Co na úzkost?

Anonymní
18.11.15 13:07

Co na úzkost?

Ahoj, trpím úzkostnými stavy, mám to už od mala, někdy je to lepší, někdy horší. Teď mám období, kdy pociťuji úzkost téměř denně - strach ze smrti, že se zblázním, špatně se mi dýchá, přehrávání katastrofických scénářů atd. Ráda bych taky víc cestovala, ale tohle mi brání. Tak se chci zeptat, jestli máte zkušenosti s nějakými bylinkami? Co třeba kozlík lékařský nebo třezalka? Nebo víte ještě o ničem jiném, co by mě „utlumilo“ nebo zvedlo náladu? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
18.11.15 13:09

A s doktory jsi to uz resila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
18.11.15 13:10

Přesně tak, kozlík, třezalka, dále magnezium - vyšší dávky. A hlavně dost pohybu- cvičení-vyplaví se endorfiny. člověk se unaví, lépe potom spí. Ráno na sebe pouštět světlo - zase lepší nálada. Když nepomůže, tak k lékaři - lehčí antidepresiva, aspoň přechodně. Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 13:12

Antidepresiva brát nikdy nebudu, zase tak hrozně na tom nejsem, z nich by mi bylo špatně ještě víc. Zvládám běžné činnosti normálně. Padne to na mě hlavně večer, a nebo když mám někam jet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 13:13
@Malto píše:
Přesně tak, kozlík, třezalka, dále magnezium - vyšší dávky. A hlavně dost pohybu- cvičení-vyplaví se endorfiny. člověk se unaví, lépe potom spí. Ráno na sebe pouštět světlo - zase lepší nálada. Když nepomůže, tak k lékaři - lehčí antidepresiva, aspoň přechodně. Držím palce :hug:

Děkuji :) a ta třezalka a kozlík se může brát dlouhodoběji?

• Nahlásit
  • Citovat
7016
18.11.15 13:18

Vecer bys mohla jeste medunku. A dostatek spanku, spankova deprivace muze spoustet neprijembe stavy.

Pomaha i ergoterapie, tvorba rukama, znas to, upec treba chleba, postav treba zed, zal se rychle vstreba…
No a taky dostatek uspokojiveho sexu :oops: tj. aby tam byl orgasmus, pri nem se vyplavi endorfinu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 13:23

@Bibi239 děkuji :D spánku mám až nadmíru :? je to teď hlavně tím, že mám dostudováno a ještě nemám pořádnou práci, tak jsem převážně doma a mám spoustu času přemýšlet o kravinách :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 13:23

Četla jsem si úvodní příspěvek a jako by si mi mluvila z duše. Já jsem teď v posledním období taky hrozně vyklepaná, ze všeho mám strach, panickou úzkost, nejhorší na tom je to, že se bojím, že se zblázním a stratím nad sebou kontrolu. Už fakt nevím, co mám dělat, nemužu se ani koukat na televízor, vše si hned beru.
Zkoušela jsem i Neurol, který mi dávala kamarádka 250 mg, ale moc mi nezabral :-(, alespoň na tý nejhrorší stavy.
Přišla jsem ale na to, že bych neměla pít moc kafe, že to jenom zhoršuje…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 13:24

Mám zkušenost s třezalkou - funguje dobře. Nicméně má svá negativa (nemá se ráda s některými léky, na sluníčku může způsobit fotosenzitivitu). Navíc, asi by to chtělo mimo bylinek nebo antidepresiv i psychoterapii. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
404
18.11.15 13:26

Anonymní

Příspěvek upraven 02.03.19 v 22:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 13:34

Já už to řešila, dřív to bylo hrozný, nemohla jsem jet skoro ani mhd do města, do kina jsem nemohla jít ani ke kadeřnici, protože mi bylo špatně všude, odkud nemůžu jen tak odejít. Ale to jsem už odbourala právě díky dobré psychoterapeutce, poradila mi, ať se hlavně těm situacím nevyhýbám a měla pravdu, čím víc jsem to dělala, tím míň mi to přestalo vadit.
Akorát u toho cestování to ještě nedokážu odbourat, když jsem v letadle, je to pro mě smrt, právě z důvodu, že nemůžu odejít :poblion:. Toho nevím, jak se zbavit, ráda bych lítala častěji a hlavně někam dál. Mně je i jen špatně, když musím hodinu busem, ale vždy to zvládnu, jinak bych se už nikdy nikam nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 13:39

Milá zakladatelko, s tím máš pravdu, že čím víc se budeš vystavovat strachu, tým míň to vadí. Já se kdysi bála výtahů, nenastoupila jsem ani za cenu, že třeba známí ke kterým jsem šla na návštěvu, bydleli až ve 14 patře. Dnes se vozím sama a překonala jsem to i bez psychoterapeuta. Nicméně, jedné uzkosti se zbavím a je tu hned další a tak se to na sebe nabaluje.
Cestovat se zatím nebojím, jenom se bojím a šílene se bojím že nad sebou stratím kontrolu :-(

• Nahlásit
  • Citovat
404
18.11.15 13:57

Anonymní

Příspěvek upraven 02.03.19 v 22:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 14:12

Určitě se to chce,,otužovat." S každým zvládnutím obtížné situace to bude lepší a lepší.

A pak mám jednu radu, kteoru, prosím, neberte jako hloupou, protože prostě funguje. A to je souložit. Kdykoliv a kdekoliv. Popřípadě si najít jinou zábavu, která uvolňuje endorfiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 15:20
@Premek_Orac píše:
Určitě se to chce,,otužovat." S každým zvládnutím obtížné situace to bude lepší a lepší.A pak mám jednu radu, kteoru, prosím, neberte jako hloupou, protože prostě funguje. A to je souložit. Kdykoliv a kdekoliv. Popřípadě si najít jinou zábavu, která uvolňuje endorfiny.

Jako hloupé to určitě neberu. Když se mi udělá špatně, začnu se mazlit a líbat s partnerem a skutečně to funguje, nemusím mít ani hned sex, ale stačí tohle a hned je nějaká úzkost pryč. Celkově mi nebývá moc špatně v jeho přítomnosti, ale teď je pryč, jsem sama a je mi právě špatně.
Dneska mám jít do divadla a s pomyšlení, že nesedíme na kraji, mi taky není nejlíp, mohla bych to odvolat a nejít, ale prostě jdu a zvládnu to :cert:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama