Co navštívit v Brně

10657
1.2.20 00:24

Co navštívit v Brně

Zdravím :-) měla být otázku na ty, co znají Brno. dcera tu má na návštěvě studentky z USA a příští týden bychom jim chtěli ukázat Macochu a Punkevní jeskyně. problém je v tom, že nejem motorizovaná, takže musím spoléhat na hromadnou dopravu, takže jeskyně mám naplánované s přespáním. představuji si to tak, že v pondělí si uděláme procházku po okolí a holky si prohlédnou Macochu, v úterý ráno si prohlédneme jeskyně a no a napadlo mě, že z jeskyň místo domů zajedeme do Brna, když je to kousek. předpokládám, že ve tři hodiny bychom mohli být v Brně a v osm bychom jeli domů.

otázka tedy zní - má to cenu se na pět (možná necelých) hodin táhnout přes Brno? když vyrazíme z nádraží a vrátíme se na nádraží, budeme mít čas vidět něco, co zaujme 16-17 leté slečny? jako teoreticky si tipy na zajímavá místa vyhledat dokážu, ale chybí mi zkušenost s časovou náročností a nerada bych v Brně zůstala viset (jako nic proti Brnu, ale znamenalo by to narychlo hledat ubytování pro šest osob a nabourání programu na další den). ideálně by mělo být možné se na doporučené místo dostavit pěšky.

děkuji za vaše nápady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.2.20 01:50

Ahoj, v Brně je všechno relativně blízko, takže s časem, pokud máte tedy 5 hodin, si starosti nedělej. Záleží spíš na tom, co ta zajímavá místa si představujete. Spíš historická, nebo zábava?? Nebo se chcete někam zašít do kaváren?
Např. Pod Hl. Nádražím je kočičí kavárna, nad obchodním domem Letmo taky, pod Špalickem je taková pasáž a mají tam v akváriu malého žraloka, můžete kouknout na radnici, na krokodýla, na Svoboďáku máme prodejnu nespočetně druhů muffinů, nebo na Jošta-zalezi na tom kdy tu budete, ale můžete si půjčit brusle a zabruslit si pod Joštem,…
Je toho spousta, ale nevím co přesně ty si představuješ? :)

• Citovat
  • Nahlásit
7288
1.2.20 07:21

Nevynechat hodiny a kone, zejmena s tim pohledem zespoda na hlavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4774
1.2.20 07:29

Dcera (14) byla loni nadšená ze Špilberku, zvláště prohlídky kasemat s průvodcem. A chtěla vidět „orloj“, protože mi nevěřila, že bez návodu nepozná čas - ten byl spíš zklamání, říkala, že nechápe, jak tam mohl někdo něco takového postavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
1.2.20 08:11
@Premek_Orac píše:
Nevynechat hodiny a kone, zejmena s tim pohledem zespoda na hlavu…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to by v žádném případě nemělo chybět :lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
1.2.20 09:45
@Premek_Orac píše:
Nevynechat hodiny a kone, zejmena s tim pohledem zespoda na hlavu…

tak zrovna to mě nenapadlo :-) jen abych je morálně nepohoršila, já ti u američanek tak nějak nevím :-) v Kutné Hoře jsem je brala do kostnice, že tohle u nich určitě nemají a ony řešily morální dilema, kdo to povolil a hlavně v dnešní době trpí… z KH je nakonec nejvíc uchvátilo muzeum čokolády, což je místnost sotva 2×2 metry v jednom z obchodů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
1.2.20 09:54
@Anonymní píše:
Je toho spousta, ale nevím co přesně ty si představuješ? :)

já si právě nepředstavuji nic, celkově máme v plánu jak památky, tak přírodu, tak zábavu. spíš bych si to představovala nachytat nějaké časově reálné náměty a v Brně pak holkám říct „můžeme tam a tam, vyberte si“. samozřejmě, když se řekne Brno, člověka napadne Špilberk, ale pak mě napadlo to s tím omezeným časem a taky že se v týdnu půjdeme podívat na Pražský hrad a na Karlštejn, tak aby těch památek nakonec nebylo příliš najednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16244
1.2.20 09:59

16-17 letý zaujme, tak leda shopování :mrgreen:, pokud historie, tak špilberk, je to moc pěkná procházka a napadá mě ještě labyrint pod zelným trhem, vila tugendhat :srdce:.

Jako za 5 hodin obejdete s klidem celou historickou část města Brna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
1.2.20 10:28
@debra.morgan píše:
16-17 letý zaujme, tak leda shopování :mrgreen:,

i nene, holky jsou fajn a pokud vím, tak žádné šopování se zatím nekonalo, i když o víkendech bydlí vedle nákupního centra :mrgreen: podzemí vypadá dobře, je to zase něco jiného, než jim ukazovat město z ulice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3770
1.2.20 13:20

Ten Špilberk je dobrej, dá se tam z nádraží zajet šalinou, pak to můžete vzít přes Petrov a pokud by ještě nějakou památku, tak pod Petrovem je hrobka u Kapucínů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
1.2.20 14:36

Jen poznámka, nejsou Punkevky v zimě zavrene? Bydlíme kousek a myslím, že jsou…
V Brně doporučuji Labyrint pod zelným trhem…je to tak na hodinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
1.2.20 14:36

Jen poznámka, nejsou Punkevky v zimě zavrene? Bydlíme kousek a myslím, že jsou…
V Brně doporučuji Labyrint pod zelným trhem…je to tak na hodinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7288
1.2.20 16:17

@juliettee Ty jsi zpet??? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7288
1.2.20 16:19

@sagina Prave proto bych jim to ukazal. To doma nemaj…
Kdyz jsem americanum rikal, ze mame v parku dochu Viktora Dyka, tak se jim to moc libilo. Sochou pak byli zklamani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20752
1.2.20 16:22

@Premek_Orac Asi měli o soše jinou představu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu