Co mám dělat - učení - syn (15)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M.Sejlirka
Stálice 87 příspěvků 05.10.14 11:29
Co mám dělat??

Ahoj,
chtěla bych slyšet váš názor.
Mám čtyři děti - dcery 20 (má byt v Praze) a 7 let, syny 17 a 15 let.
Syn (15) je v devítce. Minulý čtvrtek psali písemku ze zeměpisu. Dostal 3-, což se dozvěděl v pátek. Trochu mě to štvalo, ale on mě ujistil, že se naučí na pondělní opravku. Domluvili jsme se, že se bude učit v neděli večer, jelikož v sobotu měl hokejový zápas a v neděli přes den měl jeho kamarád oslavu narozenin. Syn slíbil, že se z té oslavu vrátí nejdéle v pět a naučí se. Věřila jsem mu :nevim: :nevim:. Neděli ráno jsem musela odjet a manžel byl na služební cestě, takže na něj neměl kdo dohlédnout. Vrátila jsem se v pondělí dopoledne a to už byli všichni ve škole. Máme takovou domluvu, že synové musí být nejdéle v 18:30 doma, jinak je mi jedno v kolik přijedou. Starší syn byl doma včas, ale on přijel, až v osm. Byla jsem strachy bez sebe, ale když se objevil mezi dveřma všechno se to proměnilo ve vztek. :evil: :cert: :cert:. Začala jsem na něj hrozně řvát a pak jsem si vzpomněla na tu opravku. Předhodil mi sešit a já si tu opravku našla. Tentokrát měl 4. To úplně dodělalo a dala jsem mu facku. Dál jsem křičela, jak to že se nenaučil. Nakonec z něj vylezlo, že se z té oslavy vrátil až v půl jedenáctý. :zed: :zed: Hodila jsem po něm ten sešit a vyhodila ho k němu do pokoje. Když odešel svezla jsem se na křeslo a rozbrečela jsem se. Hrozně mě to vzalo. :,( :,( a myslím, že jeho to taky dost mrzí. Rozhodně nebyl tak nad věcí jako normálně. To se stalo v pondělí a celý týden jsme spolu téměř nemluvili. Ráno se nevidíme a večer když přijede, tak zaleze do pokoje a téměř nevyleze. Takhle mě ještě nikdy nenaštval, ale já vůbec nevím co mu mám teď říct.
Chtěla jsem se jenom svěřit, a slyšet vaše názory. Tak se omlouvám, že jsem se trochu utrhla. :oops: :oops: A děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 05.10.14 11:33

No hele, pro mě jsou taky důležité známky, tak aby dcera odmaturovala, a neměla nejhorší, ale dát mu facku, zat o ž enedoržel, promin, ale to už je hodně přes čáru, seřvala bych, dostal by i zaracha, ale facku to teda ne, to jsi opravdu přehnala, promin

Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 05.10.14 11:36

Neomlouvej se. ;).Máte pravidla, nedodržel je, tak vymysli nějaký „trest“.Pokud to byl výjimečný stav tak to nehroť. Chápu, že oslava narozenin v 15 (i ve 30 ) je přitažlivější než učení se na test.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 05.10.14 11:46

A štve tě víc, že nedodržel dohodu, nebo že dostal špatnou známku? V prvním případě bych si to s ním vyříkala, případně zakázala něco co má rád na určitou dobu a v případě druhém bych to nehrotila, pokud by mi takové známky nenosil ze školy denně. Nezlob se, ale podle popisu mi přijde, že to hrotíš úplně zbytečně… kvůli jedné čtyřce takový cirkus - vždyť je začátek října, kde je do pololetí…

M.Sejlirka
Stálice 87 příspěvků 05.10.14 11:51

Čert vem tu čtyrku, ale štve mě, že nedodržel tu dohodu :zed:

Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 05.10.14 11:52

@M.Sejlirka tak mu to řekni, že tě mrzí, že nedodržel dohodu a že tě mrzí, žes reagovala neadekvátně a ať si pro sebe vymyslí nějaký trest a je to.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 05.10.14 11:54

Tak jestli to bylo poprvé, řešila bych to domluvou (asi má dost i z té facky :-) ) a kdyby lajdačil příště, už bych fakt trestala- zaracha, cokoliv. Být tebou, zajdu za ním, řeknu mu, že mě ta facka mrzí, zeptala bych se, jestli ví, za co byla (že ne za známky ale za nedodržení dohody) a nastínila bych mu, co se stane v případě, že se to bude opakovat. A uzavřela bych to v duchu „všechno dobrý“ a víc bych to nerozmazávala, to bude situaci leda zhoršovat.

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 05.10.14 11:58

@M.Sejlirka
Tak za ním zajdi a v klidu mu vysvětli, že Tě mrzí, že nedodržel slovo a na opravný test se vykašlal. A hlavně bych mu řekla, že ses o něj v pondělí, když nepřišel domů včas bála, ať příště aspoň napíše zprávu, že se zdrží, že to bylo to, co Tě nejvíc vytočilo.
Je to o komunikaci, vím, že v tomhle věku jsme skoro všichni byli telata, co si nedali nic říct, ale fackama to nevyřešíš. Akorát ho od sebe odeženeš. Ale plně chápu, že každý může s nervama ujet. :kytka:

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 05.10.14 12:03

Asi si to musí prožít, aby dospěl. Sama jsem měla někokrát silný pocit, že jsem jako matka puberťaček selhala. Prožívala jsem chvilky strašného strachu a zklamání. U nás se problémy točily okolo školy a zhoršeného prospěchu. Najednou mi začalo domu docházet dítě, které z jedniček přešlo v klidu do trojek, obarvilo si vlasy na růžovo a na mé laskavé odpovídalo. Dobrý. Hustý. Respekt.
Pubertu jsme přežily ve zdraví-celkem teda.Radu nemám a sama jsem se v tom plácala. Jen povzbuzení. Puberta skončí a je radost, když vidíš, že výchova měla smysl. Držím ti palce a chápu tvoje pocity

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 12:09

Ta mě osobně, by ani tolik nenaštvala ta špatná známka, stane se, ale naštvalo by mě že se domů nevrátil ve smluvenou dobu. Přijít domů v půl jedenácté když má další den školu mi přijde fakt pozdě :think: Nehledě na to že se mu mohlo něco stát :nevim: věřím že tě naštvalo více toto, protože sis uvědomila že se mu mohlo něco stát.

Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 05.10.14 12:19

Já teda nevím, ale taky mi to přijde dost vyhrocený. Na druhou stranu je mu 15 a když se jednou zpozdí, tak se snad nic nestane, ne? Pokud teda samozřejmě dá předem vědět. Za pozdní příchod bych něco zakázala, případně to řešila slovně, ale rozhodně bych nedávala facky. Mě kdyby dala mamka v 15ti facku, tak bych se s ní asi hoodně dlouho nebavila. Na jednu stranu chápu, že tě to mrzí, ale na druhou stranu se synovi moc nedivím.. :nevim:

M.Sejlirka
Stálice 87 příspěvků 05.10.14 12:42

Moc vám dekuju za povzbuzení a rady. :kytka:
Jak už jsem psala tak mě nenaštvala ta čtyřka sama o sobě, ale to že já mu dovolila jít na tu oslavu a učit se až večer, pod podmínkou, že se opravdu bude učit. A on svou část nedodržel.

leliek
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 05.10.14 13:01
@Lady4 píše:
Asi si to musí prožít, aby dospěl. Sama jsem měla někokrát silný pocit, že jsem jako matka puberťaček selhala. Prožívala jsem chvilky strašného strachu a zklamání. U nás se problémy točily okolo školy a zhoršeného prospěchu. Najednou mi začalo domu docházet dítě, které z jedniček přešlo v klidu do trojek, obarvilo si vlasy na růžovo a na mé laskavé odpovídalo. Dobrý. Hustý. Respekt.
Pubertu jsme přežily ve zdraví-celkem teda.Radu nemám a sama jsem se v tom plácala. Jen povzbuzení. Puberta skončí a je radost, když vidíš, že výchova měla smysl. Držím ti palce a chápu tvoje pocity

Prosím o info, kdy končí puberta? Modlím se, aby už to bylo, dceři je 15 a půl a je to na psychiatra - tedy pro mne :mrgreen:

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 13:16

Příště se nejdřív naučí a pak půjde na zápas a na narozeniny.
Nechávat učení na neděli večer mi připadá nevhodné. Na poslední chvíli se stejně nic nenaučí a navíc bude rozhozený z narozenin.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 05.10.14 13:38

@leliek U nás to bylo okolo osmnáctin. Starší se i omluvila za své hříchy. U mladší to bylo tak, že sama pochopila odpovědnost sama za sebe. Přestaly školní rebelie. Změna přišla, stejně rychle jako nástup puberty. Držím vam palce

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >