Šikana v 8 třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.19 14:13
Šikana v 8 tride

Dobrý den přestěhovali jsme se s rodinou tet to jsou 2 roky. Dcera si našla nejlepší kamarádku ve škole byla sem za to moc ráda. Najednou si sní udělala sluhu v tom smyslu podej mi třeba mikinu, požaduje peníze. nechtela chodit do školy a jednou když nešla přišla zpráva_ pico kde ses_. Šla jsem za ředitelem do školy vyslechl a řekla že se to bude řešit. Mluvila i s výchovnou poradkyni a ta ji na to řekla že to řešit nebude že jto byla jedna zpráva a nejsou svědčí. Ale kdyby byl ještě problém má za ní přijít. Prosím co si o tom myslite

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 23.03.19 14:21

No ja si myslim ze holka v 8.tride je uz dost velka aby uznala s kym se bavit bude a nebude podle vlastniho rozumu a kdyz potkam na ulici skupinu takovych deti oslovuji se p.ico normalne bohuzel, nevidi to jako nadavku

Detsa
Extra třída :D 12030 příspěvků 23.03.19 14:31

Záleží, jak to maji mezi sebou nastavené. Jak se k ni chova ona ? Nějaky se ti se běžně oslovují sproste a neberou to jako urážku… v nekterych pripadech i dospely. On je rozdíl když ti řekne kamaradka například vole, nebo cizí člověk vole.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.19 14:39
...

Byla jsem obětí šikany 4 roky (6 - 9 třída) - rozjela se mi anorexie, deprese… Nyní mám asi 10 psychiatrických diagnóz, i fyzické problémy, malý Id a život v pr… Netvrdím, že za to může pouze toto, ale okamžitě bych to řešila, aby to někam nevygradovalo. Už jen to, že jí ponižuje, dělá si z ní sluhu, bere peníze… Dělá to pouze ta jedna? Není jich víc? Oni moc dobře vědí, jak jim vše projde a reakce školy je toho důkazem :zed: Kamarádka je učitelka a holčinu šikanovali kluci z vyšší třídy až jednoho dne přišla do školy s nožem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.19 15:12

To je teda výchovná poradkyně na pendrek! Pokud myslíš, že je situace vážná a reakce školy se ti nelíbí, asi bych to řešila přestupem na jinou školu od nového šk. roku. Pokud dítě nechce chodit kvůli šikaně do školy, je to vážná situace. Žiju v Japonsku, kde je snad největší počet sebevražd dětí na světě a to veskrze z důvodu šikany. :(

Alkata
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 23.03.19 16:08

Trochu hysterie, ne?

annelisa
Povídálka 34 příspěvků 23.03.19 16:16

Pokud by šikana pokračovala, řešila bych to přestupem na jinou školu. Protože já šikanu zažila a musím konstatovat, že to na člověku zanechá následky. Vidím to denně, sice nechodím nikam k psychologovi a žiju celkem normálně, ale prostě vztahy s ostatníma už nejsou nějak „ono“. Minimálně se vytratí veškerá důvěra k nim.

jahuhudka
Extra třída :D 14164 příspěvků 23.03.19 16:34
@Renca8 píše:
No ja si myslim ze holka v 8.tride je uz dost velka aby uznala s kym se bavit bude a nebude podle vlastniho rozumu a kdyz potkam na ulici skupinu takovych deti oslovuji se p.ico normalne bohuzel, nevidi to jako nadavku

8o Jsou děti i na střední co zažívají šikanu . Jsou dospělí co zažívají šikanu . Překvapivě i když jsou velcí. A potřebují někoho kdo je podpoří,obzvlášť když by to mělo být vlastní dítě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.19 18:15
Alkata

Trochu empatie, ne?

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 23.03.19 18:32

Změna školy?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 23.03.19 19:07
@Paola21 píše:
Změna školy?

Změna školy kvůli jedné pipce v osmé třídě? No to je nápad. V jiných školách na žádnou takovou určitě nenarazí, to je fakt moudré řešení.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8606 příspěvků 23.03.19 19:16

Bych nejdriv hodila rec s dcerkou, co presne dotycna dela. A rozhodla se podle zavaznosti. Nadavky nepovazuju za dost, abych udelala velke halo…nejake slovni utoky jsme uz taky meli. Vysvetlila jsem synovi, jak k tomu pristupovat, nakonec to vyresil. Pokud je dcerka ale hodne bazliva a ta druha ji vyuziva, tak bych asi hodila ne peknou rec s tim devcetem. Tohle mi problem nedela, na sikanu jsem fakt alergicka…Poradkyne ve skole asi bere plat za pouhou pritomnost ve skole. :roll: Na ni spolehat nemuzes…

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 25.03.19 12:33
@hanka.br. píše:
Změna školy kvůli jedné pipce v osmé třídě? No to je nápad. V jiných školách na žádnou takovou určitě nenarazí, to je fakt moudré řešení.

Ani né kvůli pipce, ale kvůli vedení školy. Nechtěla bych, aby mé dítě chodilo do takové školy, která se nedokáže postavit k problému čelem. A věřím, že v jiné škole to může být lepší, sama jsem třeba na takovou pipku nikdy nenarazila. A aby mi ze strachu dcera nechodila do školy, tím si zhoršila známky a tím se třeba nedostala na SŠ, kam chce, tak to bych se dlouho nerozmýšlela, jakkoli by se někomu má reakce zdála přehnaná až hysterická. :nevim:

Uživatel je onlinemarkytka3
Ukecaná baba ;) 2430 příspěvků 27.03.19 18:06
@Anonymní píše:
Trochu empatie, ne?

to od @Alkata nemuzete pozadovat, ona umi jen slaboduche komentare viz. jeji prispevky u denicku maminek, kterym umrely miminka. holt se obcas na diskuzich objevi eq primitiv honici si sve zamindrakovane ego na autorkach, kteri maji problemy. :nevim:

Uživatel je onlinemarkytka3
Ukecaná baba ;) 2430 příspěvků 27.03.19 18:07
@Renca8 píše:

bohuzel mate pravdu, za nas to bylo „ty vole“, ted je to „ty pico“ :-(

autorko, jak se ke vsemu stavi vase dcera? vedela, ze jdete delat „poradek“ do skoly?

Váš příspěvek
Reklama