Zábava pro školáka na přestávky - máte tipy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
musika
Stálice 51 příspěvků 25.03.19 10:54
Co o přestávkách?

Dobrý den, syn je živější a tak, aby se zabavil o přestávkách a nevymýšlel nesmysly, potřebovala bych od Vás poradit, co dělají o přestávkách Vaše děti - jedná se o první stupeň, popř. co jste dělali Vy. Mne zatím napadly jen piškvorky, lodě, skákání přes gumu (to asi na ven). Pomůžete? Děkuji předem a přeji hezký den

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 51854 příspěvků 25.03.19 11:02
@musika píše:
Dobrý den, syn je živější a tak, aby se zabavil o přestávkách a nevymýšlel nesmysly, potřebovala bych od Vás poradit, co dělají o přestávkách Vaše děti - jedná se o první stupeň, popř. co jste dělali Vy. Mne zatím napadly jen piškvorky, lodě, skákání přes gumu (to asi na ven). Pomůžete? Děkuji předem a přeji hezký den

Kluk hraje pinpong, floorbal, loni chodil na parcour do tělocvičny.

ka2ka
Extra třída :D 14585 příspěvků 25.03.19 11:05

@musika @Lama Lama to máte tak dlouhé přestávky?

Vosma29
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 25.03.19 11:07

@Lama Lama

To stihne když je malá přestávka?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 25.03.19 11:11

Já byla naopak klidná, seděla jsem v lavici a kreslila si. A dostala jsem za to tehdy poznámku :D museli jsme chodit po chodbách.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 25.03.19 11:12

U dcery ve školce chodí o přestávce ven.

Jinak mě napadla čára a takové závody s tužkou. Udělá se trasa a na startu se zabodne tužka a položí se na ni seshora prst a pošupne se po papíru, kde čára skončí nebo přetne dráhu, tak se udělá křížek a pak jede další hráč. Při dalším tahu se začíná od toho křížku. No buď to znáš nebo to asi z mého psaní nepochopíš :mrgreen:

Jinak už ve školce děti samy hrály UNO, což je obdoba prší.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 25.03.19 11:14

Ještě je vděčná i knížka s vtipy pro děti.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51854 příspěvků 25.03.19 11:14
@Vosma29 píše:
@Lama LamaTo stihne když je malá přestávka?
pinčes prý o každé, parcour má o velké.
@ka2ka píše:
@musika @Lama Lama to máte tak dlouhé přestávky?

normálně, jako jinde

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 25.03.19 11:22

slovní fotbal
hra na asociace šibenice
město, jméno, zvíře, věc

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9493 příspěvků 25.03.19 11:23

Za nás se skákala guma, měnily samolepky, hrály cecka (nebo co zrovna frcelo). Jinak každý podle svého no, někdo si každou přestávku něco zobnul, jako holky sme chodily většinou kecat na záchod, kde nás kluci neslyšeli :mrgreen: někdo si četl, někdo dopisoval úkoly, někdo si hrál na mobilu.

unuděná
Kelišová 6967 příspěvků 25.03.19 11:27

Syn je kliďas, ten o přestávkách kecá s kamarády, kreslí si nebo svačí, ale prý mají k dispozici na chodbě pěnový míč a mohou hrát fotbal/vybiku atd. Záleží, jestli tvůj potřebuje nějak vyřádit, nebo ho to naopak moc „rozjíví“ a bude se pak hůř soustředit na další hodinu.

ugluk
Hvězda diskuse 45770 příspěvků 25.03.19 11:39

Mně prvňačka vždycky důležitě vysvětluje, že o přestávce není ani čas si sníst svačinu :) Kolikrát je těch pět minut na záchod a zpět a čas šetří tím, že si ruce umyje až ve třídě. Fakt teda je, že mi pak hlásí, jaké všecky nápisy na tom záchodě jsou… Jinak pokud vím, tak hodně spolu povídají, hrají si s hračkami z domova, kšeftují s drobnostmi, někdo si maluje, někdo čte. A o velkou přestávku, pokud je aspoň trochu rozumné počasí, otevřou dveře ven (mají učebnu v přízemí) a děti se tam vyhrnou a blbnou. Až přijdou mobily, vidím to tragičtěji.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 45574 příspěvků 25.03.19 12:11

U nas maji decka koberec ve tride a maji k dispozici hry nebo papir a maluji si (bavime se o prvnim stupni). Skakani pres gumu by neproslo. Bavi se mezi sebou.
Nemaji dovolene nosit a pouzivat mobily.

musika
Stálice 51 příspěvků 25.03.19 12:20

Děkuji Vám moc za inspirace, uvítám další, syn je spíše divoch a potřebuje tu energii trochu vyčerpat, aby pak v hodině byl klid, ale hlavně mu potřebuji dát nějaké návrhy, protože co vymyslí on, tak to jsou věci nevhodné…

unuděná
Kelišová 6967 příspěvků 25.03.19 12:21
@musika píše:
Děkuji Vám moc za inspirace, uvítám další, syn je spíše divoch a potřebuje tu energii trochu vyčerpat, aby pak v hodině byl klid, ale hlavně mu potřebuji dát nějaké návrhy, protože co vymyslí on, tak to jsou věci nevhodné…

Jo hele, u nás byl dobrej krokoměr, hecovali jsme se se synem, kdo nachodí víc a on o přestávkách poskakoval, aby mě předehnal :mrgreen: :mrgreen: A v 15hod měl 20tis kroků :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama