Co myslíte - zůstanou dcerce takto modrá očka?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 14:18
Co myslite?Zůstanou?:)

Ahoj maminky dětí s modrýma očima, mám na vás dotaz. Mám skoro 2 měsíční holčičku a takovéhle má oči :srdce:… Když se narodila, měla je o dost tmavší, myslím že jí začínají světlat a to tmavé okolo panenek se zmenšuje. Myslíte, že se jí dobarví úplně do modra? :) Jak to měly vaše děti, kterým zůstaly modré oči?:) Moc děkuju :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 24.08.19 14:24

Moje dcera ma 9m. Po narození tmavě modré, teď je má jak 2 studánky

veveruse78
Echt Kelišová 9243 příspěvků 2 inzeráty 24.08.19 14:27

Postupně jí budou spíš světlat dál…muze se casem pridat i dalsi barva, nemusi byt ciste modre…modrosede, modrozelene atd.
Syn ma 3 roky a furt se mu jeste „dobarvuji“ :mrgreen: ale jako mimco je mel taky takoveto, od tmavemodrych, po svetlounce modre…ty ma teda porad, ale pridava se tam malinko dalsi barva ;)

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 24.08.19 14:27

Kluci měli po narození šedo-modré a kolem roku tmavě hnědé.

Ester13
Kelišová 5934 příspěvků 24.08.19 14:31

Já i otec jsme modroocí. Takže syn měl tmavomodré oči, které zesvetlaly. Teď má blankytně modré. Záleží, jaké máte oči vy.

Zdeni86
Kecalka 254 příspěvků 24.08.19 14:38

@Ester13 zas tak moc nezalezi, my jsme oba hnedooci a starsi syn ma modre :srdce:.

Jinak kdyz se narodil, mel je tmavemodre a postupne svetlaly. Mladsi je ma uz ted v mesici dohneda

Uživatel je onlineRenca8
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 24.08.19 14:39
@Ester13 píše:
Já i otec jsme modroocí. Takže syn měl tmavomodré oči, které zesvetlaly. Teď má blankytně modré. Záleží, jaké máte oči vy.

To neni pravda. Muj tatka i moje mamka maji oba tmave hnede oci a ja a segra mame obe modre…to neni jen o rodicich ale saha to hloubeji

Malaika1234
Kecalka 105 příspěvků 24.08.19 14:51

S bráchou jsme to měli stejně, takové tmavší modré, když jsme se narodili, pak se zbarvily hodně do modra, každopádně teď máme oba dva takové světlejší modro-šedé oči, ségra je měla takové hodně tmavé, skoro černé, fakt hodně tmavě modré, když se narodila a teď je má takové tmavší modro-šedé..

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32686 příspěvků 24.08.19 14:58

@Biasiol 8.8. jsi zakládala tu samou diskusi tak proč zase znova…
https://www.emimino.cz/…u-ji-361475/

Amalthea
Závislačka 3510 příspěvků 24.08.19 14:59
@Renca8 píše:
To neni pravda. Muj tatka i moje mamka maji oba tmave hnede oci a ja a segra mame obe modre…to neni jen o rodicich ale saha to hloubeji

to není pravda, je to o dominantních alelách, hnědá je dominantní, takže se projeví, ale jedinec může mít i alelu modré barvy - dva hnědoocí tedy mohou mít modrooké dítě a není na tom nic zvláštního, prostě jen předali nedominantní alely. Obráceně to nejde, modrooký „hnědou alelu“ nemá, tak nemůže mít hnědooké dítě. Pro případné rýpaly, vím že je to hodně zjednodušené a výjimky existují, ale základní princip je takový ;)

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 46322 příspěvků 24.08.19 15:14

A není to jedno jakou budou mít barvu? Prvorozený měl krásně modré a dlouho. Manžel má hnědé a já zelené ;) Tchán má modré a až kolem 3 let se mu barva změnila ;)

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 4 inzeráty 24.08.19 15:15

Já bych tipla, že jí to už zůstane. My teda měli všechny děti hnědooké, jak se tvrdí, že novorozenci mají oči modré, tak měli hnědé od začátku.

@Amalthea Doma jsme rozebírali, po kom mají děti tak hodně tmavé oči. Oba jsme sice hnědoocí, ale ne takhle hodně do tmava. Rozsekla to moje švagrová, když prohlásila, že to mají po ní :lol:.

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 24.08.19 15:17

No ve dvou mesicich ještě nejde delat žádné zavery kolem barvy oci…

Jinak manzel je hnedooky a ja mam svetle modre, az jedovate :D A nase holka (2,5) mela po narozeni tmave modre, jak studanky, a posledni dobou se mi zda, ze se ji vybarvuji spis do tmave zelené..

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 24.08.19 15:34

@lucka_mac fakt? Tak ze bych já mohla ještě doufat, že dceři to ztmavne?

Anonymka999
Nováček 8 příspěvků 24.08.19 19:14

@Amalthea no vidis a ja potvrdim vyjimku, ja i manzel jsme modrooci a jedno dite ma modre oci, narodilo se s tmave modryma a do roka zesvetlali uplne a zustali…druhe se narodilo s cernyma a zustali tmave hnede.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama