Raději sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 19:19
Radeji sama?

Zdravim vsechny. Dlouho premyslim zda sem napsat nebo ne ale nakonec mi to nedalo. Je mi jasny ze mozna vetsina z vas bude na moji situaci pohlizet s tim ze si za to muzu sama a at se staram… Ale doufam ze tady najdu i nejakou podporu. Je mi 25 let a dneska zacinam 11tt. Je to moje prvni tehotenstvi, neplanovane ale co se tyce me tak naprosto chtene. S pritelem jsme spolu chvili, od cervna a od zacatku spolu bydlime. Nepatrim mezi svatousky, ani on ne, seznamili jsme se v baru, ja delam uz nekolik let servirku a priznavam ze jsem mela od puberty i dost velke problemy s drogama. Letos to bude 5 let co jsem absolvovala terapeutickou komunitu a jsem cista. Mela jsem kvuli drogam i problemy s menstruaci, takze otehotneni je pro me trosku zazrak. Ale k veci… Jak jsem uz psala, mimco nebylo planovane ale oba jsme vedeli ze se nechranime a casto v opojeni romantickou naladou jsme o miminku mluvili. Pritel je starsi nez ja, je mu 31 let. Kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna byl to trochu sok ale oba jsme to vzali radostne a strasne se na mimco tesili. Bohuzel z pritele uz ted takovy pocit nemam. Jsem doma na neschopence, mela jsem velke bolesti v 8tt a jelikoz jsem delala dost fyzicky namahavou praci nechala me doktorka doma. Prestala jsem kourit, dost menim svoje navyky a vubec se snazim na novou situaci pripravit. Beru miminko jako zazrak. Ale zda se mi ze pritel to najednou zacina brat jako pritez… Neni to ani tyden zpatky co tri dny neprisel domu, chlastal a buhvico vsechno s kamosema, ja samozrejme doma vynervovana a uz jen to si myslim malymu neprospiva. Mam strasny strach aby vsechno bylo v poradku… Mam z nej pocit ze se zalekl zodpovednosti, je ted hodne podrazdeny, neprijemny… Moc se s nim neda mluvit. A ja samozrejme premyslim nad tim co bude a napada me i ze je mozny ze zustanu sama… Z cehoz mam teda hrozny strach ale zaroven si nekdy rikam ze by mi mozna bylo lip. Protoze to jak on me dokaze vystresovat a rozesmutnit, to bych neprala zadne tehotne zene…
Mate nekdo podobnou zkusenost?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18751 příspěvků 21.12.17 19:25

Nech ho to chvíli vstřebat. Chlap se tak nějak neumí většinou těšit, nic mu není a na tobě to taky není vidět. Jak se bude chovat dál uvidíš, pro někoho to přijde až po narození, ale jestli byl nezodpovědný vždy, tak plný obrat od něj taky nečekej.

Ale po jedné chlastačce bych hned kufry nebalila

Sany80s
Kelišová 6137 příspěvků 21.12.17 19:30

Pravděpodobně si teprve teď uvědomil realitu a že už to nebude jako předtím.
Měl doma ženu, která kouřila, chodila do práce, bavila se, takovou chtěl.
Takovou jaká jsi teď, asi nechce.
V 31 letech už by měl být schopen zodpovědného chování. Evidentně není a asi ani nikdy nebude. Další produkt výchovy, kdy nám je osobní svoboda a pocity nad správné chování.
Budete si muset promluvit.
Sama to finančně dáš? Protože i to se může stát, součástí dnešní výchovy už není to, že když je žena těhotná, musí jí ten druhý být oporou, i když to neplánoval a nemá na to moc náladu.

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 19:39

@Sany80s Presne takovej mam pocit, ze vidi jen sebe, jak jeho to omezuje, co ho ceka atd. Jasne uznavam, neni zrovna idealni ze jsem doma uz takhle brzy ale chtela bych se v lednu aspon na cast hodin vratit do prace kdyz mi to doktorka dovoli… Prijde mi ze si vubec neuvedomuje co ja vsechno menim, ze ja jsem tady 14 dni zvracela od rana do vecera a ze je to i pro me velka zmena a neni to lehky… A jeste posloucham ze ho moc drzim za koule. Mam z nej pocit ze by byl nejradsi kdyby mel uvareno, uklizeno, na nic bych se ho neptala, nechala bych ho kazdej vecer nekde chlastat a jeste mu ho snad sprominutim vykourila mezi dverma kdyz prijde domu…
A financne… Na tom teda zrovna dobre nejsem. Nastesti se mi podarilo splatit si vsechny dluhy ktery jsem si za roky nezodpodvednosti a drog nasekala, nicmene nasetreno nic moc nemam a s tim co mi zamestnavatel priznava ve smlouve taky zadnej zazrak nedostanu. Nevim co udelat protoze na zacatku planoval jak se o nas postara, shanel vetsi byt atd… A ted tohle chovani…

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 19:41

@pikola jasneze nejsem zadna striktni a hystericka, nebalim kufry a i rozumim tomu ze to musi vstrebat… Ale nekdy to vazne prehani… :(

Pidulka1991
Závislačka 2624 příspěvků 21.12.17 19:46

@KatkaVe mému manželovi taky chvíli trvalo než se s těhotenstvím smířil, i když bylo chtěné, ale spíš nečekal, že to bude mít takový vliv na mě… bylo mi zle, furt jsem spala..v práci jsem sice fungovala, ale doma vůbec…hodně jsme se kvuli tomu hádali.. nakonec jsem porodila o 7 týdnů dřív, měla jsem špatné játra, proto jsem byla tak unavená a bylo mi zle.. pak se mi za vše omluvil, ale stejně mě to do teď štve…

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 21.12.17 19:47

Ja bych na tvem miste asi chvilku drzela hubu a krok. Ty mas ted citlive obdobi, asi veci vidis trosku hur nez jsou. Nechala bych to vysumet a treba se chlap vzpamatuje. Odejit muzes vzdycky. Je to pro vas oba velika zmena, kor kdyz jste ditko uplne neplanovali. Treba se to jeste usadi a nakonec budete v pohode i s mimcem. :hug:

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 19:50

@Pidulka1991 Tak aspon ze jste to spolu zvladli nakonec :srdce:

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 19:51

@vertunka Doufam ze jo. Vim ze jsem precitlivela ale fakt me stve ze on mi v tom vubec nepomaha :( ale moc dekuju za podporu, treba se to fakt jeste zlepsi…

Pidulka1991
Závislačka 2624 příspěvků 21.12.17 19:52

@KatkaVe dekuji :kytka: neboj ono se to usadi, spis nevi co si ma pocit, ale nechci ho omlouvat. Chapu, jak ti je :hug:

Sany80s
Kelišová 6137 příspěvků 21.12.17 19:56

@KatkaVe No asi fakt budeš muset držet nějakou dobu hubu a krok.
Máš trvalé bydliště napsané kde?

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18751 příspěvků 21.12.17 20:02
@KatkaVe píše:
@vertunka Doufam ze jo. Vim ze jsem precitlivela ale fakt me stve ze on mi v tom vubec nepomaha :( ale moc dekuju za podporu, treba se to fakt jeste zlepsi…

A s čím chceš konkrétně pomáhat?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 21.12.17 21:08

No, je fakt ještě brzy a čeká vás veliká změna života, tobě se to mění tak nějak přirozeně a jemu neplánovaně a nečekaně. Tak brzy bych žádné závěry nedělala. Ono těhotenství a dítě váš vztah prověří ještě mnohem více a hlouběji.

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7630 příspěvků 21.12.17 21:26

Tak můj chlap potřeboval 3 měsíce na to, aby se s těhotenstvím srovnal. S prvním i druhým.
Takže mu dej čas.
S čím ti nepomáhá?

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 21.12.17 21:27

@Sany80s To mam jeste k tomu na urade :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama