jako divý :palec: Dobré hnojivo je zn. Substral…ale tekuté. Namoč je do roztoku hnojiva a vody na den a noc jedou za týden a v tomhle pařáku a silném slunci je sundej z oken :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5277
28.7.13 21:19

Jé koukám že ti radím stejně jako Klarysek :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
28.7.13 21:23
@Ssmajlik píše:
Dobrá, tak já jí dám teda ještě šanci… přesadim jí, vyzkoušim to tekutý hnojivo a snad se jí zadaží… ještě jí teda vyskouším přehodit na to východní okno… tak sem na to teda zvědavá…

vyhod jí :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4989
28.7.13 21:33

Já zalévání řeším tak, že cca jedenkrát za týden (mnohdy i dýl, zapomínám :mrgreen: ) naliji ráno do květináče vodu až po okraj, nechám ji „nacucat“ a večer všechnu vodu vyliji. Teď mám zrovna krásná poupata a čekám až vykvetou… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama