Co místo jogurtu při atopickém ekzému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andrejika
Povídálka 48 příspěvků 20.10.18 16:53
Co místo jogurt? Atopický ekzém

Ahoj maminky, poradíte prosím, co dávat na svačinu místo bílého jogurtu? Našemu malému sice chutná, ale bohužel se muu po něm objevil atopický ekzém, který se po vyřazení jogurtu zase zlepšil. Malý má 8,5 měsíce, ráno má MM, svačina ovoce - banán, jablko, hruška… nebo přesnídávka, oběd masozeleninový příkrm, odpoledne zase nějaké ovoce, k večeři Sinlac ( měl silnou alergickou reakci na BKM). Mezitím a v noci kojím.

Reakce:

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 20.10.18 17:00

Sójový jogurt ? :think: alpro

andrejika
Povídálka 48 příspěvků 20.10.18 17:01

To bych mohla zkusit. Jestli mu nebude vadit i ta sója, ale to člověk nezjistí, dokud to nezkusí :think:

Kriss Tina
Kelišová 5461 příspěvků 20.10.18 17:03

Co nějakou kaši? Udělanou třeba z odstrikaneho mléka?

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 20.10.18 17:08

@andrejika zkus, taky si teď kupuju, mám podezreni, že alergii na mléko má i dcera, kterou kojim. Drzim to teprv 2 dny,tak uvidíme jestli bude zlepseni. Je to teda drahé a s tou sojou si mi dala brouka do hlavy. To by bylo v háji 8o

rozand
Závislačka 3133 příspěvků 20.10.18 17:11

Sóju dítěti ne. Nejogurt z mandlí třeba.

andrejika
Povídálka 48 příspěvků 20.10.18 17:11

@Kriss Tina
Bohužel mi mléko už nejde odsát, tvoří se mi ho málo, tak akorát pro malého

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 20.10.18 17:31

Teď to čtu s tou sojou, to se fakt nemá davat, to se omlouvám. Tak tu kaši z kokosového mléka nebo madloveho. Též to má hodně druhů to alpro mléko.

andrejika
Povídálka 48 příspěvků 20.10.18 17:33

@rozand
Zkusím, moc děkuju

tumpach
Kelišová 5993 příspěvků 20.10.18 18:31

@andrejika a co tkusitjogurt ale bez laktozy, treba laktoza mu vadu :nevim:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 18:52

Malej má taky atopak a to když jedl bílé jogurty i když je teď nejí.. :nevim:

andrejika
Povídálka 48 příspěvků 20.10.18 19:43

@tumpach Určitě vyzkouším, něco mu tam vadí, to chce vyzkoušet a uvidí se :palec:

Laisy
Nováček 10 příspěvků 01.11.18 12:19

Nám se taky po nějaké době objevil ekzém, a pak jsem se dočetla, že kravské mléko má více alergenů, způsobující ekzémy. A tak jsme zkusili ovčí a kozí jogurty, a malému ekzém zmizel, a jogurty chutnají.

bail
Nováček 2 příspěvky 13.11.18 12:59

@Laisy ten kozí jogurt nemá nějakou pachuť, přeci jenom kozy jsou známé svým silným aroma

Laisy
Nováček 10 příspěvků 13.11.18 22:09
@bail píše:
@Laisy ten kozí jogurt nemá nějakou pachuť, přeci jenom kozy jsou známé svým silným aroma

Právě že tyto jogurty mají miminum, některé moje kamarádky i tvdily, že z nich nic necití a ani já v nich žádnou „kozinu“ necítím. Na jejich stránkách www.bonlait.cz to mají i vysvětlené, chovají francouzské kozy, které jsou vyšlechtěné tak, že jejich mléko je skoro bez kozího aroma.
A ten ovčí můžu přirovnat k řeckým jogurtům, nádherně husté a chuťově smetanové..opravdu za mě už Holandii nekupuji, tento ovčí je výživově i chuťově lepší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >