Reklama

Co mi musí bývalý partner nechat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:12
Co mi musí bývalý partner nechat?

Dobrý den,
Mam 5měsíční dceru a rozešli jsme se s partnerem, stěhovala jsem se s nim do svého bytu, ale on koupil do domácnosti novou lednicku, pračku a sporák. Že kdyz máme to dite, at mame nové spotrebice. Jenze po rozchodu to chce zpět, ačkoli musim nekde skladovat jidlo, vařit a prát, nezajima ho, ze by mi to melo zůstat. Na socialce mi sice rekli, ze mi to nechat musi, protoze to jsou zakladni veci ktere potrebuji k výchově naseho dítěte, prostě to chce zpatky. Jenze ja jako matka samozivitelka si nove spotřebiče dovolit nemohu. Vyhrozuje mi soudy pokud mu to nevratim.
Otazka ale zni.. mam na to narok nebo ne??
Dekuji za odpověď. Popripade jak to řešit, aby mi dal s tim pokoj. Dcera je soudne sverena do me pece..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10668 příspěvků 25.12.17 21:19

Narok urcite nemas. Kupoval to on, je to jeho. Manzele predpokladam nejste. Ale mas narok na alimenty pro dite i sebe. A toto vybaveni se da sehnat za odvoz ci za hubicku

pst007
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 25.12.17 21:21

Navrhla bych mu nějaké minimální splátky dle možností s tím, že prioritou je zajištění dítěte a to bez lednice a sporáku nenecháš. Ať se klidně soudí, než soud proběhne, pokud vůbec, bude dítě ve školce.

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 25.12.17 21:22

Ma doklad o tom, ze to kupoval? Obratila bych se na bezplatnou pravni poradnu :/

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 25.12.17 21:24

Nechat Ti to nemusi.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12762 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 21:27

Nechat t to nemusí nejste manželé a platil to on, a dítě je společné né tvoje takže soudně alimenty když se neumíte dohodnout

nikinnna
Kecalka 219 příspěvků 25.12.17 21:29

Jestli ti na sociálce řekli, že ti to nechat musí, tak bych mu to jen přetlumočila a ať se klidně soudí. Mimochodem máš nárok na zaplacení poloviny výbavičky pro dítě, takže jestli jsi platila ze svých peněz víc těchto věcí, na hodnotě se to dá jednoduše dorovnat. A taky by jsi mu mohla připomenout, že kromě výživného na dítě, máš nárok zažádat i o výživné pro neprovdanou matku :-)

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 25.12.17 21:29

Ano, podle NOZ je rodinne pravo nadrazeno majetkovemu, takze ti to nechat opravdu musi, kdyz ty nemas na jine.

Uživatel je onlineČerná vdova
Echt Kelišová 8895 příspěvků 25.12.17 21:30

Tyhle věci seženeš v bazaru nebo v nabídkách daruji za odvoz. Stačí pohledat. Nebudeš mít nové, ale nejsi v situaci, kdy by sis mohla vybírat. Nebo si dej inzerát, že ty věci poptáváš a uvidíš, kdo se Ti ozve.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 21:40

Nemusí ti to nechat… ach jo, tak malé dítě a už jsou rodiče od sebe, to je hrůza

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:42
@nikinnna píše:
Jestli ti na sociálce řekli, že ti to nechat musí, tak bych mu to jen přetlumočila a ať se klidně soudí. Mimochodem máš nárok na zaplacení poloviny výbavičky pro dítě, takže jestli jsi platila ze svých peněz víc těchto věcí, na hodnotě se to dá jednoduše dorovnat. A taky by jsi mu mohla připomenout, že kromě výživného na dítě, máš nárok zažádat i o výživné pro neprovdanou matku :-)

Rict.jsem mu to rekla, neúspěšně, nic ho nezajima. A na to výživné mi rekl, ze bychom museli byt sezdani :-D tak nevim, zda jsem de.il ja nebo on..

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:43
@Doe_Jane píše:
Nemusí ti to nechat… ach jo, tak malé dítě a už jsou rodiče od sebe, to je hrůza

Jsou veci, ktere se hold odpustit nedaji. A bohuzel, odnasi to dite.

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:45
@ka2ka píše:
Nechat t to nemusí nejste manželé a platil to on, a dítě je společné né tvoje takže soudně alimenty když se neumíte dohodnout

No tak snad prave proto, ze je dite spolecne, by se mel postarat o to, aby bylo zabezpečené. On hnil u me, pohodlny az to bolelo, a ted misto aby nechal veci, ktere jeho dite potrebuje, tak kolem sebe kope?

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12762 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 21:45
@elis009 píše:
Jsou veci, ktere se hold odpustit nedaji. A bohuzel, odnasi to dite.

jak dlouho jste byli spolu? nedá se to zachránit?

nikinnna
Kecalka 219 příspěvků 25.12.17 21:45

@elis009 To výživné je ze zákona. Můžeš mu poslat odkaz…
https://m.penize.cz/…amelou-matku!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >