Změna křestního jména dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 19:42
Změna křestního jména dítěte

Mám pětiletou dceru, její otec teď přišel s tím, že se mu nelíbí její jméno a chce ho změnit. (Nežijem spolu) Přijde mi to vůči ní úplně mimo, aby najednou měla jiné jméno. :( Jde to vůbec změnit? Mohl by to udělat i bez mého souhlasu? Nejvíc mi vadí, že se jí neustále snaží její jméno zhnusit, říká, že se nikomu to jméno nelíbí. Napadá někoho, co s tím?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 30.09.14 19:43

No řekla bych, že bez tebe asi nemůže. Co to má být? Nějaká pitomá msta tobě?

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 30.09.14 19:44

No tak to teda určitě nemůže změnit. Napadá, dej mu žádanku na psychiatrii

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 19:45

8o No doufám že to nejde. Pardon, ale větší blbost jsem dlouho neslyšela, uvědomuje si vůbec, jak moc by to mohlo malé zamotat hlavičku? :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 19:45

Vypadá to tak. Hledá, čím znepříjemnit život. :cert:

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 30.09.14 19:46
@Anonymní píše:
Mám pětiletou dceru, její otec teď přišel s tím, že se mu nelíbí její jméno a chce ho změnit. (Nežijem spolu) Přijde mi to vůči ní úplně mimo, aby najednou měla jiné jméno. :( Jde to vůbec změnit? Mohl by to udělat i bez mého souhlasu? Nejvíc mi vadí, že se jí neustále snaží její jméno zhnusit, říká, že se nikomu to jméno nelíbí. Napadá někoho, co s tím?

:think: :think: trochu blázen

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 30.09.14 19:46

Ne, to fakt nejde.

Xiraxinek
Generální žvanilka 23069 příspěvků 30.09.14 19:51

Na mě už holčina v porodnici čuměla jak na blázna, když jsem den po porodu chtěla nechat dopsat ještě druhé křestní jméno synovi - s tím, že to původní jméno zůstává jako hlavní. Neumím si představit s touhle myšlenkou vůbec přijít na matriku, když dítěti je pět let a chtít jméno změnit kompletně 8o 8o

RoseK
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 30.09.14 19:52

Jeziis, to je blbec, i kdyby se jmenovala Hildegarda Koniprdova, tak otec nema co rikat ze ma hnusny jmeno, kor kdyz do porodnice papir podepsal. Fakt vul. Muzu jen ze zvedavosti, jak se dcerka jmenuje?

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 30.09.14 19:55

Bez tveho souhlasu podle me nemuze nic…Nebala bych se..Jak se dcerka jmenuje???Pokud to neni tajny? ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 19:57

Jméno sem nechci psát, je pravda, že není úplně obvyklé. Jmenuje se tak u nás asi 500 lidí, je to jméno normálně uvedené u Knappové.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 19:58

Jsem ráda, že to vidíte taky jako magořinu.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 30.09.14 20:03
@Anonymní píše:
Jméno sem nechci psát, je pravda, že není úplně obvyklé. Jmenuje se tak u nás asi 500 lidí, je to jméno normálně uvedené u Knappové.

No ted jsem napnutá ještě víc :lol:
Prozraď… ;)

MuffinkaM
Echt Kelišová 7512 příspěvků 30.09.14 20:03

Taky myslím, že bez souhlasu to nepůjde. Nešlo to přece ani předtím. Mě přišlo zvláštní, když jsme jeli pro rodný list a paní na matrice se nás ptá, jestli jméno chceme nechat nebo tam má dát jiné. Brala jsem to jako hotovou věc, když jsme podepsali ten první papír. :) Ale teda otec bude zjevně mentálně slabší, když dceři vtlouká do hlavy, že se blbě jmenuje. :roll: Třeba jí to jednou taky tak přijde, ale v pěti letech to ještě neřeší a ani by neměla. :|

rainucha
Závislačka 4425 příspěvků 30.09.14 20:04

To je blbost. Myslím, že to jde pár hodin po porodu, možná dní.
Moje manikérka ho změnila ještě v porodnici a bylo to OK. Ale po takového době, to je hovadina. :zed:
Jestli se tak jmenuje 500 lidí, tak je to OK. Moje jméno najdeš 6× a z toho tři je moje family :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >