Co mi musí bývalý partner nechat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:12
Co mi musí bývalý partner nechat?

Dobrý den,
Mam 5měsíční dceru a rozešli jsme se s partnerem, stěhovala jsem se s nim do svého bytu, ale on koupil do domácnosti novou lednicku, pračku a sporák. Že kdyz máme to dite, at mame nové spotrebice. Jenze po rozchodu to chce zpět, ačkoli musim nekde skladovat jidlo, vařit a prát, nezajima ho, ze by mi to melo zůstat. Na socialce mi sice rekli, ze mi to nechat musi, protoze to jsou zakladni veci ktere potrebuji k výchově naseho dítěte, prostě to chce zpatky. Jenze ja jako matka samozivitelka si nove spotřebiče dovolit nemohu. Vyhrozuje mi soudy pokud mu to nevratim.
Otazka ale zni.. mam na to narok nebo ne??
Dekuji za odpověď. Popripade jak to řešit, aby mi dal s tim pokoj. Dcera je soudne sverena do me pece..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 11209 příspěvků 25.12.17 21:19

Narok urcite nemas. Kupoval to on, je to jeho. Manzele predpokladam nejste. Ale mas narok na alimenty pro dite i sebe. A toto vybaveni se da sehnat za odvoz ci za hubicku

pst007
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 25.12.17 21:21

Navrhla bych mu nějaké minimální splátky dle možností s tím, že prioritou je zajištění dítěte a to bez lednice a sporáku nenecháš. Ať se klidně soudí, než soud proběhne, pokud vůbec, bude dítě ve školce.

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 4 inzeráty 25.12.17 21:22

Ma doklad o tom, ze to kupoval? Obratila bych se na bezplatnou pravni poradnu :/

Jogrr
Závislačka 4336 příspěvků 25.12.17 21:24

Nechat Ti to nemusi.

ka2ka
Extra třída :D 13114 příspěvků 25.12.17 21:27

Nechat t to nemusí nejste manželé a platil to on, a dítě je společné né tvoje takže soudně alimenty když se neumíte dohodnout

nikinnna
Kecalka 237 příspěvků 25.12.17 21:29

Jestli ti na sociálce řekli, že ti to nechat musí, tak bych mu to jen přetlumočila a ať se klidně soudí. Mimochodem máš nárok na zaplacení poloviny výbavičky pro dítě, takže jestli jsi platila ze svých peněz víc těchto věcí, na hodnotě se to dá jednoduše dorovnat. A taky by jsi mu mohla připomenout, že kromě výživného na dítě, máš nárok zažádat i o výživné pro neprovdanou matku :-)

PaníBovaryová
Závislačka 4208 příspěvků 25.12.17 21:29

Ano, podle NOZ je rodinne pravo nadrazeno majetkovemu, takze ti to nechat opravdu musi, kdyz ty nemas na jine.

Černá vdova
Echt Kelišová 9966 příspěvků 25.12.17 21:30

Tyhle věci seženeš v bazaru nebo v nabídkách daruji za odvoz. Stačí pohledat. Nebudeš mít nové, ale nejsi v situaci, kdy by sis mohla vybírat. Nebo si dej inzerát, že ty věci poptáváš a uvidíš, kdo se Ti ozve.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 21:40

Nemusí ti to nechat… ach jo, tak malé dítě a už jsou rodiče od sebe, to je hrůza

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:42
@nikinnna píše:
Jestli ti na sociálce řekli, že ti to nechat musí, tak bych mu to jen přetlumočila a ať se klidně soudí. Mimochodem máš nárok na zaplacení poloviny výbavičky pro dítě, takže jestli jsi platila ze svých peněz víc těchto věcí, na hodnotě se to dá jednoduše dorovnat. A taky by jsi mu mohla připomenout, že kromě výživného na dítě, máš nárok zažádat i o výživné pro neprovdanou matku :-)

Rict.jsem mu to rekla, neúspěšně, nic ho nezajima. A na to výživné mi rekl, ze bychom museli byt sezdani :-D tak nevim, zda jsem de.il ja nebo on..

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:43
@Doe_Jane píše:
Nemusí ti to nechat… ach jo, tak malé dítě a už jsou rodiče od sebe, to je hrůza

Jsou veci, ktere se hold odpustit nedaji. A bohuzel, odnasi to dite.

elis009
Povídálka 30 příspěvků 25.12.17 21:45
@ka2ka píše:
Nechat t to nemusí nejste manželé a platil to on, a dítě je společné né tvoje takže soudně alimenty když se neumíte dohodnout

No tak snad prave proto, ze je dite spolecne, by se mel postarat o to, aby bylo zabezpečené. On hnil u me, pohodlny az to bolelo, a ted misto aby nechal veci, ktere jeho dite potrebuje, tak kolem sebe kope?

ka2ka
Extra třída :D 13114 příspěvků 25.12.17 21:45
@elis009 píše:
Jsou veci, ktere se hold odpustit nedaji. A bohuzel, odnasi to dite.

jak dlouho jste byli spolu? nedá se to zachránit?

nikinnna
Kecalka 237 příspěvků 25.12.17 21:45

@elis009 To výživné je ze zákona. Můžeš mu poslat odkaz…
https://m.penize.cz/…amelou-matku!

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >